Istikbal Yatak Odası Takımları ile Dekorasyon Fikirleri

Oldukça Kullanışlı Kitaplık Modelleri

Görünce Kendinizden Geçeceğiniz İlginç Genç Odaları

Raylı Dolap ile Tasarlanmış Harika Evler

Kendin Yap Ev Şeklinde Raf Yapımı

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Kendin Yap 31 Ağustos 2017

Evlerimizi daha yaşanabilir ve estetik göstermenin birbirinden ilginç ve çok farklı yolları vardır. Ev dekorasyonu ile ilgilenenlerin bile aklına gelmeyen bir aksesuar ya da eşya, eviniz için çok farklı bir hava oluşturabilir. Mesela ev şeklinde raf yapmak kimin aklına gelebilir?

Bunun için yapmanız gereken en önemli şey hayal etmektir. Bir aksesuarın ya da eşyanın daha farklı nasıl kullanılabileceğini hayalinizde canlandırırsanız bunu başarmanız daha kolay olacaktır.

Ev şeklinde raf yapımı da aslında bir hayalin ürünüdür. Siz de hayal edin ve uygulayın. Yanlış yapmaktan da asla korkmayın. Yeter ki cesaretiniz ve hayallerinizi kaybetmeyin.

Kendin yap raf yapımı için gerekli malzemeler

Ev şeklinde raf yapımı için gerekli malzemeler:

Eve benzeyen raf için balsa levha (Hobi çıtası olarak da bilinen bu ürün, tahta görünümlü ancak maket bıçağı ile kesilebilen bir malzemedir. Yapı marketlerde bulabilirsiniz.) , cetvel, maket bıçağı ve silikon yeterli olacaktır.

Kendin yap kategorisinde daha önce yayınladığım dondurma çubuklarından raf isimli yazımı da bir yere kaydedin derim.

Ev şeklinde raf nasıl yapılır?

Ev şeklinde raf yapımı için öncelikle balsa levhamızdan 35cm yan duvarları oluşturacağımız iki parça, 30 cm raf için dört parça, 23 cm de çatısı için iki parça maket bıçağı ile keselim.

Raf yapımı

Maket bıçağı ile yapacağımız kesimlerde keseceğimiz zeminin altına kalın tahta benzeri bir madde koymamız gerekir. Aksi halde maket bıçağı ürünü kestikten sonra altındaki maddeye zarar verecektir.

Bu parçaları silikon tabancası ile yapıştıralım. Ev şeklinde raf için yapıştırma işlemine önce yan duvarlar ve raflarla başlayalım en son çatıyı yapıştıralım.

Ev şeklindeki raf nasıl yapılır

Yapıştırma işlemi sırasında önce yapıştıracağımız alanı belirleyip daha sonra silikon tabancasını kullanmak doğru olacaktır. Ev şeklindeki raf için yapıştırılmış halinin nasıl olacağını prova etmeden parçaları yapıştırmayalım.

Daha önce kaleme aldığım karton rulo dekoratif raf yapımı konusunu buradan inceleyebilirsiniz.

Ev şeklinde raf yapımı videolu anlatım

Aşağıdaki videoyu izleyerek oldukça kısa bir zaman diliminde ev şeklindeki rafı yapabilirsiniz.

Kendin yap kategorisinde yer alan yazılara göz gezdirerek daha farklı neler yapılabilir öğrenebilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

yüksel 7 Şubat 2018

çok güzel fikirler ve ürünler

Hevijiyane 23 Şubat 2018

Evde kendi yaptığımız raflar insana zevkli geliyor.

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!