perde siparişi

Karton Kutudan Oyuncak Bebek Yatağı YapımıBugün sizlerle çocuklarınızı sevindireceğiniz karton kutudan oyuncak bebek yatağı yapmak istedim. Yaz tatilinde çocuklarla daha çok vakit geçirileceğini düşünerek çocuklar için tasarladığım bu fikri sizlerle paylaşayım. Karton kutudan çocuğunuz için güzel bir oyuncak bebek yatağı için aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.Kartondan oyuncak bebek yatağı nasıl yapılır?

Karton malzemeden oyuncak yatak yapımı oldukça kolay bulunan malzeme ve araçlardan oluşuyor. Bunlar karton bir kutu ve makas.

Yapımı konusunda kesinlikle endişelenmeyin. Oldukça basit bir yapılışı söz konusu. Kolaylıkla hemen hemen herkesin yapabileceği bir fikir diyebilirim.

Kartondan bebek yatağı yapılışı
Kartondan bebek yatağı yapılışı

Marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz karton kutuyu 6+1 şeklinde kesmeniz gerekiyor. 7 parça şeklinde olan karton mukavvaları birbirine geçirmeli şekilde keseceğiz.Kartondan bebek yatağı yapılışı
Kartondan bebek yatağı yapılışı

Kartonların birbirine sağlam bir şekilde geçmesi için doğru alanları yeteri kadar kesmelisiniz. Diğer türlü eşit olmayan kartonlar hem birbirine geçmeyebilir hem de tam manasıyla sağlam bir görüntü oluşturmayabilir.

Kartondan bebek yatağı yapım ölçüleri
Kartondan bebek yatağı yapım ölçüleri

Karton malzemeyi nasıl keseceğiniz ile ilgili soru işareti yaşıyorsanız yukarıdaki görsel işinizi görebilir. Yabancı siteden bulduğum için ölçüler inç hesabıyla olabilir ancak siz bunu kolaylıkla cm’ye çevirebilirsiniz. (1 inç = 2,54 cm)

Bebek yatağı
Bebek yatağı

Resimde gördüğünüz şekilde bir görüntü elde etmeye çalışıyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Eski Ayakkabılardan Saksı Yapımı Videolu Anlatım


Bebek yatağı yapımı
Bebek yatağı yapımı

Çocuğunuzun sevinmesi için içine küçük bir yastık, küçük bir yorgan yerleştirebilirsiniz.

Bebek yatağı yapımı
Bebek yatağı yapımı

Çocuğunuza kendi ellerinizle yapacağınız güzel bir hediye olarak düşünebilirsiniz.

Oyuncak bebek yatağı nasıl yapılır
Oyuncak yatak nasıl yapılır

Çocuğunuza daha sevimli hale getirmek için en sevdiği oyuncağı yatağa yerleştirebilirsiniz.
Bebek yatağı yapılışı
Bebek yatağı yapılışı

Bu da bir başka karton kutudan oyuncak yatak resmi.

Sizlere sadece resimler vermek yerine bir de video hazırladım. Bu video ile karton kutudan oyuncak bebek yatağının yapımı daha kolaylaşacaktır diye düşünüyorum.

İlginizi Çekebilir: Karton kutudan daha farklı neler yapabilirim diye aklınıza bir soru geldiyse eğer karton kutudan çocuklar için karton kutudan oyuncak fikirleri yazımı mutlaka okumanızı öneriyorum.

Sizler de kendi yaptığınız oyuncak bebek yatağı resim ve videolarını bizimle paylaşabilirsiniz. Bir başka kendin yap projesinde görüşmek üzere…Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x