perde siparişi

Kışın Evde Tasarruf Yapmanın +5 Püf NoktasıEvet, artık kış kapıda. Artık kalorifer, soba ya da ısıtıcıları yakmaya başladık bile. Kış ayı kimine göre güzel kimine göre de sevimsiz bir aydır. Ancak bence her mevsimin kendine has özellikleri var ve hepsinin de ayrı bir güzelliği var. Kışın soğuğu faturaların yükselmesi gözünüzü asla korkutmasın. Kışın evde tasarruf yapmanın 5 püf noktası ile karşınızdayız.Evde tasarruf yapmak aslında dekorasyon fikirleri ile oldukça ilgili. Yapılacak birkaç basit dekorasyon adımı ile çok daha kullanışlı evlere kavuşmak mümkün.

Uygulayacağınız basit yöntemlerle nasıl tasarruf yapıldığına birlikte göz atalım:

1.Pencereleri ısı yalıtımı güçlendirin!

Pencere ısı izolasyonu

Kış aylarında pencereden gelecek soğuk havayı engellemek en önemli tasarruftur. Çünkü pencereden gelen soğuk havanın ev ısısını %30 düşürdüğü ispatlanmıştır. Bu nedenle pencereleri macunlamak ya da izolasyon bandıyla önlem almanızı öneriyoruz.2.Kapı altları aparat ile kapatın!

Kapı altı rüzgarlık önleyici

Evdeki odaların kapılarını kapatmak size fayda sağlar ancak kapı altlarından gelen soğuk havayı da engellemek gerekir. Bu nedenle kapı altları için internette satılan ürünlerden alabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Sararan Mutfak Tezgahı | Sararmış Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir?

3.Kullanmadığınız odanın kaloriferini kapatın!

Kalorifer peteği temizliği

Eviniz 3+1 ya da 4+1 gibi büyük bir daire ise, size tavsiyem kullanmadığınız odaların kaloriferlerini kapatın. Böylelikle doğal gaz faturasının gözle görülür şekilde düştüğünü göreceksiniz.

Yalnız burada kullanmadığınız odanın kapı altını da kapatmayı unutmayın. Böylelikle %20-30 oranında ısı ve faturadan tasarruf sağlayabilirsiniz.Kalorifer petekleri pislenebilir, bu da faturanıza olumsuz yansır.

İlginizi Çekebilir: İşte petek temizliği nasıl yapılır yazımı okuyarak da evde kışın tasarruf yapmanın keyfini sürebilirsiniz.

4.Kaloriferlerin önüne eşya koymayın!

Kalorifer önüne eşya koymak yanlış

Genellikle ev dekorasyonu içerisinde de sıklıkla yaptığımız hatalardan olan kalorifer önünü kapatmak kış aylarında asla yapılmaması gereken işlemlerden biridir. Kalorifer önünü eşya ile kapattığınızda, odanız yeterince ısınmayacak ve böylelikle daha çok ısı kaybı yaşanacaktır.
Size tavsiyem en azından kış aylarında ev dekorasyonunuzu kış koşullarına dikkat ederek tasarlayın.

5.Dış yalıtım yani mantolama yaptırın!

evde-isi-yalitim-sistemleri
Evde ısı yalıtım sistemleri

İster apartman dairesinde isterseniz de müstakil dairede oturun evinizin dış yalıtımına dikkat edin. Zorunlu hale gelen mantolama uygulamasını evinize yaptırarak hem yazın hem de kışın yaklaşık %30 oranında enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Banyo Tadilatı Fiyat Hesaplama 2021

Yaz aylarında sıcak havanın içeri girmesini kış ayların da ise soğuk havanın içeri girmesini engelleyerek önemli derecede tasarruf sağlayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımda evde tasarruf yapmanın 5 püf noktası hakkında bilgiler sundum. Umarım güzel bir kış geçiririz. Herkese keyifli dekorasyon ve güzel bir mevsim diliyorum 🙂Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


6
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x