Kahve Köşesi Dekorasyon Fikirleri 2023

Evinizde bir kahve köşesi oluşturmak için birçok dekorasyon fikri bulunmaktadır. Kahve köşesi genellikle mutfakta düzenlenmektedir. Bu nedenle mutfaktaki duvar renginiz, mutfak dolaplarınız ve genel mobilya tarzınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Eğer evde bir kahve köşesi oluşturmak istiyorsanız, ilk olarak ihtiyacınız olan malzemeleri toplamalısınız. Bu malzemeler kahve makinesi, kahve çekirdeği, kahve demleme aparatları (French press, chemex veya v60 gibi) kahve fincanlarıdır.

Öne çıkan kahve köşesi fikirleri hakkında önerileri sizler için derledik:

Vintage: Kahve köşesini vintage bir tema ile dekore edebilirsiniz. Eski kahve makineleri, el yapımı ya da antika kahve fincanları, bez kahve ambalajları gibi eşyalar kullanabilirsiniz. Kahve köşenizdeki dolap veya rafları da ahşap malzemeden seçebilirsiniz. Bu dizaynda kullanılmak üzere tasarlanan vintage tasarıma sahip kahve makineleri de bulunmaktadır.

Doğal: Ahşap duvar rafları, yapay veya uygun ortamınız varsa canlı yeşil bitkiler kullanabilirsiniz. Çevre dostu ürünler seçerek kahve deneyiminizi sürdürülebilir bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Şık ve modern: Mermer ve parlak yüzeyli mobilyalar veya raflar, farklı aydınlatma sistemleri kullanabilirsiniz. Bu dekorasyonda kahve fincanlarınız ve saklama kavanozlarında belli bir düzende olmalıdır. Kahveleri paketleriyle saklamak yerine daha sade bir görünüm için aynı tarzda birden fazla kavanozda muhafaza ederek kahve köşenizde bütünlük yaratabilirsiniz.

Sadece mutfaktaki bir alanı bu köşe için ayırmadıysanız evinizdeki genel dekorasyon stiline uygun bir şekilde de dekore edebilirsiniz. Buna bağlı olarak evinizde antika eşyalar varsa kahve köşesini de antika bir tema ile oluşturabilirsiniz.

Dekorasyon fikirlerini sınırlamadan, evinizdeki kahve köşesini kişisel zevkinize uygun bir şekilde düzenleyin. Önemli olan, kahve köşenizin sizin için rahat ve keyifli bir yer olmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Mutfak depolama çözümleri için bağlantıya tıklayın.

Kahve Köşesi Mobilyaları

Kahve Köşesi Dekorasyon Fikirleri 2023
Köşemobilyaları

Evinizdeki kahve köşesi için kullanabileceğiniz öncelikli bazı mobilyalar vardır. Eğer kahve keyfinize has bir köşe oluşturmak istiyorsanız ilk olarak bu mobilyaları temin etmeniz gerekir.

Kahve masası, kahve içerken yanınızda bulunduracağınız tüm materyalleri taşıyabilecek büyüklükte olmalıdır. Örneğin; kahve içerken kitap okumayı seviyorsanız, kendinize ayırdığınız bu özel zamanda kahvenizin kitabınıza dökülmesini istemezsiniz. 😊

Sandalye veya koltuk da aynı şekilde rahat ve konforlu olmalıdır. Kahve içmek aceleyle yapılan bir eylem değildir. Demlenirken beklemek, izlemek ve keyifli vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Köşe dolap çok gerekli olmasa bile eğer evinizde yer sıkıntısı varsa önemli bir mobilyadır. Kahveleriniz, demleme ve çekme aparatlarınız ya da çok büyük kahve makineniz varsa size yer tasarrufu sağlayacaktır.

Raflar bir kahve köşesinin olmazsa olmazıdır. Dizayn olarak şık ve düzenli görünür. Kahve fincanlarınızı ve çekirdekleri saklamak için raflar kullanabilirsiniz.

Kahve Köşesi Aksesuarları

Kahve Köşesi Dekorasyon Fikirleri 2023
Köşe aksesuarları

Bu köşeyi oluştururken gereken malzemelerden bahsettik. Mobilyalar da etkin bir rol oynadığı için önerilerimizi paylaştık. Ancak gerçek kahve zevki olanların, bu köşenin dekorasyonu ve hazırlığı kadar içmekten de keyif alması gerekir.

Bu yüzden özellikle kahve fincanlarının seçimi bu dekorasyonu tamamlayıcı unsurdur.Son dönemde popüler olan seramik, kulpsuz ve el yapımı olduğu için eşsiz kahve fincanlarıyla bu alanı kişiselleştirebilirsiniz.

Kahve tüketme alışkanlıklarınıza göre eğer gerekiyorsa süt köpürtücü vb. ek ürünlerde aksesuar olarak kullanılmaktadır. Kolay erişebilir olması için su, süt, şurup veya şeker saklama kavanozlarına da ihtiyacınız olabilir.

Kaynak : guzeloldu.com

Yorum yapın