Havlupan Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

Havlupan Modelleri; Tasarım özellikleri, havluların kurutma fonksiyonu, minimal yapıları sayesinde az yer kaplayarak mekânı ısıtma fonksiyonu ile mutfak ve banyoların vazgeçilmez unsurları arasında yer almakta son zamanlarda büyük ölçülerde havlupanlar kış bahçeleri içinde tercih edildiğini söylemek mümkün. Ürünün üzerindeki havlu asma için boşluk bölümleri veya özel dekoratif olarak tasarlanmış havlu askılıkları ile havlular ve bornozların rahatlıkla kurutulabildiği havlupanlar, birbirinden farklı tasarımlarıyla ısıtma ihtiyacı duyduğunuz her alana uyum sağlıyor. Banyopan, havlu pan, banyo peteği ve havlu ısıtıcısı gibi farklı isimlerle bilinen havlupanları seçerken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Banyo ve mutfaklara şıklık katarken, ısı ihtiyacını karşılamak veya fonksiyonel ihtiyaçlara da cevap vermek mümkün.

Havlupan Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 
Havlupan seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Havlupan (Banyopan) Seçerken Dikkat Edilecek Konuları Maddeler Halinde Sizler İçin Sıraladık!

Görsel Uyum, Kullanım Tipi ve Ölçü, Kalite – Malzeme -Garanti, Isı İhtiyacı, Havlupan Fiyatı ve Bağlantı Aralığı

  1. Görsel Uyum: Banyonun dekoruna / tasarımına uygun havlupan (banyopan) seçmeniz çok önemli ilk unsur diyebiliriz. Sade bir görünüm arzu ediyorsanız, minimaliz hatlardan oluşan havlupan modelleri tercih edebilirsiniz. Az borulu, düz kare veya dikdörtgen hatlardaki havlupanlar banyonuzun sadeliğine uyum sağlayacak, bol boşluklu yapıları ile birçok havluyu aynı anda kurutabilme seçeneği sunacaktır. Modern ve göz alıcı bir alanınız olsun istiyorsunuz, tasarım tescilli havlupanlar içindeki eşsiz modelleri seçebilir, rüya gibi bir mutfak veya banyo elde edebilirsiniz.
  2. Ürünün Kullanım Tipi ve Ölçüleri: Hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz ikinci önemli unsur. Amacınız sadece bornoz ve havlu kurutmak için havlupan tercih edecekseniz, tamamen fonksiyonel özelliklerine bakarak bir havlupan seçebilirsiniz. Ancak mekânı ısıtmasını arzu ediyorsanız, ısı hesabı yapmalısınız. Böylece mekanınıza en uygun ölçü ve yapıda ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz.
  3. Malzeme ve Kalite: Radyatör ve havlupanlarda kullanılan metal türü, malzeme ürünün kalitesini doğrudan etkiler. Havlupan veya radyatörün hangi malzeme kullanılarak imal edildiği kadar üretim esnasında uyulması gerekli üretim ve test standartları da çok önemlidir. Havlupan ve radyatörler genelde çelik, alüminyum ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilirler. Havlupan veya radyatör satın almadan önce mutlaka üreticisinin kalite belgelerini, ürünün sertifikaların sormanızı tavsiye ederiz. Elektrikli ürünlerde CE etiketi olmayan hiçbir ürün almamanız güvenlik açısından en doğru seçim olacaktır.
  4. Isı İhtiyacı: Seçim öncesi mekanınızın en x boy x yükseklik bilgilerini bilmeniz kabaca ısı ihtiyacını belirlemek için yardımcı olacaktır. Seçeceğiniz ürünün boyuna göre fiyatta artış ve azalış olacağını unutmayınız,
  5. Garanti: Süreleri min. 2 yıldan başlayarak 5 yıl, 10 yıl veya daha fazla süreli garantiler şeklinde olabilir. Tesisatlar borulama, vana, kombi, kazan gibi birçok bileşenden oluşur. Havlupan ve radyatörünüz takıldığı tesisata uyumlu olmalıdır. Bu nedenle mutlaka iyi hizmet bilgi alabileceğiniz bir marka seçmeniz sizin için faydalı olacaktır.
  6. Havlupan Bağlantı Aralıkları: Sanılanın aksine, standart beyaz ve krom havlupanlar dışındaki ürünler bağlantı aralıkları birbirinden çok farklıdır. Havlupanların vana bağlantı aralıkları 5cm den 60cm e kadar değişir. Beğendiniz modeli seçtikten sonra üreticisinden vana bağlantı mesafesini öğrenerek tesisat çekmenizi öneririz. Standart çekilen tesisatlar maalesef beğendiniz havlupan veya radyatörü monte etmenizi engelleyebilir. Böyle durumlarda tesisattan bağımsız çalışabilen, bir tablo gibi duvara asabileceğiniz elektrikli havlupan işinize çok yarayabilir. En iyi ev ısıtma sistemleri hangileridir merak edenlere…

Yorum yapın