Zebra Perde Modelleri

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Neler Yapılır?

Küçük Mekanları Etkili Kullanmak için 10 Öneri

Mimarisine Aşık Olacağınız Safranbolu Evleri

Çocuklar için Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 16 Ocak 2016

Çocuklara oyun oynayacakları güzel alanlar sunduğunuzda aslında onların tablet ve bilgisayarlardan uzaklaştığını görebilirsiniz. Bu noktada çocuklar için karton kutudan oyuncak fikirleri sunmaya karar verdim.

Tamamen basit karton malzemeden yapılabilecek birçok fikirle karşınızdayım.

Çocuklar günümüzde maalesef eskisi gibi sokaklarda gülüp oynamıyor. Bunun yerine tablet ve bilgisayarlara bağımlı hale gelmiş, asosyal kişilikler ortaya çıkmıştır. İşte biz anne ve babalara bu noktada bazı görevler düşüyor.

Bu görevler içerisinde çocukların güvenle oyun oynayabilecekleri ortamlar oluşturmak. Özellikle evde çocukların oyun oynayabilecekleri oyuncaklar tasarlamak hakikaten onların hem hayal güçlerini zenginleştirecek hem de pahalı oyuncak ve bilgisayardan uzak durmalarını sağlayacaktır.

Sizlere bu yazımda maliyetsiz tamamen kendi olanaklarınızla tasarlayabileceğiniz birbirinden harika oyuncak fikirleri sunmak istiyorum.

1. Karton kutudan gemi

karton kutudan oyuncak fikirleri

karton kutudan oyuncak fikirleri

Evde özellikle erkek çocukların oynayabileceği gemi tasarlamanız mümkün. Birkaç tane karton kutunun açılımıyla rahatlıkla yapabileceğiniz bu güzel oyuncağa çocuğunuz bayılacak. Yapımında bir de koli bandı ve renkli kalemler gerekiyor.

2. Karton kutudan fırın ve mutfak ekipmanları

karton kutudan oyuncak fikirleri

karton kutudan oyuncak fikirleri

Karton kutu deyip geçmemek lazım. Kız çocuğunuz varsa ona şimdiden mutfak eşyalarını ve kullanımını öğretebilirsiniz. Karton kutudan tasarlanacak fırın ve lavabo ile mutfak ekipmanlarıyla hoş vakit geçirecektir. Ona bu fırsatı mutlaka tanıyın.

3. Karton kutudan araba garajı

karton kutudan oyuncak fikirleri

karton kutudan oyuncak fikirleri

Karton kutudan iki katkı araba garajı yapmak aslında o kadar da zor değil. 4 adet tuvalet kağıdı rulosu ve ince kartonlar ile çocuğunuzun araba koleksiyonunu sergileyeceği bir araba garajı yapmanız mümkün.

4. Kartondan trafik ışıkları

karton kutudan oyuncak fikirleri

karton kutudan oyuncak fikirleri

Çocuğunuza trafik kurallarını erkenden öğreteyim derseniz karton kutuları değerlendirin derim. Hem görsel hem de zihinsel olarak trafik lambalarını uygulamalı öğrenmesi çocuğunuzun trafik kurallarını bilmesi bakımından çok önemli.

5. Karton kutudan kaydırak

karton kutudan oyuncak fikirleri

karton kutudan oyuncak fikirleri

Eviniz dubleks ise çocuklarınız için evde aktivite arıyorsanız karton kutu imdadınıza yetişebilir. Çocukların oyun parklarında çok sevdikleri oyunların başında kaydıraklar geliyor. Evde bulunan karton kutuları açın ve çocuğunuz için yukarıdan aşağıya doğru kayacağı bir zemin oluşturun. Belki siz de denersiniz… 🙂

Bu yazımda sizlere çocuklar için karton kutudan oyuncak fikirleri hakkında bilgiler verdim. Sizler de çocuğunuzun fiziksel aktivitelerini tam anlamıyla yapmasını ve oyun oynayarak büyümesini istiyorsanız bize kulak verin.

Sizler için aşağıda daha farklı oyun fikirleri galerisi hazırladım. Resimlere tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Karton kutudan oyuncak fikirleri

Karton kutuları daha farklı değerlendireyim derseniz karton kutudan çamaşır sepeti yapımı yazıma göz atmanızı öneririm.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

hasan yılmaz 17 Ocak 2016

Bizim afacanlar için yapabileceğim güzel fikirler. Kartonları atmak yerine böyle yararlı oyuncaklar yapmak çok güzel. Teşekkürler…

Hakan 10 Şubat 2016

Oğluma yaptığım araba harika oldu. Harika bir fikir. Tüm babaların karton kutudan oyuncak yapacak bilgisi vardır diye düşünüyorum. Ellerinize sağlık…

gizem 12 Mayıs 2016

Her şey çocuklar için. Harika ne diyeyim. Oyuncaklara bayılıyorum teşekkürler… 🙂

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Evin Dekoru Nasıl Olmalı?

Evin Dekoru Nasıl Olmalı?

23 Haziran 2015