Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri 2021


Çocuklara oyun oynayacakları güzel alanlar sunduğunuzda aslında onların tablet ve bilgisayarlardan uzaklaştığını görebilirsiniz. Bu noktada çocuklar için karton kutudan oyuncak fikirleri sunmaya karar verdim. Tamamen basit karton malzemeden yapılabilecek birçok fikirle karşınızdayım. Karton kutudan mutfak, karton kutudan araba garajı, karton kutudan ocak ve daha fazla oyuncak fikri için yazımızın listesine mutlaka göz atın! Dilerseniz karton kutudan ocak fırın yapımı videosuna izleyerek yazımıza bir göz atabilirsiniz:


Çocuklar günümüzde maalesef eskisi gibi sokaklarda gülüp oynamıyor. Bunun yerine tablet ve bilgisayarlara bağımlı hale gelmiş, asosyal kişilikler ortaya çıkmıştır. İşte biz anne ve babalara bu noktada bazı görevler düşüyor.

Bu görevler içerisinde çocukların güvenle oyun oynayabilecekleri ortamlar oluşturmak. Özellikle evde çocukların oyun oynayabilecekleri oyuncaklar tasarlamak hakikaten onların hem hayal güçlerini zenginleştirecek hem de pahalı oyuncak ve bilgisayardan uzak durmalarını sağlayacaktır.


Sizlere bu yazımda maliyetsiz tamamen kendi olanaklarınızla tasarlayabileceğiniz birbirinden harika oyuncak fikirleri sunmak istiyorum.

1.Karton kutudan gemi

Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri 2021

Evde özellikle erkek çocukların oynayabileceği gemi tasarlamanız mümkün. Birkaç tane karton kutunun açılımıyla rahatlıkla yapabileceğiniz bu güzel oyuncağa çocuğunuz bayılacak. Yapımında bir de koli bandı ve renkli kalemler gerekiyor.


2.Karton kutudan fırın ve mutfak ekipmanları

Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri 2021

Karton kutu deyip geçmemek lazım. Kız çocuğunuz varsa ona şimdiden mutfak eşyalarını ve kullanımını öğretebilirsiniz. Karton kutudan tasarlanacak fırın ve lavabo ile mutfak ekipmanlarıyla hoş vakit geçirecektir. Ona bu fırsatı mutlaka tanıyın.

3.Karton kutudan araba garajı

Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri 2021

Karton kutudan iki katkı araba garajı yapmak aslında o kadar da zor değil. 4 adet tuvalet kağıdı rulosu ve ince kartonlar ile çocuğunuzun araba koleksiyonunu sergileyeceği bir araba garajı yapmanız mümkün.


4.Kartondan trafik ışıkları

Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri 2021

Çocuğunuza trafik kurallarını erkenden öğreteyim derseniz karton kutuları değerlendirin derim. Hem görsel hem de zihinsel olarak trafik lambalarını uygulamalı öğrenmesi çocuğunuzun trafik kurallarını bilmesi bakımından çok önemli.

5.Karton kutudan kaydırak

Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri 2021

Eviniz dubleks ise çocuklarınız için evde aktivite arıyorsanız karton kutu imdadınıza yetişebilir. Çocukların oyun parklarında çok sevdikleri oyunların başında kaydıraklar geliyor. Evde bulunan karton kutuları açın ve çocuğunuz için yukarıdan aşağıya doğru kayacağı bir zemin oluşturun. Belki siz de denersiniz… 🙂


Bu yazımda sizlere çocuklar için karton kutudan oyuncak fikirleri hakkında bilgiler verdim. Sizler de çocuğunuzun fiziksel aktivitelerini tam anlamıyla yapmasını ve oyun oynayarak büyümesini istiyorsanız bize kulak verin.

Sizler için aşağıda daha farklı oyun fikirleri galerisi hazırladım. Listeye mutlaka göz atmalısınız…


Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x