Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı 2023

Karton rulo dekoratif raf yapımı için evde kullanabileceğiniz harika bir dekor oluşturabilirsiniz. Karton rulodan neler yapılır işte detaylar! Sizlere bugün evdeki havlu peçete ya da tuvalet kağıdı rulolarından nasıl dekoratif raf yapacağınızı anlatmak istedim. Karton rulo hemen hemen herkes tarafından kolaylıkla temin edilebilen bir parça. Haftada en az bir kere çöpe atılan karton ruloları değerlendirebileceğiniz harika bir fikrim var. Mukavvadan raf yapımı ya da karton rulo dekoratif raf yapımı için detaylara geçelim:

Karton rulo dekoratif raf yapımı ve daha farklı fikirler için aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz. Yorumları aşağıdaki alana yazabilirsiniz.

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

YouTube video

Malzeme olarak; mukavvadan raf yapımı, renkli yapıştırılabilir süs kağıdı, yapıştırıcı, makas, beyaz boya ve fırça. Hemen hemen tüm malzeme ve araçları evdeki imkanlarla kolaylıkla temin edebileceğinizi düşünüyorum.

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı 2023

Tüm malzeme ve araçlar hazırsa yapıma başlayalım.

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı 2023

Karton ruloları eşit ene sahip olacak şekilde 6 parçaya ayırıyoruz. Ayırdığımız yuvarlak ruloları beyaz boya ile içini ve kenarlarını her yer beyaz olacak şekilde boyuyoruz.

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı 2023

Ayırdığımız her parçayı renkli dekoratif kağıt ile yüzeylerini kaplıyoruz. Kaplarken dikkatli yapıştırmaya çalışın. Kenarlara taşma ihtimalini mutlaka hesaba katın. Sakallı ipten paspas yapımı için tıklayınız.

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı 2023

Karton rulo boyama ve kaplama işlemi bittiyse hazır ruloların birbirine yapışacak yüzeylerini belirleyin ve yapıştırıcı sürün. Daha sonra kuvvetli bir şekilde yapışması için ruloları kenetleyecek mandallardan yararların.

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı 2023

Renkli karton ruloları şekildeki gibi hazır hale getirin ve sonraki adıma geçin.

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı 2023

Görseldeki gibi karton ruloları duvara yapıştırmak için dekoratif rafın arka yüzeyine üçgen birleşim yerlerine fon kağıdı yapabilirsiniz. Böylelikle duvara montaj yapma imkanınız olur.

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı 2023

Görseldeki gibi yakından ya da uzaktan oldukça şık bir görünüme sahip olan karton rulo raf fikrini içine oyuncak yerleştirerek değerlendirebilirsiniz. Ya da aklınıza gelen bir başka şey ile de yuvarlak dekoratif rafı doldurabilirsiniz.

Evdeki kağıt havlu rolularını ya da tuvalet kağıdı rulosunu değerlendirerek hazırladığımız dekoratif rafı özellikle çocuk odası dekorasyonu içerisinde düşünebilirsiniz. Çocuğunuzun mini oyuncaklarını koyabileceğiniz gibi çocuğunuza ait bir başka eşyayı da yerleştirebilirsiniz. Kağıt ruloları değerlendireceğiniz diğer fikirler için tıklayın. Bir başka kendin yap dekorasyon fikrinde görüşmek üzere…

Yorum yapın