İkea Mutfak Modelleri 2021 için +5 Öneri


Mutfaklarınızı ikea mutfak modelleri serisindeki parçalar ile şenlendirebilirsiniz. Keyifli sohbetlerin ve lezzetli yemeklerin tadı, güzel bir mutfak dekorasyonu ile çok daha kaliteli geçer. Bunun bilinciyle hareket eden İkea tasarımcıları birbirinden fonksiyonel ve şık tasarımlara imza atmışlardır.


YouTube video

1.Melltorp yemek masası

İkea Mutfak Modelleri 2021 için +5 Öneri
İKEA melttorp mutfak masası

İkea beyaz mutfak modelleri içerisinde en belirgin yeri yemek masaları almaktadır. Melltorp yemek masası ve sandalye seti ile dekoratif çözümler yakalayabilirsiniz. Melltorp yemek masasının beyaz rengi hemen her mutfak rengi ile uyumlu bir birliktelik sağlamaktadır.

Minimalist bir anlayışla tasarlanmış bu yemek masasının melamin kaplı bir yüzeye sahip olduğunu ifade edeyim. Bu kaplama size, özellikle nemin çok olduğu mutfak alanlarında mukavemeti artırılmış bir yüzey sağlar. Ayrıca yüzeyin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Ağır kirleri çıkarmak dahi yüzey niteliği sebebiyle diğer alanlara göre hızlı ve pratiktir.


Sandalyelerin de siyah elektrostatik toz boya ile boyanmış olması beyaz masa ile birlikte düşünüldüğünde zıtların ahengini ortaya koymaktadır. Sandalye iskeletinde kullanılan çelik alaşım sayesinde güçlü bir sandalye görünümü sağlanmıştır.

İlginizi Çekebilir: İkea L koltuk takımı modelleri için tıklayınız.


2.Gamleby yemek masası

İkea Mutfak Modelleri 2021 için +5 Öneri
İkea gamleby yemek masası

İkea mutfak modelleri arasında Gamleby yemek masası ve sandalye seti de müşterilerin ilgisini çeken ve beğendikleri ürünler arasında yer almaktadır. Bu yemek masasının katlanabilir özelliğe sahip olması sayesinde ürün, dört ya da altı kişilik yemeklerde konforlu bir şekilde kullanılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Mutfak Depolama Çözümleri için +42 Fikir

Masanın dikkat çeken özelliklerinden biri de çekmeceye sahip olmasıdır. Bu çekmece, yemek masasına dekoratif niteliğini negatif yönde etkilemeden fonksiyonelliği ön planda tutan bir özellik kazandırmıştır. Bu çekmecede sadece çatal, kaşık ve bıçak setleri saklanmaz aynı zamanda peçete ve servis altlığı gibi her an masada olması istenen gereçler de saklanabilmektedir. Çekmece tasarımı Gamleby yemek masası için gerçekten de şık ve fonksiyonel düşünülmüş bir özellik olmuş.


Sandalyelerin masa ile uyumlu tabanları da masif çam ağacı görüntüsü ile oldukça etkili bir duruş sergilemektedir. Zarif gri rengin çam ağacı rengi birlikteliği ile dekoratif anlamda olumlu etkilerini mutfağınızda hissetmemeniz olası değildir.

3.Stenstorp mutfak adası

İkea Mutfak Modelleri 2021 için +5 Öneri
İkea stenstorp mutfak adası

Stenstorp mutfak adası, İkea mutfak modelleri parçalarından özellikle geniş mutfağa sahip bayanların çok fazla tercih ettiği, kullanışlı özelliği ile ön plana çıkan bir üründür. Paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş iki adet sabit rafını depolama alanı olarak kullanabilir ve özellikle çok sık elinizin altında olmasını istediğiniz ürünleri bu raflarda rahatlıkla saklayabilirsiniz.


Ada yüzeyinin masif meşe ağacı ile kaplandığı alanın dekoratif görünümünün üst düzey mutfak görüntüleri için vazgeçilmez olduğunu da belirtmeliyim. Mutfağınızda istediğiniz alana yerleştirebileceğiniz adanın bu özelliği sayesinde mutfak dekorasyonunda kullanışlılığa da pozitif etki sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Ada mutfak dekorasyonu nasıl yapılır içeriğini okuyarak daha farklı dekorlar oluşturabilirsiniz.


İkea mutfak modelleri incelenirken mutfağınızdaki ufak dekorasyon malzemelerini de bu incelemeye dâhil etmeliyiz. Bu malzemeler öyle zamanlar gelir ki kullanışlılığı ve duruşu sayesinde misafirlerinizin gözdesi haline geliverirler. Bu sebeple mutfağınızdaki küçük dokunuşların etkilerinin büyük olabileceğini aklınızdan çıkarmamanızı tavsiye ediyorum.

4.Grundtal duvar rafı

İkea Mutfak Modelleri 2021 için +5 Öneri
İkea grundtal duvar rafı

Kullanışlı ve sağlam mutfak gereçlerinden biri de raflardır. İkea mutfak gereçlerinden olan Grundtal duvar rafı, paslanmaz çelik gövdesi ve kolları ile elinizin altında olması gereken birçok malzeme için güzel bir seçimdir. Bu rafın özellikle metalin ağırlıklı olduğu modern mutfak görünümlerinde dekoratif katkısının yadsınamaz olduğunu ifade etmeliyim. Üç kg’a kadar yükleri taşıyabilecek özelliğe sahip olan bu raf aynı zamanda tezgâhınızda da alan açılmasına katkı sağlayacaktır.

5.Grunka mutfak gereçleri

İkea Mutfak Modelleri 2021 için +5 Öneri
İkea grunka mutfak gereçleri

İkea mutfak modelleri parçalarını incelerken Grunka mutfak gereçleri setinden de bahsetmek gerekir. Kaşık, kepçe, spatula ve spagetti servisi için araçlardan olaşan ürünlerin her birinin paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olması sağlıklı ve sağlam bir ürün grubuna sahip olmanıza imkân sağlayacaktır.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: | Puan Ortalaması: ]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x