Banyoyu İşlevsel Kullanmanın 6 Pratik Yolu

1
388

#Yazı İçeriği

Banyoları daha kullanışlı hale getirmek her zaman mümkün. Tüm ailenin kullandığı banyoyu daha işlevsel hale getirmek için sizlere 6 pratik çözüm önerisi hazırladık. İşlevsel banyo kullanımı için aşağıdaki önerilere kulak verin.

İşlevsel banyo kullanımı
İşlevsel banyo kullanımı

İşlevsel banyo kullanımı nasıl olur?

1. Yeden tasarruf sağlayın

Banyoyu daha düzenli hale getirmek için mutlaka yerden tasarruf sağlamak gerekiyor. Geniş bir görünüme sahip lavabo dolabının düzenini sağlarken çok hızlı kapaklı dolaplar yerine daha yavaş kapanan dolap kapakları tercih edilmelidir.

Bununla birlikte kaloriferi üst duvar kısmına yerleştirmek zaten kısıtlı alanı olan banyoyu genişletmek için önemli bir adımdır.

İşlevsel banyo kullanımı
İşlevsel banyo kullanımı

2. Yeni depolama alanları belirleyin

Çift kapaklı dolaplar mı kullanıyorsunuz? Aydınlatmalı dolaplı aynalar banyonuzda size eşyalarınızı saklamak için yer açıyor. Ayrıca banyonuzda farklı bir saklama alanı yaratıyor.

Aydınlatmalı ve aynalı dolaplar sayesinde işinizi çok kolay görüyorsunuz. Aydınlatmalı dolaplar sayesinde kadınlara makyaj yapma konusunda, erkeklere de tıraş olma konusunda çok yardımcı oluyor.

İşlevsel banyo kullanımı
İşlevsel banyo kullanımı

3. Yıkanabilir diş fırçalık

Diş fırçanızın içi sürekli kirlendiği için sürekli yıkamak zorunda kalıyoruz. Ve buda bize sorun oluyor. Nasıl bulaşıkları yıkayan bir bulaşık makinesi varsa artık diş fırçanızı yıkayan bir fırçanın da bulaşık makinesi var. Bu sayede diş fırçanızı kolaylıkla yıkayabilirsiniz. Böylece hem daha çok zaman kazanırsınız hem de hijyenik olabilirsiniz.

Banyo çocuk basamağı
Banyo çocuk basamağı

4. Rahat ulaşsın

Lavabonuz yüksekte mi? Çocuğunuzun boyu lavaboya ulaşamıyor mu?

Çok pratik bir yolu var. Çocuk basamakları var artık. Hem çocuğunuzun lavaboya rahat bir şekilde ulaşmasına hem de çocuğunuzun özel eşyalarını saklamasına yardımcı oluyor.

İşlevsel banyo fikirleri
İşlevsel banyo fikirleri

 

5. Deterjanlar ortadan kalksın

Banyonuzu dağınık görmek istemiyorsanız, dağınık ortamı sevmiyorsanız artık duşa kabinin içerisinde gizli çekmeceler var.

Bunlar size her türlü konuda yardımcı olacak. Özelikle de banyoda deterjanlarınızı kaldırmanıza yardımcı olacak. Ayrıca bu gizli çekmece çocuğunuzda her türü konuda yardımcı olacak.

İşlevsel banyo kullanımı
İşlevsel banyo kullanımı

6. Kirli ve temiz çamaşırlar ayrılıyor

Kirli ve temiz çamaşırları nereye koyacağım diye dert etmenize gerek yok. Artık lavobalarınızın altında koruyabileceğiniz tekerlekli kirliler ve temiz çamaşırlar için bir boy dolabı var.

Bu yazımda sizlere banyoyu işlevsel kullanmanın 6 farklı yolunu sizlerle paylaştım. Banyo mobilyaları için www.vitra.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here