Görünce Donup Kalacağınız 23 İlginç Yan Sehpa Modeli

1
409
ilginc-yaratici-yan-sehpa-modeli
ilginc-yaratici-yan-sehpa-modeli

Estetik görünümü ve tasarımıyla hoş bir görüntü ortaya çıkaran yan sehpa modeli evlerin tüm odalarında kullanılan en önemli eşyalardan biri haline geldi.

Diğer mobilyalar nedeniyle daralan mekanları rahatlatan yan sehpa modelleri baş döndürücü hal almış durumda.

İnsanın hayal sınırlarını zorlayan 23 ilginç yan sehpa modeli ile karşınızdayım.

yan sehpa modeli
yan sehpa modeli

Ev dekorasyonu içerisinde orta sehpa yerine yan sehpa tercihi daha da artmış durumda.

Bunun sebepleri içerisinde orta sehpanın oldukça fazla yer kaplaması ve odada hareket alanını kısıtlayan yapısı sebebiyle artık oturma odasından salona, salondan yatak odasına kadar çoğu yerde yan sehpa modeli kullanılıyor.

Yan sehpa modeli üzerinden bir şey almak için eğilmek gerekiyor ancak küçük dekoratif ilginç yan sehpa modeli örnekleri oldukça işlevsel ve pratik kullanım özellikleriyle görenleri kendilerine hayran bırakıyor.

Yan sehpa örnekleri için denilecek şey yer tasarrufu yapmasıdır. Ortamda daha geniş alan bırakarak aydınlık ve ferah bir mekan oluşumuna destek sağlıyor.

Oturma odalarında ya da salonlarda kullanılan üçlü kanepelerde insanların orta sehpadan bir şey alması oldukça zor olmaktadır. İşte, bugün size sunacağımız ilginç yan sehpa modelleri işinizi kolaylaştıracak cinsten.

Yan sehpa modellerine bir göz attığımda oldukça farklı geometrik çizgilerin kullanıldığını görüyorum. Mesela zikzak oluşturacak şekilde tasarlanmış aşağıdaki yan sehpa modeli ben gerçekten çok hoşuma gitti.

Daha bunun gibi birçok dekoratif yaratıcı yan sehpa modelileri için yazımı okumaya devam edin, lütfen.

yan sehpa modeli
yan sehpa modeli

Neden yan sehpa tercih edilmeli?

– Dekore ettiğiniz alanın dar olması ve sehpa ihtiyacınızın bulunması sebebiyle orta sehpa yerine yan sehpa tercihinde bulunmalısınız.

– Yan sehpa kullanımı ile mekan eşya ile daraltılmamış olur ve oda geniş görünür.

– Yan sehpa kullanmak orta sehpa kullanımına göre daha kolaydır. Daha rahat hareket ettirilen yan sehpa ile ikram edilen yiyeceklere daha kolay ulaşılır.

Yan sehpa modelleri incelendiğinde hayli ilginç ürün tasarımlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Mesela benim en çok beğendiklerim arasında prize takılan yan sehpalar. Aynı zamanda şarj ünitesi olarak tasarlanması oldukça zekice.

Dedik ya yan sehpa modelleri alan tasarrufu sağlıyor diye, duvara monte edilen modeller de gerçekten çok şık duruyor.

Komodin yerine kullanılan yan sehpalara bayıldım ya siz?

yan sehpa modeli
yan sehpa modeli

Sizlere hazırladığım ilginç yan sehpa modeli örneklerine mutlaka göz atmalısınız. Hem evinizde düşündüğünüz ev dekorasyon fikirlerine katkı sunacak hem de Türkiye’de ve dünyada tasarlanmış en ilginç yan sehpa örneklerini görmüş olacaksınız. Sizleri galeri ile baş başa bırakıyorum:

İlginç yan sehpa modeli örnekleri

Bu arada yan sehpa ile ilgili bilgiler sunarken daha önce kaleme aldığım en güzel ikea yan sehpa modelleri konuma bir göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here