Kapı Tasarımları ile Dekorasyona Renk Katın!

0
551

Kapı, bir evin ya da bir mekanın diğer alanlarla arasında sınır ören en önemli mimari ögedir. Evin veya bir mekanı güzelleştirmek için kapılar da kendi içinde farklı tasarımlara ayrılabiliyor. Evde, bahçede veya farklı alanlarda deneyebileceğiniz kapı çeşitleri ve isimleri ile kapı tasarımları önerilerini sizler için sıraladık.

1Rustik kapı tasarımı

blank
Rustik kapı tasarımı

Rustik tasarım ev dekorasyonunda artık bir trend haline gelmeye başladı. Rustik stil genellikle ahşap, ağaç vb. doğal ürünleri dekorasyonda kullandığı için organik bir havası vardır.

Rustik kapı tasarımları da tam bir doğallık hakimdir. İster iç mekan isterseniz de dış mekanda kullanın rustik stilin doğallığından mutlaka faydalanın.

Ahşabın dokusunu evinin her yerinde hissetmek isteyenler için harika bir öneri.

Kapı ve parke renk uyumu nasıl olmalı içeriğini okuyarak doğru tercih için fikir sahibi olabilirsiniz.

2Havalandırma kapı tasarımı

blank
Havalandırma kapı tasarımı

Havalandırma kapı tasarımı genellikle evin bahçeye açılan alanları için kullanılabilir bir ürün. Özellikle dubleks ve bahçeli evi olanlar için görseldeki kapı türü güzel bir alternatif oluşturabilir.

3Çift renkli kapı tasarımları

blank
Çift renkli kapı tasarımları

Çift renkli kapı tasarımları ile evde harika bir dekorasyon oluşturmak mümkün. İnsanlar genellikle sıkıcılıktan kurtulmak isterler. İşte bu noktada çekici renkler ile kapı tasarımı yapmak güzel bir alternatif oluşturabilir.

Evin neşesini artıracak özellikle nötr renkli kapıları daha havalı hale getirecek ve monotonluktan kurtaracak kapı tasarımlarını deneyimleyebileceğinizi unutmayın!

Çift renkli kapılarda kapı yüzeyinde renk geçişleri yaparak monotonluğa son verebilirsiniz.

4Sürgülü kapı tasarımı

blank
Sürgülü kapı tasarımı

Dar alanlar için daha işlevsel bir ortam yaratmak isteyenler için sürgülü kapı tasarımları doğru bir tercih olabilir.

Kayar kapı tasarımlarında katlanabilir cam da kullanılabiliyor. Odaya hava akışını sağlayacak bu sistem hem pratik hem de dekoratif.

5Dekoratif kapı tasarımları

blank
Dekoratif kapı tasarımları

Beyaz bir kapınız varsa aslında kapıya uygulayacağınız birkaç boya uygulaması ile oldukça dekoratif bir kapı elde edebilirsiniz.

Dekoratif kapı için tamamen kendi hayal dünyanızdaki şeyleri yapıp yapıştırabileceğiniz gibi, farklı renkler ile de boyayarak harika bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Kapı süsleri yazımı okuyarak da farklı kapı süslemeleri yapabilirsiniz.

6İkili kapı tasarımı

blank
İkili kapı tasarımı

Evi geniş olanlar mekanı fazla olan aileler evlerinde ikili kapı tasarımını deneyebilir. Özellikle kafe tasarımları için kullanılabilir bir kapı fikri olduğunu belirtmekte fayda var.

Daha önce kaleme aldığım kapı temizliği nasıl yapılır detaylar için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here