perde siparişi
Ana Sayfa Kendin Yap Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

0

Sizlere bugün evdeki havlu peçete ya da tuvalet kağıdı rulolarından nasıl dekoratif raf yapacağınızı anlatmak istedim. Karton rulo hemen hemen herkes tarafından kolaylıkla temin edilebilen bir parça.

Haftada en az bir kere çöpe atılan karton ruloları değerlendirebileceğiniz harika bir fikrim var. Karton ruloları kullanarak dekoratif raf yapacağız. Lafı çok uzatmadan gerekli malzemelere geçelim.

Karton rulo dekoratif raf yapılışı

Malzeme olarak; karton rulo, renkli yapıştırılabilir süs kağıdı, yapıştırıcı, makas, beyaz boya ve fırça. Hemen hemen tüm malzeme ve araçları evdeki imkanlarla kolaylıkla temin edebileceğinizi düşünüyorum.

karton-rulo-dekoratif-raf-yapimi (1)
Karton rulodan raf yapımı

Tüm malzeme ve araçlar hazırsa yapıma başlayalım.

karton-rulo-dekoratif-raf-yapimi (3)
Kartondan rulo raf yapımı

Karton ruloları eşit ene sahip olacak şekilde 6 parçaya ayırıyoruz. Ayırdığımız yuvarlak ruloları beyaz boya ile içini ve kenarlarını her yer beyaz olacak şekilde boyuyoruz.

karton-rulo-dekoratif-raf-yapimi (2)
Kartondan rulo raf yapımı

Ayırdığımız her parçayı renkli dekoratif kağıt ile yüzeylerini kaplıyoruz. Kaplarken dikkatli yapıştırmaya çalışın. Kenarlara taşma ihtimalini mutlaka hesaba katın.

karton-rulo-dekoratif-raf-yapimi (4)
karton rulo dekoratif raf yapımı

Karton rulo boyama ve kaplama işlemi bittiyse hazır ruloların birbirine yapışacak yüzeylerini belirleyin ve yapıştırıcı sürün. Daha sonra kuvvetli bir şekilde yapışması için ruloları kenetleyecek mandallardan yararların.

karton-rulo-dekoratif-raf-yapimi (5)
Karton rulodan neler yapılır

Renkli karton ruloları şekildeki gibi hazır hale getirin ve sonraki adıma geçin.

karton-rulo-dekoratif-raf-yapimi (6)
Karton rulo fikirleri

Görseldeki gibi karton ruloları duvara yapıştırmak için dekoratif rafın arka yüzeyine üçgen birleşim yerlerine fon kağıdı yapabilirsiniz. Böylelikle duvara montaj yapma imkanınız olur.

karton-rulo-dekoratif-raf-yapimi (7)
Havlu kağıt rulosundan dekoratif raf

Görseldeki gibi yakından ya da uzaktan oldukça şık bir görünüme sahip olan karton rulo raf fikrini içine oyuncak yerleştirerek değerlendirebilirsiniz. Ya da aklınıza gelen bir başka şey ile de yuvarlak dekoratif rafı doldurabilirsiniz.

Evdeki kağıt havlu rolularını ya da tuvalet kağıdı rulosunu değerlendirerek hazırladığımız dekoratif rafı özellikle çocuk odası dekorasyonu içerisinde düşünebilirsiniz.

Çocuğunuzun mini oyuncaklarını koyabileceğiniz gibi çocuğunuza ait bir başka eşyayı da yerleştirebilirsiniz.

Daha önce kaleme aldığım çocuklar için karton kutudan oyuncak fikirleri yazımı da mutlaka okuyun.

Bir başka kendin yap dekorasyon fikrinde görüşmek üzere…

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here