Kolay Valiz Yerleştirme Püf Noktaları

En Renkli Ev Dekorasyon Örnekleri

Dekorasyonu Tamamlayan 20 Harika English Home Halı Kilim Modeli

Dantel Örgüler ile Ev Dekorasyonu

İstanbul’da ikinci El Eşya Alan Yerler

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Mobilya 20 Aralık 2016

Avrupa’da tanınmış bir pazar olan ikinci el eşya alan yerler yani ikinci el eşya pazarları ülkemizde de giderek yaygınlaşmakta ve eskiye nazaran daha çok talep almaktadır.

Bunun başlıca nedenleri arasında sürekli değişen moda akımlarına ayak uydurmak isteyen tüketicilerin ellerinde bulunan ve çok fazla kullanmadıkları eşyaları değerlendirmek isteği bulunmaktadır.

Bir diğer taraftan da bu moda akımlarına ayak uyduracak geliri bulunmayan kişilerin ikinci el eşya pazarlarından satın alacakları ürünlerle ucuz yolla ihtiyaçlarını giderecek olmalarıdır.

ikinci el eşya alan yerler

İstanbul’da ikinci el eşya alan yerler

İkinci el eşya denildiği zaman genellikle mobilyalar ve beyaz eşyalar akla gelmektedir.

Ancak birçok ürünün ikinci el eşya pazarında yeri vardır. ikinci el eşya alan yerler genellikle dar gelir gruplarına, öğrencilere, memurlara ve emeklilere hitap etmektedir.

Sıfır eşya maliyetlerinin çok yüksek olması dar gelir gruplarının bu maliyetleri kaldıracak gelir düzeyinde olmaması ikinci el eşya tercihinde başka bir sebeptir.

Siz de aklınıza gelebilecek bir nedenle ikinci el eşya almak ya da satmak istediğinizde ikinci el eşya alan yerlere başvurabilirsiniz.

Yaşadığınız şehirde olan ikinci el eşya satan yerlerin telefon adres bilgilerine internet aracılığıyla ulaşabilir.

WhatsApp mail ve telefon yoluyla buralarla iletişime geçip ikinci el eşya alabilir ya da elinizde ikinci el eşyaları değerlendirebilirsiniz.

İkinci el eşya alırken ya da satarken her açıdan karlı durumdasınızdır. Gözden çıkardığınız ve kullanmadığınız eşyalar üzerinden bir nebze de olsa maddi gelir elde etmek ikinci el eşya satıcılarının işine yarayacaktır.

ikinci el eşya alan yer

Bunun yanı sıra ikinci el eşya olarak ucuz yolla ihtiyaçlarına sahip olan kimseler içinde karlı bir alışveriş olacaktır.

İhtiyaçlarınızı ucuz bir şekilde gidermek istiyorsanız ikinci el eşya alan yerlere başvurabilirsiniz.

Ya da evinizde kullanmadığınız ihtiyaç fazlası ürünleriniz varsa yine ikinci el eşya alan yerlere başvurarak bunları satışları gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci el eşya almak ya da satmak istediğinizde internet üzerinden ulaşabileceğiniz firmalara eşyalarınızın fotoğraflarını çekebilirsiniz. WhatsApp aracılığı ile bu fotoğrafları da göndererek fiyatlandırma gibi konularda yardım alabilirsiniz.

İkinci el eşya alışverişin ucuz ve karlı yoludur.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!