Hayvanlar, insanların en sevdiği varlıklardan bir tanesi. Bu o kadar önemli bir sevgidir ki bizler onları evimizin kapılarını açarak hayatımıza yerleştirmişiz. Salondan oturma odasına, mutfaktan koridora kadar birçok alanda hayvan figürlü dekoratif eşyalar kullanıyoruz. İşte sizlere bu yazımızda hayvan figürlü dekoratif eşyalar hakkında bilgiler sunup evinizi dekore ederken hangi figürlerden yararlanabileceğiniz hakkında fikirler vereceğiz.

dekoratif-baykus

Her köşede bir dekoratif hayvan figürü

Hemen hemen evimizin her köşesinde bir hayvan figürü bulmak bazı evlerde hiç zor değildir. Çünkü insanoğlunun küçüklüğünden büyüklüğüne kadar doğayla iç içe olmak gibi bir dürtüsü var. Bazen imkânların elverişsizliğinden evcil hayvan besleyememekteyiz ancak bu sevimli dostları hatırlatacak dekoratif eşyaları evlerimizde kullanabiliyoruz. Tüm bu can dostu hayvanların hepimiz için özel bir yeri var.

dekoratif-filler

Hayatımızın içindeki eşyalar

Salonunuza bir bakın, orada belki de farkında olmadan birçok hayvan figürlü eşyayı barındırıyorsunuz. Örneğin, bereketin simgesi olarak kabul edilen sıralı fil figürlü dekoratif aksesuarlar evimizin birçok olayına tanıklık eden sevimli dostlarımız arasında. Mutfağa gittiğinizde kullandığınız bir tuzluğun bile kuş figürlü olduğunu görebilmekteyiz. Bazen bir baykuşun bakışı bazen de abajurun altında soluklanan bir tavuk evinizin sessiz neşesi olabilir.

abajur-alti-tavuk

Sizler için bu yazımızda hayvan figürlü dekoratif eşyalarkonusunu sunduk. Burada işlediğimiz bu konumuzda dekoratif eşyaların hayatımızdaki yerinden ve evlere kattığı manevi değerlerle birlikte dekoratif zenginlikten bahsettik. Umarım ev dekorasyonunda sizlere fikir verebilmişizdir.

dekoratif-balik

dekoratif-kuslar ev-dekorasyonu-ve-atlar kus-figurlu-esyalar baykus-kapi-susu

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here