Kış Bahçesi Dekorasyonu için İlham Alacağınız +10 Fikir

0
1723

Kış balkonları, yalnızca apartmanlarda yer alan, üst katlardaki balkon değildir. Zemin katta yer alan bahçenin bir bölümü gibi görünen ya da üstü kapatılan kimi kış bahçelerine de bu ad verilmektedir. Adı, aslında sahanın nasıl kullanılacağına bağlı şekilde değişir. Örneğin kış terası şeklinde bir kavram olmadığından bu sahalar kış bahçesi şeklinde isimlendirilir. Bu tanım kış bahçesi nedir sorusuna yanıt olarak verilebilir.

Kış Bahçesi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kış bahçesi dekorasyonu nasıl olmalı
Kış bahçesi dekorasyonu nasıl olmalı

Kış bahçesi dekorasyonu yapılırken, alanın verimli bir biçimde değerlendirilmesi ve arzu edilen havayı yakalamak adına öncelikle kullanım beklentisinin düşürülmesi ve dekorasyonun bu kritere bağlı şekilde dizayn edilmesi gerekir. Kış bahçesi dekorasyonu nasıl olmalı? Örneğin kış bahçesi; oturma salonu gibi mi kullanılacak, resim atölyesi mi haline dönüştürülecek ya da yemek odası gibi bir mekan mı oluşturulacak ilk önce buna karar verilmeli ve daha sonra dekorasyonu yapılmalıdır.

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Kış bahçesi nasıl yapılır
Kış bahçesi nasıl yapılır

Kış bahçesinde havalandırma, ısı yalıtımı, gölgelendirme gibi uygulamalar sayesinde doğru biçimde yapılması gerekiyor. Bu şekilde alan dört mevsim kullanımına uygun hale gelmektedir. Kış bahçesinin uygulaması yapılacak olan malzemeler, projenin özelliklerine göre belirlenmektedir. Tam yalıtımlı olan ya kış içerisinde güvenle yaşanacak bir kış bahçesi adına sistem çelik konstrüksiyonu ihtiva eden, hepsi Alman profilinden üretilen UPVC kış bahçesi sistemi tavsiye edilmektedir. Kış bahçesi nasıl yapılır sorusuna bu şekilde cevap vermek doğru olabilir.

1Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kış bahçesi dekorasyon fikirleri
Kış bahçesi dekorasyon fikirleri

İlk önce küçük alanlar adına balkonda bir kış bahçesi yaratmayı isteyenlere, duvara dayalı masa tipi önerilebilir. Bu, küçük alanlı kış bahçesi dekorasyonu için oldukça estetik bir görünüm sağlayacaktır.

2Kış Bahçesi Adına Dekoratif Eşyalar

Kış bahçesi için dekoratif eşyalar
Kış bahçesi için dekoratif eşyalar

Kış bahçesinde dekoratif eşyaların kullanımı kış bahçesi görselleri ile kişinin karşısına çıkabilir. Basit ve kolay malzemelerden dekoratif eşyaları tasarlamak ve kış bahçesinde kullanmak mümkündür.

3Balkon Süslemesi

Kış bahçesi balkon süslemesi
Kış bahçesi balkon süslemesi

Kış bahçesinde, İnternet çapında yer alan örnek tasarımlarla balkon süslemeleri yapılabilir. Kış bahçesine mobilya almak yerine, kişi kendi zevkine uygun, masrafsız ve kolay bir şekilde balkon süslemeleri yaratabilir.

4Kış Bahçesinde Balkon Dekorasyon Örnekleri

Kış bahçesi balkon dekorasyon örnekleri
Kış bahçesi balkon dekorasyon örnekleri

Kış bahçesinde balkon bahçesini yapmak çok zor bir fikir değildir. Bilhassa müstakil evlerde oturanlar adına kapalı balkon kış bahçesi fikri verilebilir. Cam ile yapılan kış bahçesi, çok estetik duracaktır.

5Kış Bahçesinde Cam Balkon Dekorasyonu

Kış bahçesinde cam balkon dekorasyonu
Kış bahçesinde cam balkon dekorasyonu

Kış bahçesinde kapalı balkon kullanımını seçenler adına içeride yer alacak dekorasyon hem kış bahçesi şeklinde kullanılabilir hem de cam balkon modeliyle tasarlanarak dört mevsim kullanılabilir. Bu dekorasyonda mobilyanın ahşap şekilde kullanılması ortama kış modu katacaktır.

6Kış Bahçesi Cam Duvar Dekorasyonu

Kış bahçesi cam duvar dekorasyonu
Kış bahçesi cam duvar dekorasyonu

Kış bahçesinde kullanılacak olan camlar üzerinde bazı dokunuşlar yapmak, ortamın estetik durması mümkün olacaktır. Camların hemen yanına çiçek saksıları koymak, kış bahçesi örnekleri arasında yer alabilir.

7Kış Bahçesinde Balkon Dekoru

Kış bahçesinde balkon dekoru
Kış bahçesinde balkon dekoru

Kış bahçesi yapıldıktan sonra balkon dekoru göz önünde bulundurulması gereken hususlardan birisi olmalıdır. Kış bahçesi modeller de iç dekorasyonunun yanı sıra dış dekorasyonun da yapılması ortama ferahlık kazandıracaktır. Dışarıda bitkilerin sık kullanılması, kış bahçesini eşsiz kılabilir.

8Kış Bahçesi Peyzaj Tasarımları

Kış bahçesi peyzaj tasarımları
Kış bahçesi peyzaj tasarımları

Kış bahçesinde peyzaj tasarımının kullanılması oldukça önemlidir. Kış bahçesi ürünleri arasında yalnızca askı ile değil pek çok tasarım modelleri ile dizayn yapmak kesin olacaktır. Bahçede peyzaj kullanımı, bahçenin daha güzel görünüme sahip olmasına olanak sağlayacaktır.

9Kış Bahçesinde Raf ve Sehpa Kullanmak

Kış bahçesinde raf sehpa masa kullanımı
Kış bahçesinde raf sehpa masa kullanımı

Raflar, kış bahçesi önerileri arasında verilebilecek örneklerden. Kış bahçesi içerisinde rafların kullanılması ile ortama vintage görünümü sağlamak mümkündür. Bu tür tasarımların hem yapılması hem de kullanılması kolaydır. Kişinin kendisinin yapmasının dışında rafları alarak da tasarıma güzellik katabilir. Kış bahçesi dekorasyonları içerisinde sehpa kullanmak o oramın işlevselliğini arttıracak bir örnektir. Ortam içerisinde mobilyaya uygun bir şekilde sehpa kullanmak, ortamda farklı bir görünüm sağlayacaktır.

10Kış Bahçesinde Mobilya Uyumu

Kış bahçesinde mobilya uyumu
Kış bahçesinde mobilya uyumu

Kış bahçesinde mobilya uyumu önemlidir. Dekorasyonun ferah olunması isteniyorsa, canlı renklerin yanı sıra mobilyaya uygun bitkiler tercih edilebilir. Bunun dışında gün ışığının alındığı açı, mobilyanın dizaynı için önemlidir. Kış bahçesinde mobilya içerisinde mobilyaya uygun lambader, aplik gibi eşyalar kullanarak ortama güzellik katmak mümkündür. Mobilyada renk uyumunun göz önünde bulundurulması, önemli bir husustur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here