ilhamveren-oturma-odasi-dekorasyonu
ilhamveren-oturma-odasi-dekorasyonu

Bu yazımda sizler için araştırdığım oturma odası dekorasyonları hakkında bilgiler sunacağım. Çok beğeneceğiniz ve size ilham veren 16 oturma odası dekorasyonu ile evinize uyarlayabileceğiniz dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz.

Oturma odası dekorasyonu

Oturma odaları evin en çok kullanılan odası olma özelliği taşıması bakımından önemlidir. Evde geçirilen zamanın büyük bir kısmı televizyon karşısında oturma odalarında geçirilir.

Bu nedenle en çok kullanılan oturma odası olduğu için oturma odalarının dekorasyonuna ayrı bir önem verilmelidir. Özellikle dekorasyon yapılması aşamasında odada eşya kalabalıklığı yapılmamalıdır.

Çay veya kahvenizi koyabilmeniz için sehpa yakınınızda olmalı, seçeceğiniz koltuk takımı son derece rahat olmalı yeri geldiğinde açılıp yatak olabilmelidir.

Oturma odaları grupları

Soft diye nitelendirilen yumuşak renkler oturma odaları dekorasyonuna ayrı bir hava katıyor.

Örneğin orta sehpanın yumuşak bir renk olan pembe ve tonlarında seçilmesi ortamı hareketlendirirken üçlü koltuk modelinin diğer bir yumuşak renk olan turkuaz rengi ile desteklenmesi dekorasyonu tamamlamış.

Bazı evlerin odaları küçük ya da dar olabiliyor. Bu noktada size fikir verecek küçük oturma odası dekorasyonu yazımı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Modern Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odaları için kullanılacak dekorasyon stili çok önemli. Özellikle ağır, kasvetli, klasik tarzlar yerine iç ferahlatacak modeller tercih edilerek sıcak samimi bir ortam oluşturulmalıdır.

Oturma grubu fikirleri

Modern oturma odalarında genellikle iki ya da üç renk kullanılır. Bu renkler, beyaz, siyah, kahverengi ve gri gibi pastel renklerden oluşur.

Canlı renkler de günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir, ancak kullanılacak renkler yeterli miktarda olmalıdır. Modern oturma odalarında genellikle mobilya çok fazla olmaz onun yerine daha sade ve az mobilya kullanılır.

Oturma grupları

Sizlere daha doğru fikirler verebilmek için aşağıda bulunan galerimizi gezmenizi tavsiye ediyorum. Aklınıza takılan soruları yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yeri gelmişken IKEA markasının hazırladığı en güzel IKEA oturma odası dekorasyonu fikirleri için yazımı incelemenizi öneririm. Aklınıza gelen fikirleri bizimle paylaşmayı unutmayın.

Oturma odaları dekorasyon fikirleri

Aşağıdaki görsellerin üzerine tıklayarak daha büyük şekilde görüntüleyebilirsiniz. Keyifli ve güzel dekorasyonlar dilerim 🙂

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here