Kendin Yap Ev Şeklinde Raf Yapımı(Videolu)


Evlerimizi daha yaşanabilir ve estetik göstermenin birbirinden ilginç ve çok farklı yolları vardır. Ev dekorasyonu ile ilgilenenlerin bile aklına gelmeyen bir aksesuar ya da eşya, eviniz için çok farklı bir hava oluşturabilir. Mesela ev şeklinde raf yapmak kimin aklına gelebilir?

Bunun için yapmanız gereken en önemli şey hayal etmektir. Bir aksesuarın ya da eşyanın daha farklı nasıl kullanılabileceğini hayalinizde canlandırırsanız bunu başarmanız daha kolay olacaktır.

Ev şeklinde raf yapımı da aslında bir hayalin ürünüdür. Siz de hayal edin ve uygulayın. Yanlış yapmaktan da asla korkmayın. Yeter ki cesaretiniz ve hayallerinizi kaybetmeyin.

Ev şeklinde raf yapımı için gerekli malzemeler:

Kendin Yap Ev Şeklinde Raf Yapımı(Videolu)
Kendin yap raf yapımı için gerekli malzemeler

Eve benzeyen raf için balsa levha (Hobi çıtası olarak da bilinen bu ürün, tahta görünümlü ancak maket bıçağı ile kesilebilen bir malzemedir. Yapı marketlerde bulabilirsiniz.) , cetvel, maket bıçağı ve silikon yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kendin yap kategorisinde daha önce yayınladığım dondurma çubuklarından raf isimli yazımı da bir yere kaydedin derim.

Ev görünümlü raf nasıl yapılır?

Kendin Yap Ev Şeklinde Raf Yapımı(Videolu)
Raf yapımı

Ev şeklinde raf yapımı için öncelikle balsa levhamızdan 35cm yan duvarları oluşturacağımız iki parça, 30 cm raf için dört parça, 23 cm de çatısı için iki parça maket bıçağı ile keselim.

Maket bıçağı ile yapacağımız kesimlerde keseceğimiz zeminin altına kalın tahta benzeri bir madde koymamız gerekir. Aksi halde maket bıçağı ürünü kestikten sonra altındaki maddeye zarar verecektir.

İlginizi Çekebilir: Daha önce kaleme aldığım karton rulo dekoratif raf yapımı konusunu buradan inceleyebilirsiniz.

Bu parçaları silikon tabancası ile yapıştıralım. Ev şeklinde raf için yapıştırma işlemine önce yan duvarlar ve raflarla başlayalım en son çatıyı yapıştıralım.

Kendin Yap Ev Şeklinde Raf Yapımı(Videolu)
Ev şeklindeki raf nasıl yapılır

Yapıştırma işlemi sırasında önce yapıştıracağımız alanı belirleyip daha sonra silikon tabancasını kullanmak doğru olacaktır. Ev şeklindeki raf için yapıştırılmış halinin nasıl olacağını prova etmeden parçaları yapıştırmayalım.

Siz de yukarıdaki videoyu izleyerek oldukça kısa bir zaman diliminde ev şeklindeki rafı yapabilirsiniz. Kendin yap kategorisinde yer alan diğer yazılara göz atarak daha farklı neler yapılabilir öğrenebilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

6 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
6
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x