Kendin Yap Çalışma Masası Dekorasyonu


Gerek okulların açılması ile gerekse iş hayatındaki temponun yoğunlaşması ile çalışma masası dekorasyonu önemini bir kez daha gündeme getirmiştir. Bugün sizlerle kendin yap çalışma masası dekorasyonu nasıl yapılır bu sorunun cevabını almaya çalışacağız. Umarım çalışma enerjinizi yükselten bir çalışma masası dekorasyonu ile başarılarınız daim olur.


Çalışma masası dekorasyonu için ince fikirler

1.Çalışma Masası Düzenleyici

Kendin Yap Çalışma Masası Dekorasyonu
Kendin yap masa düzenleyici

Çalışma masası dekorasyonu düşünüyorsanız mutlaka çalışma masanızdaki kalem, kağıt, ataş vb küçük araç ve gereçleri bir arada ve her an kullanıma hazır halde bulmalısınız.

Bunun için sizlerle şık ve hemen her masanın dekorasyonuna giden bir masa düzenleyici yapacağız. İsterseniz öncelikle malzemelerimizi sayalım arkasından bu masa düzenleyici nasıl yapılıyor ona bakalım.


Masa düzenleyici için malzemeler:

Kendin Yap Çalışma Masası Dekorasyonu
Kendin yağ masa düzenleyici gerekli malzemeler
  • Kullanılmış krem kutuları, plastik  dondurma kutuları
  • 28×10 cm ebatlarında tahta parçası
  • Bakır rengi sprey boya ( Ben RayMax marka tercih ettim. )
  • Yapıştırıcı

Masa düzenleyicinin yapılışı

Malzemelerimizden de anlayacağınız gibi oluşturmaya çalıştırdığımız her ne kadar bir çalışma masası dekorasyonu olsa da bunu geri dönüşüm projesi olarak adlandırmak da doğru bir yaklaşım olacaktır zira kullandığımız ana malzemeler aynı zamanda çöpe atılabilecek niteliklere sahiptir. Böylece ekonomiye de katkı sağlamış oluruz.

Öncelikle sprey boya ile boyama işlemini gerçekleştirelim. Bunun için güvenlik önlemlerinizi almanızı tavsiye ediyorum. Boyayacağınız malzemelerin altına gazete açmayı, eldiven, gözlük ve maske kullanmayı, etrafına boya sıçraması riskine karşı önlem almayı unutmayın.


Ben plastik eşyalara metal görünüm kattığı için bakır renkli boyayı tercih ettim ancak siz istediğiniz masanızın dekorasyonuna uygun farklı ve canlı bir renk de seçebilirsiniz.

Burada önemli olan kaliteli bir sprey boya kullanmaktır. Kalitesiz ürünler hem sağlığınıza zarar verir hem de istediğiniz dekorasyon kalitesini yakalayamazsınız.


Boyama işlemini tahta dahil kullanacağınız tüm kutulara uygulamalısınız. Uygulama sonrasında bir saat, bir buçuk saat kadar kurumaya bırakmanız boyanın tam olarak nesnelere işlemesini sağlayacaktır.

Kendin Yap Çalışma Masası Dekorasyonu
Kendin yap masa düzenleyici yapılışı

Çalışma masası dekorasyonu için önemli adımlardan olduğunu ifade ettiğimiz masa düzenleyici için kuruma işleminin ardından tahta üzerinde kullanacağınız kutuların sıralamasını yapmak önemli bir aşamadır.


İster küçükten büyüğe boy sıralaması yapın isterseniz çok sık kullandıklarınızı kenar bölümlere yerleştirin burası tamamen size kalmış.

Genellikle büyükten küçüğe doğru bir sıralama ile yapıştırma işleminin gerçekleştirildiğini de ifade edelim. Yapıştırma işlemi tamamlandığında siz de artık şık bir masa düzenleyici sahibi olacaksınız.


Yeri gelmişken tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik için tuvalet kağıdı rulosundan neler yapılır yazımı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Çalışma masalarında daha çok kablosuz ve lazer mouselar kullanılıyor. Bu mouseların altında biriken tozlar zamanla masanızın kirlenmesine ve çizilmesine neden olabilir.

Bunu önlemenin en güzel yolu keçeden yapacağınız bir mousepad olacaktır. Bunun için ben kedi figürü kullanacağım. Siz isterseniz sevdiğiniz bir hayvanın ya da karakterin figürünü internetten bulup çıktısını alarak oluşturabilirsiniz.

Alacağınız çıktının fotokopi kağıdını tam olarak doldurmasına dikkat edin. Keçeyi çıktının altına koyarak makas ile kestiğinizde mouspadiniz hazır hale gelecektir.

Masanızın yüzeyi kaygansa mousepadin kayarak sizi rahatsız etmemesi için ince çift taraflı bant ile de sabitleyebilirsiniz.

Kirlendiğinde ve sıkıldığınızda kolayca değiştireceğiniz bu ürün çalışma masası dekorasyonu için hem pratik hem de şık bir görünüm oluşturmaktadır.

Size alternatif oluşturacak çalışma masası düzenleyicileri yazımı da okumanızı öneriyorum.

Kendin Yap Çalışma Masası Dekorasyonu
Kendin yap duvar panosu

2.Duvar Düzenleme Panosu

Çalışma masası dekorasyonu için motivasyonunuzu artıracak görsellerin ve yazıların da asılabileceği bir pano hazırlamak ister misiniz ?

Cevabınız evet ise malzemelerimizi sayabiliriz:

Kendin Yap Çalışma Masası Dekorasyonu
Kendin yap duvar panosu yapımı

Duvar düzenleme panosu için malzemeler:

  • IKEA mantar nihale
  • Sekreter altlığı
  • Bakır sprey boya
  • Maskeleme bandı
  • Çift taraflı bant

Öncelikle nihaleleri istediğiniz kısımların boyanmasını sağlamak için maskeleme bandı ile kapatıyoruz. Bu kapatma işlemi, boyanmayacak bölümleri ifade ettiği için farklı desenler de oluşturabilirsiniz.

Kendin Yap Çalışma Masası Dekorasyonu
Kendin yap duvar panosu yapılışı

Aynı tarz uygulamayı sekreter altlığı için de yapalım. Boyanın gelmesini istemediğimiz yerleri maskeleme bandı ile kapatıp diğer kısımları sprey boya ile boyayalım. Boya işlemlerinden sonra kuruması için beklemeyi unutmayalım.

Boyanın kurumasından sonra bantları çıkarabiliriz. Bu ürünlerin duvara montesi için de çift taraflı bant kullanacağız.

İstediğiniz bir düzenle yapıştıracağınız pano parçaları çalışma masası dekorasyonu için oldukça güzel bir görüntü oluşturacaktır. Çift taraflı bant duvar boyanızda lekeler bırakabilir. Bu riski düşünerek bu uygulamayı yapmanızda fayda var.

Kendin Yap Çalışma Masası Dekorasyonu
Kendin yap çalışma masası dekorasyonu

Umarım kendin yap çalışma masası dekorasyonu için bu ufak dokunuşları siz de beğenmişsinizdir. Ayrıntılı ve görsel anlatımı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

4 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
4
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x