İçinizi Isıtacak 10 Sonbahar Dekorasyon Fikri

1
248

Güneşin yerini bulutlar, sıcak havanın yerini de yavaş yavaş ılık hatta soğuk havanın aldığı şu sonbahar gününde sizler için derlediğim içinizi ısıtacak 10 sonbahar dekorasyon fikri ile karşınızdayım. Kaloriferleri yavaş yavaş yakanları bile duyar gibiyim. Soğuyan hava olsa da evde gerçekleştireceğiniz küçük dokunuşlarla sıcak ve keyifli bir ev dekorasyonu elde etmeniz mümkün.

Olmazsa olmaz 10 sonbahar dekorasyon fikri

1. Yaşam alanınızı sonbahar günlerinde farklılaştırabilmek için farklı doku ve formlarda kumaşlardan yardım alın. Kumaşlarla oluşturacağınız farklı dekoratif katmanlarla sonbaharın renklerini evinize işleyin. Evinizde kadife ve yün dokuları kullanarak iyi bir sonbahar dekorasyon fikri oluşturabileceğinizi unutmayın.

2. Herkesin hali hazırda şöminesi olmayabilir. Bu noktada imdadınıza hemen mumlar yetişebilir. Yaşam alanını yumuşak bir mum ışığı ile aydınlatarak romantik ve sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Size tavsiyem birkaç mumu gruplandırarak güzel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

3. Dekorasyona merakınız hat safhadaysa size önerim bir çift yazlık bir çift de kışlık perdeniz olmalı. Sonbaharın gelmesini fırsat bilerek mevsime uygun perdeleri gün yüzüne çıkarmanın tam vakti. Kadife ve drapeli kışlık perdenizi yazın kullandığınız ince düz perde ile mutlaka değiştirin. Drapeli kadife perdeler evinize hoş ve zarif bir hava katarak dekorasyondaki derinliği odanıza kazandıracaktır. Ayrıca bu tarz perdelerin pencereden sızabilecek soğuk havayı engelleyebileceğini de unutmayın.

4. Polar bir battaniye ya da kuş tüyü bir yorgan serin sonbahar gecelerinde sizi sıcak tutacaktır. Dekoratif zevkini de söylemeye herhalde gerek yok. 🙂

5. Sonbaharda çiçekler yapraklarını döker ve her yer kurumuş yapraklarla doludur. İşte size muhteşem bir dekorasyon fırsatı çevrenizdeki kurumuş yaprakları toplayın ve fanus ya da cam kavanozlara doldurarak harika bir dekorasyon ürünü ortaya çıkarın. Ayrıca balkon ya da bahçenizdeki çiçekleri evin içine alarak ilkbahar ve yaz mevsimini eviniz de kışın az da olsa hissetmenizi sağlayın.

6. Kaşmir battaniyelere benim gibi hayır diyemeyenlerdenseniz yumuşak dokusu ile konforun zirvesine ulaşabilirsiniz. Kaşmir battaniyeler size biraz pahalı kaçıyorsa yün ya da koton battaniye de amacınıza ulaşmanıza yardımcı olabilir.

7. Sezonun en moda dekorasyon aksesuarlarının başında gelen yastıklar hem ilkbahar hem de sonbaharda dekorasyonu tamamlayıcı ürünler olarak en önemli yardımcılardır. Dekorasyonda önemli bir ayrıntıya sahip olan yastıkların kılıflarını değiştirmeye hazır olun. Sonbahar renklerini barındıran yastık kılıfları tedarik etmeniz gerekebilir.

8. Evinizin dekorasyon havasında hissedilir bir fark yaratmak istiyorsanız evinizin bir duvarını farklı bir renge boyayabilirsiniz. Böylelikle gözle görülür bir değişikliğe gitmiş, evinizi sonbahar dekorasyonuna hazırlamış olursunuz.

9. Kış dekorasyonu içinde unutulmaması gereken önemli detaylardan biri de halıdır. Kimse ayaklarını soğuk zemine basmak istemez bu nedenle uygun gördüğünüz tabanları dekoratif halılarla kaplamanız sonbahar-kış dekorasyonu için doğru bir hamle olacaktır. Kışın soğuk bir alandan sıcak bir yün halıya basmak hemen hemen herkesin hoşuna gidecek bir şey.

10. Ailenizi de dekorasyonda kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Fotoğraflarınızı çerçeveleyerek sıcak yaz gününde çekindiğiniz fotoğraflarla evinizin yaşam alanlarını ısıtabilir, anılarınızı hatırlayarak samimi bir ortam oluşturabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Soğuk bir hafta sonunda içinizi ısıtacak lezzetler sıcak çikolata bakırköy cennet sefaköy ve harika sonbahar dekorasyon fikirleri… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here