Home Ofis Mobilya Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler


Küresel pandemi ile hem yaşantımızda hem ilişkilerimizde hem de çalışma şeklimizde belirgin değişimler gerçekleşti. Yeni düzene uyum sağlamak zorunda kaldığımız bu süreçte evden çalışma hakkında artan farkındalığımız, gerek mevcut işimizi evimizde yürütmeye başlamamızla gerekse evden çalışabileceğimiz yeni mesleklere yönelmemizle sonuçlandı. Nedeni her ne olursa olsun artık home ofis çalışma şekli giderek yaygınlaşıyor ve yeni ihtiyaçları da beraberinde getiriyor.

Bu yazımızda home ofis çalışanların verimliliğini ve konforunu artıracak home ofis mobilya seçenekleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz. 

Uzaktan Çalışma (Home Ofis) Düzeninde İhtiyaç Duyacağınız Ofis Mobilyaları Nelerdir?

Home Ofis Mobilya Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Uzaktan çalışmada ihtiyaç duyacağınız ofis mobilyaları nelerdir?

Uzaktan çalışma iş modeline geçiş yaptıysanız ya da yapmak üzereyseniz konforunuzu ve verimliliğinizi artırmak adına kendinize ait bir çalışma alanı oluşturmalısınız. Yaptığınız işten bağımsız olarak evden çalışmanın, yaratması muhtemel rehavetin önüne geçmeniz için de gün içerisinde omurga sağlığınızı destekleyip verimli bir çalışma sürecine girebilmeniz için de home ofis dekorasyon önerilerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Yeni bir düzene adım atıp uzaktan çalışmaya başlıyorsanız home ofis çalışma masası en büyük yardımcınız olacak ve sizi evinizin diğer alanlarından soyutlayarak işinize odaklanmanızı kolaylaştıracaktır. Home ofis çalışma masası en temel ihtiyaçların başında gelse de home ofis sandalye da önemli ihtiyaçlar arasında yer alır. Gün içerisinde omurga sağlığınızın desteklenmesi ve iş disiplinine girmenizi kolaylaştırması nedeniyle ergonomik home ofis sandalye modelleri arasından seçim yapmanız oldukça doğru bir karar olacaktır. Farklı modellerde ve renklerde üretilen ürünler arasından seçim yaparken tercih ettiğiniz home ofis tasarımları doğrultusunda hareket ederek çalışma alanınıza şık bir görüntü katabilir; online toplantılarınızda da profesyonel bir izlenim yaratabilirsiniz.

Home Ofisinize Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Home Ofis Mobilya Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Home ofisinize mobilya seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Home ofis mobilya seçimi sırasında birçok faktörü eş zamanlı düşünmelisiniz. Home ofis mobilyaları arasından seçim yaparken çalışma alanınızın genişliği, ürünlerin tasarımı, ürünlerin ne kadar konforlu olduğu, üretildikleri malzemeler, dayanıklılıkları ve kolay temizlenebilir olup olmadıkları gibi değişkenler belirleyici öneme sahiptir. Bu noktada bütçeniz ve nasıl bir ortamda çalışmak istediğiniz de temel faktörler  haline gelir. Neticede artık işiniz eviniz olacak; parçası olmaktan hoşlanmadığınız, konforlu hissetmediğiniz ve dekorasyon zevkinize hitap etmeyen bir ortam yerine size hitap eden bir ortam oluşturmanız verimliliğiniz üzerinde de etki yaratacak. En iyi sonuçlara ulaşabilmek adına home ofis dekorasyon fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak için araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Home Ofis Mobilya Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Home ofis dekorasyon fikirleri

Home ofisinizi dekore ederken çalışma konforunuzu artıracak şekilde kendinize geniş bir alan yaratmanız önemlidir. Home ofis mobilya seçenekleri arasında karar verirken çok büyük boyutlara sahip masa ve sandalye alternatiflerine yönelmek alan daraltmanıza ve hareket imkânınızın kısıtlanmasına yol açabilir. 

Home ofis mobilya seçimi sırasında odanın duvarlarının ve hatta perdelerinin rengi de göz önünde bulundurulmalıdır. Daha özgür seçimler yapmak isterseniz stor perdeleri de tercih edebilirsiniz. Çalışma alanınızda yakalayacağınız uyumluluk gün içerisinde daha konforlu hissetmeniz için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Home ofis tasarımları incelendiğinde genellikle çalışma alanında bütüncül bir yaklaşım benimsendiği fark edilebilir. Ofis kitaplıkları, ofis dolapları ve kesonları ile çalışma alanınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. 

Home Ofis için Önceliğiniz: Çalışma Masaları ve Ofis Sandalyesi Seçimi

Home Ofis Mobilya Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Ofis çalışma masaları

Home ofis dekorasyon süreci sırasında en temel ihtiyaçlarınız home ofis çalışma masası ve  sandalye olacaktır. Bu mobilyalar arasında tercih yaparken bütçenizi belirledikten sonra geniş ürün yelpazesi içerisinden seçimlerinizi daraltmalısınız.

Home Ofis Mobilya Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Ofis sandalyesi seçimi

Masa ve sandalye gibi verimlilik ve konfor üzerinde doğrudan etkiye sahip olan ürünler söz konusu olduğunda seçim kriterlerinizi rahatlığa, çalışma alanınızın genişliğine, ürünlerin ebatlarına ve tasarımlarına yoğunlaştırabilirsiniz. Bu noktada işinizin niteliği de belirleyici bir öneme sahiptir. Çalışma saatleriniz, masanızda kullanmanız gereken alan, sandalye üzerinde ne kadar vakit geçireceğiniz gibi değişkenler konfor, mobilya ebatları ve tasarım kriterleri arasında kendi önceliğinizi belirlemenizi sağlayacaktır.

Diğer Home Ofis Mobilyaları için Tavsiyeler

Home Ofis Mobilya Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Diğer home ofis mobilyaları için tavsiyeler

Home ofis dekorasyon fikirleri incelendiğinde çalışma alanlarının dekorasyonuna bütüncül yaklaşıldığını görüyoruz. Her ne kadar home ofis çalışma masası ve home ofis sandalye olmaza olmazlar arasında yer alsa da ofis kitaplıkları, ofis dolapları, kesonlar, ofis tipi askılıklar ve özelikle online toplantılar sırasında ofisinize kurumsal ve şık bir görüntü sunan stor perdeler gibi ürün çeşitleri değerlendirebilirsiniz. Çalışma alanınızda geçirdiğiniz her anın konforlu kılınması, evrak düzeninizin sağlanması ve verimlilik artışı için ofis mobilyaları büyük bir fayda sağlıyor.

Avantajlı Fiyatlarla Aradığın Ofis Mobilyaları Avansas’ta

Home Ofis Mobilya Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Ofis mobilyaları Avansas’ta

Home ofis çalışma alanına konfor katacak, iş verimliliğini artıracak; farklı tasarımlarda, farklı renk ve fiyat aralıklarında sunulan ofis mobilyaları arasından seçim yaparak Avansas güvencesi ile buluşabilir, avantajlı fiyatlarla satışa sunulan home ofis mobilyaları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. 

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x