Herkese İlham Verecek Ev Dekorasyon Modelleri

1
5211

Ev dekorasyonu, evde yaşayan tüm bireyleri ilgilendiren önemli bir stil işidir. İnsanın ev dekorasyon modelleri ile ilgilenmek için aslında bir sebebi olmasına gerek yok.

Evini bir şekle sokmak, güzelleştirmek ve kişiselleştirmek insana tarifi mümkün olmayan bir haz verir. Bu noktada evinizde huzurla ve büyük bir keyifle oturacağınız ev dekorasyon modelleri için bu yazıyı kaleme almak istedik.

En iyi ev dekorasyon modelleri

Ev dekorasyon modelleri için düşünüldüğünde aslında en iyi ev dekorasyon modelleri tabiri doğru değil, çünkü ev dekorasyon modelleri ve fikirleri kişiseldir. Herkes ilham alacağı modeli ve fikri kendisi belirler ve evine uygular.

blank
En iyi ev dekorasyon modelleri

Burada herkes tarafından kabul göreceğini düşündüğümüz en ideal ev dekorasyon modelleri ile sizin ufkunuzu açmayı hedefledik.

Sizler için dekorasyonu oda oda ayırarak ayrı ayrı dekorasyon fikirleri hazırladık, ihtiyacınıza uygun fikirleri görselleri ile inceleyebilirsiniz.

1. Antre giriş dekorasyon örneği

Evin kapısı açıldığında ilk görünen yer olan antre, bir diğer adıyla giriş ya da hol bir evin en önemli alanlarından biri.

Çünkü eve gelen misafirleri eve buyur ettiğimiz ve evden uğurladığımız bu alanın oldukça kullanılabilir ve şık olması gerekli.

blank
Antre dekorasyon örneği

Antre dekorasyonu için aslında yapılacak çok şey var. Öncelikle evin kapılarının aralandığı bu alan için açık tonlarda dekorasyon tercih edilmeli. Beyaz bu noktada çok yerinde bir tercih.

Desenli ve renkli halı seçimi ile beyazı tamamlamak mümkün. Görselde gördüğünüz gibi şimdilerde dresuarlar çok moda. Aynalı ve çekmeceli dresuar modeli ile oldukça kullanışlı ve gösterişli antre dekorasyonu yapmak mümkün.

blank
Antre dekorasyon fikirleri

Antre dekorasyon fikirleri bunlarla sınırlı değil tabii ki. Daha farklı dolaplı ve çekmeceli dresuar modellerini de giriş dekorasyonu için tercih edebilirsiniz.

Ayrıca illa ayna kullanmak zorunda da değilsiniz. Görseldeki gibi küçük beyaz çerçeveler ile duvar dekorasyonunu sağlayabilirsiniz.

Hol için yeterli alanınız varsa vestiyer fikri sizin için önemli bir fikir olabilir. Şimdilerde hem ayakkabıları hem de kıyafetleri koyabileceğiniz vestiyer modelleri çok moda.

2. Oturma odası dekorasyon örneği

Ev dekorasyon modelleri arasında oturma odasının ayrı bir yeri vardır. Çünkü, ev halkının ortak noktası kısaca buluşma noktasıdır oturma odaları.

Burada aile meclisi vaktin büyük bir çoğunluğunu birlikte geçirir. Birlikte televizyon izler, birlikte oturur, konuşur.

Peki, oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

blank
Oturma odası dekorasyon örneği

Oturma odası için öncelikle tercih edilecek renkler çok önemli. Şimdilerde uçuk pembe ve açık mavi, turkuaz tonları oturma odalarında sıklıkla kullanılıyor.

Görseldeki oturma odası bu tarza bir örnek. Kanepelerde bahsettiğim pembe ve mavi tonları kullanılarak ortam yumuşatılmış.

Fon perdede kullanılan renk ile kanepedeki renk sağlam bir kombin oluşturmuş. Ayrıca sehpaların dekoratif ve dekorasyon rengine uygun seçilmesi dekorasyonun harika görünmesini sağlamış diyebiliriz.

blank
Oturma odası dekorasyon fikirleri

Genellikle ev hanımlarının gözdesi danteller, oturma odalarını süslemeye devam ediyor.  Orta sehpa olarak düşünülmüş görseldeki sehpa üzerine dantel işlemeli bir örtü serilerek farlı bir dekoratif zenginlik sağlanmış.

Ayrıca açık renk oturma grupları ile berjerdeki çiçek desenleri harika bir kombin oluşturmuş. Yorum alanına yazarak sizin de bu noktadaki görüşlerinizi almak isteriz.

3. Salon dekorasyon örneği

Salon dekorasyonu için o kadar çok alternatif fikir var ki hangisini sizlere anlatalım bilemiyoruz ancak son dönemlerde avangart oturma grupları salon için çok tercih ediliyor.

blank
Salon dekorasyon örneği

Görselde hem avangart stil hem de chester tarzı oturma grubunu görmektesiniz. Pudra renginin salon dekorasyonunu süslediğini belirtmek isterim.

Pudra ve beyaz rengin harika uyumu ile oldukça şık bir dekorasyon sağlanmış oluyor. Salondaki renk dengesini sağlamak için perde, halı ve diğer aksesuarlar beyaz renk tercih edilmiş.

blank
Salon dekorasyon fikirleri

Salon dekorasyonu için olmazsa olmazlar içerisinde yer alan yemek odası takımı bir evin misafirleri ağırlamak için en önemli yerlerinden denilebilir.

Yine pudra renk ile döşenmiş sandalyeler ile beyaz işlemeli masa ile harika bir kombin yakalanmış.

Oldukça ağır dekoratif zevk ile döşenmiş bu yemek odası takımında yaklaşık 7-8 misafiri rahatlıklar ağırlayabilirsiniz.

4. Mutfak dekorasyon örneği

Ev dekorasyon modelleri içerisinde mutfak dekorasyonu için ilk akla gelen mutfak dolaplarıdır. Şimdilerde mutfak dolapları için akrilik mutfak dolabı tercih edilse de mebran malzeme ile yapılmış mutfak dolapları da oldukça güzel bir dekorasyon sağlıyor.

blank
Mutfak dekorasyon örneği

Vintage tarzı anımsatan görseldeki mutfak dekorasyonu için yine beyaz ağırlı renk tercih edilmiş. Ayrıca bu renk dengesini sağlamak için pembe tonları kullanılmış. Özellikle halı ve perde ile sandalye pufları pembe tonları ile desteklenmiş.

Şimdilerde mutfak dekorasyonu için tercih edilenler arasında renkli mutfak ev eşyaları göz kamaştırıyor. Renkli su ısıtıcıları, renkli tost makineleri ve renkli mutfak robotları çok moda.

blank
Mutfak dekorasyon fikirleri

Mutfak dekorasyonu elbette ki bunlarla sınırlı değil. Daha geniş alana sahip mutfaklar için yapılacak çok şey var.

Görselde gördüğünüz mutfak dekorasyonu oldukça renkli ve zevkli dekorasyona sahip.

Beyaz ve morun muhteşem uyum yakaladığı ortada olan bu mutfak dekorasyonu için kullanılan halıdan avizeye kadar tüm eşyalara dikkat edildiği görülüyor.

Örneğin mutfak dolapları beyazken fayanslar için koyu mor renk tercih edilmiş. Ayrıca mutfak masası örtüsü için de mor renk ile uyum sağlanmış.

Ev dekorasyon modelleri gün geçmiyor ki değişmesin. Şimdilerde moda olan renkli beyaz eşyalar hanımların tercihleri arasında yer alıyor.

Görseldeki gibi kullanılan mor renk buzdolabı bunun en güzel örneği aslında. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve nice eşyalar artık daha renkli…

5. Yatak odası dekorasyon örneği

Ev dekorasyon modelleri içerisinde belki de en önemlisi yatak odası dekorasyonudur. Neden derseniz?

İnsan günlük yaşantısını devam ettirmek için enerjiye ihtiyaç duyar. Enerjinin en önemli noktası da uykudur.

Kaliteli uyku da iyi bir şekilde dekore edilmiş yatak odaları ile mümkündür.

blank
Yatak odası dekorasyon örneği

Yatak odası dekorasyonu için karşımıza birçok örnek model çıksa da bütün bunları sınırlandıran mekanın alanı oluyor. Alan yeterli olduğunda istenilen dekorasyon modeli seçilebilirken kısıtlı alanlar için seçim daha da zorlaşabiliyor.

Görselde oldukça geniş bir yatak odası dekorasyon örneğini göstermek istedik. Gördüğünüz yatak odasında dikkat çekici ilk nokta elbise dolabının yatak başlığının arkasına denk gelecek şekilde konumlandırılması.

Böyle bir seçimin yapılması, yatak odası gömme dolap modelleri fikrini aklımıza getiriyor.

Yatak başlığı arkasında kalan kısım için farklı  şeyler düşünülmüş olmalı. Chester tarzı delikli deri başlık ve baza burada da karşımıza çıkmış durumda.

Kullanılan komodinlerin tarzı, normal modellere göre çok farklı. Ayrıca iki adet beyaz renk berjer konumlandırılmış ki elbise seçerken düşünmek için epey işe yarar olduğunu düşünüyorum.

Son olarak, ortam rengini hareketlendirmek için renk olarak mor düşünülmüş. Fena durmadığını söylemek gerekiyor.

blank
Yatak odası dekorasyon fikirleri

Eğer yatak odasını daha kullanışlı bir alan olarak tasarlamak isterseniz özel olarak yaptırılacak gömme dolapları düşünebilirsiniz.

Evin genellikle girinti alanlarına konumlandırılan gömme dolap modelleri şimdilerde görseldeki gibi farklı amaçlara hizmet edecek şekilde de tasarlanabiliyor.

Gömme dolap ile birlikte kitap rafı ve hatta çalışma masası ortamı epey kullanışlı ve dekoratif hale getirdiği söylenebilir.

Yatak odasına canlılık katacak dolap fikirleri için gömme dolap modelleri yazısını okuyabilirsiniz.

6. Çocuk odası dekorasyon örneği

Evin neşe kaynağı olan çocuklar için ne yapsak azdır. Çocuğun kendini özel hissedeceği çocuk odası dekorasyonu için biraz düşünmeye biraz da araştırmaya ihtiyacınız olacak.

Nedenine gelecek olursak, çocuk odası dekorasyonu çocukların ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanır. Birçok ev dekorasyon modelleri aklınıza gelse de çocuğunuzun fikirleri ve davranışları neticesinde bir dekorasyon tarzı benimsenmeli.

Örneğin, erkek çocuğa sahipseniz arabalı ve çadırlı bir çocuk odası düşünülebilir; kız çocuğunuz varsa daha farklı ev dekorasyon modelleri tercih edilmelidir.

blank
Çocuk odası dekorasyon örneği

Çocuk odası için şimdilerde sıklıkla karşımıza çıkan montessori yataklar oldukça kullanışlı. Montessori çocuğun tüm işlerini kendi başına yapması gerektiğini savunan bir akım.

Montessori yatak, kitaplık ve oyuncak dolabı ile çocuk her şeye kendisi ulaşmalı ve yapmalı.

blank
Çocuk odası dekorasyon fikirleri

Kız çocukları için ihtiyaçlar daha farklı olabiliyor. Örneğin, pembe başlı başına kullanılması gereken en önemli renk olabiliyor. Ayrıca kız çocukları, annelerine özendikleri için aynalı makyaj masası gibi şeyler arzu edebiliyor.

Bu detayları düşünerek doğru çocuk odası oluşturmak mümkün.

7. Banyo dekorasyon örneği

Banyo dekorasyonu için yapılması gereken en önemli detay belki de banyodaki fayans ve mermer seçimidir. Banyo dekorasyonunu doğrudan etkileyen bu ev dekorasyon modelleri için küçük bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

blank
Banyo dekorasyon örneği

Zeminde ve duvarda kullanılan fayans modelleri ile kirlerin gözünüze çarpmasına imkan vermeyecek ve oldukça tarz bir banyo dekorasyonu sağlamış olacaksınız.

blank
Banyo dekorasyon fikirleri

Ev dekorasyon modelleri dekoratif olduğu kadar kullanışlı da olmalıdır. Örneğin, yukarıdaki banyo dolabı için tasarlanan havlu bölümü oldukça kullanışlı ve pratik.

Sizlere bu yazımızda bir ev için düşünülecek tüm ev dekorasyon modelleri ile farklı fikirler sunmaya çalıştık. Birbirinden burada sunduğumuz fikirleri daha da çoğaltmak mümkün.

Sitede yer alan farklı kategorileri inceleyerek daha ilginç fikirlere ulaşabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here