Home ofis çalışanlara renkli fikirler

Home ofis çalışmayı seviyor musunuz, evde çalışma odanız var mı, odanızı hep aynı görmekten sıkıldınız mı? İşte bu yazıyı, çalışma odasında farklı ve renkli fikirler arayanlar için hazırladık!

Bir odayı hep aynı görmekten insan bunalabilir. Gelin hep beraber odanızı mevsimlere göre tasarlayarak daha enerjik kılalım.

Çiçek ile taze bir hava!

Odanızın atmosferini canlı tutmak için çalışma masanızda bir demet taze çiçek bulundurun. Bir odanın kokusu da insanı çok etkiliyor. Bildiğiniz gibi kokular insanların ruh hallerini etkileyen önemli bir etken.

Çalışma masası için çiçek

Çalışma masasına konumlandırabileceğiniz harika masa çiçekleri mevcut. Odanızın ve çalışma masası dekorasyonuna uygun bir çiçek belirleyebilirsiniz. Unutmayın, kaktüste bir çiçek! 🙂

Home ofis çalışanlara renk dönüşümü!

Artık odanızın her köşesinde mobilyaları kahverengi görmekten sıkıldıysanız bazı şeyleri boyayarak odanızı renkli hale getirebilirsiniz.

Home ofis renk dönüşümü

Örneğin bir depolama ünitesini canlı bir renge boyayabilirsiniz. Konfeksiyondaki eşyalarımızı koyduğumuz eskitme bir büfeyi fuşya renge ya da odanın ihtiyacı olan uyumlu bir renge boyayarak odanıza renk katabilirsiniz.

Önemli notlar bir köşeye!

Önemli notları hatırlamak için bir pano hazırlayabilirsiniz. Ve bu pano da göze hitap edecek şekilde olmalı. Ayrıca mini askılar ve çivileri de not asmak için kullanabilirsiniz.

Çalışma masası duvar panosu

Kendi çabanızla dekoratif bir duvar düzenleme panosu için linki tıklayabilirsiniz.

Çalışma ortamına renk ve aydınlık!

Çalışma odanızı şık gösterecek etmenlerden biri de ışıktır. Işık bir odada olmazsa olmazdır. Odanızın karanlık olmaması için de açık renk tül perdeler ve ışığı engellemeyen stor perdeler tercih etmelisiniz.

Çalışma odasına renk efsane banker lamba

Ayrıca çalışma masasına hem renk hem de aydınlık katacak olan banker lamba tercihi de çok yerinde bir adım olacaktır.

Duvar kağıtları ile gelen derinlik algısı!

Hem çalışma odanızı hem de diğer kalan kısmını ayrı bir bütün oluşturmak hem de ruh halimize iyi gelmesi için duvar kâğıdı tercih edebilirsiniz.

Çalışma odası duvar kağıtları

Odanın genel temasına ve renk uyumuna dikkat ederek harika duvar kağıtları bulabileceğinizi düşünüyorum.

Home ofis için raf alternatifleri!

Çalışma odanıza raflarla değişik renk ve hareket katabilirsiniz. Ayrıca depolama alanı ya da dekoratif zenginlik katmak için de harika bir fırsat olabilir.

Çalışma odası raf alternatifleri

Açık raf ünitelerini internet ortamında aratarak oldukça güzel modeller satın alabilirsiniz.

Karteladan renk seçimi

Odada mavi renk insanı serinleten ve huzur veren bir renktir. Bu nedenle çalışma odasında mavi renk tercih etmek doğru bir adım olacaktır.

Çalışma odası renkleri

Bildiğimiz gibi yeşil renk doğaya hâkim olan bir renktir. Yeşil renkte taze bir ruh halli vardır.

Sarı dikkati üzerine çeken bir renktir. Sarı renk gördüğümüzde göze hitap eder ve ben buradayım diyen bir renktir. Ayrıca sarı renk mutluluk veren bir renk olması bakımından çalışırken verimliliği artırabilir.

Daha önce kaleme aldığım ve görenlerin ilham aldığı tembellerin hayır diyemeyeceği 17 muhteşem ofis fikri için bağlantıya tıklayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here