Hayatı Kolaylaştıran Akıllı Ev Aletleri

0
321

İnsan yaşamı, teknolojinin ilerlemesiyle sanki daha hızlı geçmektedir. Akıllı ev aletleri ile zamanın nasıl akıp gittiğinin çoğu zaman farkında bile olamıyoruz.

Geriye dönüp baktığımızda kaçırdığımız anlar, iyi kötü hatıralar yanımıza kar kalıyor.

Teknolojinin baş döndürücü bir şekilde ilerlediği bu dönemde yaşam kalitemizin artması ve kendimize, ailemize daha fazla zaman ayırabilmek için akıllı ev aletleri piyasaya hızlı bir giriş yaptı.

Bu giriş önce akıllı televizyonlarla başlasa da süratle diğer elektrikli ev aletlerine ve beyaz eşyalara da yayılmış görünüyor.

Ülkemizde henüz çok fazla yaygınlaşmayan bu aletlerin pazar payının giderek artması bekleniyor. Bu aletlerin akıllı ev teknolojisi ile de doğrudan ilgili olduğunu söylemekte fayda var.

blank
Akıllı ev aletleri

Akıllı ev aletleri nelerdir

Sabahları yatağınızdan kalkmadan kahve makinenize komut vererek istediğiniz türde bir kahvenin hazırlanmasını ister misiniz?

Kulağa hoş gelen bu teklife hayır diyecek kimse yoktur sanırım. Akıllı kahve makineleri ile kablosuz bağlantı sayesinde uzaktan iletişim kurulabilir ve istediğiniz türden kahveleri komutlarla hazırlatabilirsiniz.

Bu komutlar için cep telefonu ya da tablet kullanmanız yeterlidir.

Smart adı verilen akıllı televizyonlar ile internete girebilir, sosyal medyadaki hesaplarınızı kontrol edebilir ve akıllı televizyonlar için üretilen uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

Buzdolabınızın stok durumunun ne olduğunu, buzdolabınızda yeteri kadar sütün olup olmadığını eve gelmeden de öğrenebilirsiniz.

Bunun için buzdolabınızla mesajlaşmak yeterli olacaktır. Akıllı buzdolapları sayesinde insanlar artık eve gelmeden ihtiyacı olan gıdaları buzdolabından öğrenebilecekler.

Eviniz için ev elektroniği ürünlerinden tercih etmeden önce dekordiyon.com’daki kategoriyi ziyaret etmenizi öneririm.

blank
Akıllı ev aletleri nelerdir

Elektrikli süpürgenizi en son ne zaman çalıştırdınız? Tarih ve saat bilgisi alarak hem temizlik düzeninizi kontrol edebilir hem de akıllı ev aletleri arasında yer alan süpürgenizi temizlik zamanı geldiğinde uyarması için programlayabilirsiniz.

Akıllı ev aletleri arasında yer alan ve hayatımızı kolaylaştıran diğer bir ürün de akıllı fırındır.

Fırının da akıllısı mı olurmuş demeyin cep telefonunuzdan ulaşacağınız fırına talimat vererek ön ısıtma yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik, yemek pişirmede sizin işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Akıllı ev aletlerinin ortak kontrolü sayesinde tatile giderken hepsine tek bir komut verip enerji tasarrufu sağlayarak güvenli bir tatil geçirmenin mutluluğunu yaşarsınız. Akıllı ev aletleri yakın zamanda evlerimizin ayrılmaz bir parçası olacak gibi görünüyor.

Akıllı ev sistemleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here