İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024

İkiz bebekler için ideal beşikleri seçmek gerçekten önemli. Sizlere çözüm önerisi şeklinde sıraladığımız ikiz bebekler için beşik önerilerine göz atabilirsiniz.

İkiz bebek bekleyen ya da ikiz bebeğe sahip olan aileler için birçok hazırlığın yanında ikiz bebek odası hazırlama, ikiz bebek odası nasıl hazırlanır, ikiz bebek odası takımı seçimi gibi önemli konular söz konusu. Vivense, Çilek, Caploonba vb. mobilya firmalarından ikiz bebek beşikleri almak biraz maliyetli gibi görünebilir. Ancak biraz hayal dünyanızı biraz da el becerinizi kullanarak harika bir ikiz bebek odası dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri Listesi

YouTube video

  1. Graco Pack’n Play Twins Beşik: İkiz bebekler için tasarlanmış taşınabilir ve çok fonksiyonlu bir beşik.
  2. BabyBjörn Beşik Harmony: Bu minimalist ve şık beşik, ikiz bebekleriniz için rahat ve güvenli bir uyku alanı sunar.
  3. Delta Children Beşik: İkiz bebekler için geniş bir yatak alanı sunan, sağlam ve uygun fiyatlı bir seçenek.
  4. Simmons Kids Twins Beşik: Bu beşik, ikiz bebeklerinizi rahat bir şekilde yan yana uyutmanızı sağlar.
  5. Halo Bassinest Twin Sleeper: Bu sevimli beşik, bebeklerinizi yanınızda tutmanız için tasarlanmış ve dönüşebilir bir tasarıma sahiptir.
  6. Joovy Room2 Oyun Parkı ve Beşik: Hem oyun parkı hem de beşik olarak kullanılabilen geniş bir ikiz beşik seçeneği.
  7. Stokke Sleepi Mini: Çift bebeklere uygun olarak genişletilebilen ve uzun süre kullanabileceğiniz bir beşik.
  8. Babyletto Origami Mini Beşik: Küçük bir alanda ikiz bebeklerinize yer açmanızı sağlayacak modern bir beşik.
  9. Bassett Baby & Kids Beşikler: Güzel tasarımlarıyla tanınan bir beşik markası.
  10. Pottery Barn Kids Beşikler: Yüksek kaliteli ve estetik beşikler sunan bir marka.

10 Adımda İkiz Bebekler için Beşik Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bebeklerin cinsiyetini belirleme

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
Bebeklerin cinsiyetini belirleme

İkiz bebek odası dekorasyonu için öncelikle bebeklerin cinsiyetlerinin belli olması gerekiyor. Çünkü bebek odaları kız ya da erkek bebek odası şeklinde farklı farklı tasarlanabilir. Eğer bebeklerden ikisi de kız ya da erkek ise ona göre bir oda tasarlamak doğru olacaktır. Bebeklerin ikisinin de kız olması durumunda pembe tonlar, ikisinin de erkek olması durumunda ise mavi tonlar kullanılabilir.

İkiz bebek beşikleri

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
İkiz bebek odası renkleri

İkiz bebeklerin odası için en güzel nötr renklerden biri olan beyaz, belki de beşikten duvar rengine kadar en çok kullanacağınız renklerin başında geliyor. Aşırı sade bir tasarım yerine biraz daha hareketli bir oda tasarımı hazırlamak isteyenlere gri-sarı, sarı-siyah, beyaz-yeşil, pembe-beyaz ya da mavi-beyaz gibi renk gruplarını kullanabilir. Beşik ve diğer mobilya rengini beyaz tercih edenler için halı ya da duvar rengini veyahut perdeyi biraz daha karma renkler kullanabilir.

Doğru beşik seçimi

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
Doğru beşik seçimi

İkiz bebek beşikleri dekorasyonları nasıl olmalı sorusuna verilecek belki de en önemli yanıt bebeklerin rahatını sağlayacak beşik seçimidir. En boy oranı yeterli seviyede olacak şekilde koruma bariyerleri olan beşik tercihinde bulunmak doğru olacaktır. Günümüzde büyüyen beşik modelleri de oldukça kullanışlı modellerden. Çünkü bebek büyüdükçe yatak boyu uzuyor ve en son beşiği bir çalışma masasına dönüşen modeller tasarlanmış durumda. Bunun yanında park beşik tercihinde de bulunmak isteyenler olabilir. Biraz daha geçici ve ekonomik bir çözüm için park beşiği de değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Park beşik mi mobilya beşik mi içeriğini okumadan kararınızı vermeyin.

Şifonyer ya da elbise dolabı

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
Şifonyer elbise dolabı seçimi

İkiz bebek odası dekorasyonu için beşik dışında alınabilecek mobilyalar arasında şifonyer ve elbise dolabı yer alıyor. Şifonyer çekmecelerden oluşan bebeğin elbise, zıbın ve diğer eşyalarını düzenli bir şekilde saklayabileceğiniz bir mobilya. Elbise dolabı ise biraz daha büyük olmakla birlikte daha fazla eşyayı barındıran mobilya tarzı. İkiz bebeklerin birçok elbise ve eşyası olacağını düşünürseniz iki beşiğin arasına bir adet şifonyer ya da elbise dolabı konumlandırmak ihtiyaca yönelik bir hamle olacaktır.

Duvar boyası seçimi

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
Duvar boyası seçimi

İkiz bebek odası için duvar boyası rengi belki de odayı karizma gösterecek en önemli fikir denilebilir. İkiz bebek odalarında genellikle kullandığınız renk hangisiyse onunla zıtlık oluşturacak rengi duvarın bir bölümünde kullanmak yaşam alanını daha dekoratif gösterecektir. Örneğin, genellikle gri ve beyaz ağırlıklı bir ikiz odası renkleri ağırlıklıysa oraya duvarın bir bölümünü sarı renk ile hareketlendirme doğru bir adım olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Evi aydınlık gösteren boya renkleri içeriğinden de faydalanabileceğiniz oldukça güzel duvar boyası renk tercihinde bulunabilirsiniz.

Duvara sticker ya da duvar kağıdı fikri

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
Duvara sticker ya da duvar kağıdı fikri

İkiz bebek odalarını daha keyifli hale getirecek bir diğer adım rengarenk duvar kağıdı seçimi ya da sticker tercihleridir. Örneğin, duvarın yerden ortasına kadar kullanabileceğiniz çeşitli motifleri barındıran duvar kağıdı tercihlerinde bulunabilirsiniz. Ya da yıldız, uzay ve robot stickerlarından faydalanarak harika bir aranjman hazırlayabilirsiniz.

İkiz beşik modelleri

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
İkiz bebek odası perdeleri

İkiz bebek odası renkleri için perde tercihini odanın genel renklerini düşünerek yapmak doğru olacaktır. Özellikle beyaz renk tül perde kullanımı ya da odanın genel temasına uygun stor zebra perde kullanmak ikiz bebek odalarında pencere önünü daha şık değerlendirmek anlamına geliyor.

İkiz bebeklerin odasına halı fikirleri

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
İkiz bebeklerin odasına halı fikirleri

İkiz bebek odaları için halı seçimine dikkat etmek gerekiyor. Özellikle antibakteriyel özelliklere sahip hav yüksekliği fazla leke tutmayan halı seçiminde bulunmak gerekiyor. Bu noktada halı büyüklüğü odanın genel alanı ile doğru orantılı olacak şekilde ayarlanmalıdır. Odanın her yerini kapatmak odayı bunaltabilir. Bu yüzden yuvarlak forma sahip yıkanabilir halı seçiminde bulunabilirsiniz.

Duvar için kitaplık ve süs eşyası tablo fikri

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
Kitaplık fotoğraf çerçevesi fikri

ikiz bebek beşikleri süslemeleri için duvara monte edilebilen kitaplık raf tercihi ya da fotoğraf çerçeveleri oldukça güzel bir ortam oluşturmak için çok kullanışlı ve dekoratif. Montessori anlayışta çocukların kitaplıkları her ne kadar ulaşabilecekleri yerde olması gerekse de bebek odaları için duvarın orta bölümüne konumlandırabileceğiniz şekilde yerleşim yapmak mümkün. Ayrıca birçok ikiz bebeğin odasında görmeye alıştığımız fotoğraf çerçevesi konumlandırmak doğru bir adım olacaktır.

Oyuncak dolabı fikri

İkiz Bebekler için Beşik Önerileri 2024
Oyuncak dolabı fikri

İkiz bebek odaları için her şeyi düşünmeyi gerektiriyor. İlerleyen aylarda bebeklerin biraz daha büyüyeceğini de baz alarak oyuncak dolabını da odanın merkezine almak gerekiyor. Özellikle bebeklerin oyuncaklara kendilerinin ulaşabileceği yerlere konumlandırılması gereken oyuncak dolabı için de birçok alternatif ürün mevcut. Ben burada çekmecelerden oluşan ya da oyuncak araba şeklinde tasarlanmış oyuncak kutularını öneriyorum. Pinterest sayfasından farklı fikirlere göz atabilirsiniz.

Yorum yapın