perde siparişi

IKEA Çalışma Masası Fikri ile Okula HazırlıkOkulların açılması ile çalışma dönemi de başlamış oldu. Öğrencilerin verimli bir çalışma gerçekleştirebilmesi için mutlaka kalite standartlarına uygun bir çalışma masasına sahip olması gerekir. Bu masa aynı zamanda oda dekorasyonu içerisinde de bir parça olduğu için odadaki diğer mobilya dekorasyon ürünleri ile de uyum sağlamalıdır. IKEA çalışma masası çeşitleri ile ikea bilgisayar masası aradığınız özellikleri içeren yapısı ile tercih edebileceğiniz çalışma masaları arasında yer almaktadır.IKEA’dan alınan ürünlerle çalışma ortamı hazırlayan bir youtuberın videosunu buraya koyarak size fikir vermek istedik:

IKEA bilgisayar masası çeşitlerinin temel özelliği minimalist bir anlayış ile üretilmiş olmalarıdır. Minimalist bir anlayışla tasarlanan ve üretilen IKEA çalışma masaları ağırlıklı olarak beyaz rengin hakim olduğunu görmekteyiz. İster normal isterseniz l çalışma masası ikea modellerine bakın hemen hemen hepsinde beyaz ve tonlarının hakim olduğu görülüyor.

Beyaz renk sadeliğin ve zarafetin sembolü olarak hem kullananları hem de dekorasyonu pozitif yönde etkilemektedir.IKEA çalışma masası modellerini temel olarak çekmeceli ve çekmecesiz olarak iki gruba ayırabiliriz. çekmeceli modellerin düzeni sağlamada daha faydalı olduğunu belirtelim.

MUTLAKA OKUYUN:  IKEA Oturma Grupları ile Keyifli Odalar Tasarlayın!

Çekmecesiz modellerde ise sadeliğin ön planda olması sebebiyle oda dekorasyonuna çok kolay adapte olduklarını belirtmeliyim.

Çalışma masalarının dekoratif özelliklerini belirleyen unsurlardan biri de masa ayaklarıdır. Masa ayakları üretimde kullanılan hammadde ve ayak tarzları ile farklılık göstermektedir.Beyaz IKEA çalışma masası fikirleri

Bu farklılık da masanın oda içindeki duruşunu doğrudan etkilemektedir.  IKEA çalışma maslarında profil, ahşap, metal malzemeler hammadde olarak kullanılmaktadır.

Bu hammaddeleri tercih ederken çalışma odasında kullanacağınız diğer mobilya aksesuar ürünlerini de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Masayı kullanacağınız odada ahşap ağırlıklı mobilyalar kullanılmış ve klasik tarzda bir dekorasyon yapılmış ise metal ayakların ve metalin ağırlıklı olduğu masaları tercih etmeniz doğru olmayacaktır.
Modern tarzda döşenmiş bir odada masa tercihinde bulunacaksanız metal ya da profilden tasarlanmış masa ayakları ya da parçaları tercih edilebilir. Bu sayede oda içindeki mobilyalara uygun bir dekorasyon da sağlamış olursunuz.

İlginizi Çekebilir: IKEA mutfak masası modelleri için daha önce kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

IKEA Çalışma Masası Modelleri

IKEA çalışma masası çeşitleri arasında dikkat çeken ürünlerden biri linnmon/Alex çalışma masasıdır. Özellikle birden fazla kişinin birlikte çalışmasına imkan sağlayan bu masanın odada çok farklı pozisyonlarda kullanılması mümkündür.

MUTLAKA OKUYUN:  Ucuz Düğün Paketleri: İnegöl Mobilya'dan +5 Fikir

Bunun nedeni masanın arka yüzeyinin cilalı olmasıdır. Ayaklarının çelik alaşımdan üretilmiş olması sayesinde masa, sağlam bir duruşa sahiptir.

Ayrıca ayaklarının ayarlanabiliyor olması sebebiyle de düz olmayan zeminlerde kullanımı çok daha kolay hale gelmektedir. Kulpsuz çekmece dizaynı ve stoperler sayesinde çekmecelerin çok fazla açılmaması ürünün diğer önemli özelliklerindendir.

IKEA çalışma masaları

Odanızda doğal nitelikleri ile sıcak bir atmosfer yakalamak istiyorsanız Lisabo çalışma masası tam istediğiniz özellikleri size sunacaktır.

IKEA markasına has bu üründe, yuvarlatılmış hatlara sahip sade bir masa niteliklerini görmekteyiz. Üst panelin dişbudak kaplama, MDF, Masif huş ağacı, renkli şeffaf akrilik vernik özelliklerine sahip olduğunu belirtmeliyim.

Özellikle kaplamada dişbudak ağacının tercih edilmesi ürünün ömrünün uzun olmasını sağlamaktadır zira dişbudak ağacı uzun ömürlü ve dayanıklı olması ile bilinir.

Benim bu çalışma masasında dikkatimi çeken önemli ayrıntılardan biri ayaklarının zemine yaptığı açının zarafetidir. Bu açı sayesinde hem sağlam hem de estetik bir duruş yakalanmış olmaktadır. Ayrıca masada yer alan tek çekmecenin de çok iyi konumlandırıldığını belirtmek isterim.

İlginizi Çekebilir: Çocuk odasının ya da çalışma odasının dağınıklığından kurtulmak isterseniz, IKEA saklama kutusu fikirlerine bir göz atabilirsiniz.

Sade ve şık bir masa tercihinde bulunacak bayanlar için Falkhöjden IKEA çalışma masası rengi ve özellikleri ile oldukça cazip bir seçim olacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Rustik Yemek Odası Fikirleri 2021 Modelleri

Masa tablasının MDF üzerine melamin kaplama ile üretildiği üründe ayak tablasının çelikten üretilmesi şık bir birliktelik sağlamış.

Ayrıca ayaklardaki masa bağlantı noktalarında yer alan desenler sayesinde oldukça etkileyici bir ürün haline gelmiştir. Masanın tüm yüzeylerinin pembe renk ile boyanması da doğru bir seçim olmuştur.

Farklı tarz IKEA çalışma masası

IKEA çalışma masası çeşitlerini temizlerken yoğun kimyasallar içeren temizlik maddelerini kullanmamalısınız. Bu maddeler masanızın zarar görmesine neden olabilir.

Seyreltilmiş çevre dostu bir deterjanın nemli bir bezle uygulanmasından sonra kurulama işlemini gerçekleştirmeniz temizlik işlemi için yeterli olacaktır.Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x