Ev dekorasyonunda yapacağınız küçük dokunuşlar evinizin görünümü konusunda belirleyici olmaktadır. Bu noktada bu yazımızdaki fikirlerden faydalanarak şık ve harika tasarımlı oturma odalarına sahip olmak mümkün olabilir. Örneğin, odanın genel havasına uygun olarak seçilmiş bir tablo ile oturma odasına bambaşka bir tasarım verebilirsiniz.

oturma-odasi

Renkli kırlent ve yastıklar

Oturma odasında kullandığınız koltuk ve kanepeler için çok şık kırlentler ve yastıklar mevcut. Mobilya renginizle uyum sağlayacak şekilde seçilecek renkli yastık ve kırlentler oturma odası dekorasyonu için iyi bir hamle olacaktır. Takdir edersiniz ki, evinizin mobilyasını değiştirmek kolay bir işlem değildir, ayrıca aile bütçenize de ayrı külfetler getirmektedir. Onun yerine daha küçük bütçeler ile seçilecek sade ve doğal renkli yastık ve kırlentler ile oturma odasını renklendirmeniz mümkün olabilir.oturma-odasi-dekoratif-tercihler

Küçük parçalar büyük mutluluklar

Dekorasyon aynı zamanda bir mutluluk işidir. Oturma odasındaki büyük mobilyalarınızı oynamak ya da değiştirmek yerine onları küçük mobilya ve dekoratif aksesuarlarla desteklemek hem kolay hem de daha eğlencelidir. Harika tasarımlı oturma odaları ortaya çıkarmak isteyenler, büyük mobilya parçalarına uyum sağlayacak puf, sehpa, vazo ve abajur gibi küçük parçalar kullanabilirler.

renkli-oturma-odalari

Desenli duvar kâğıtları

Oturma odanızın çok daha yaratıcı ve harika bir görünüm kazanmasını istediğinizi duyar gibiyiz. Sizler için oturma odasında duvar kâğıdı kullanmanızı öneriyoruz. Bununla birlikte kullanacağınız doğru renkteki halı modelleri tasarımı tamamlayacaktır. Harika tasarımlı oturma odaları dekorasyonunda püf noktalardan biri, koyu mobilyalarda açık zemin kullanımı ve açık mobilyalarda ise koyu zemin kullanımı şeklinde bir yol izlemek doğru olacaktır.

oturma-odasi-tasarimlari

Oturma odasına perde seçimi

Perdeler ev dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasındadır. Dekorasyonu tamamlayan önemli argümanlardan biri olan perdeler için, odanızın aldığı ışığa göre modeline ve rengine karar vermek gerekiyor.

oturma-odasinda-yapilacaklar

Işıltılı oturma odaları

Son olarak, harika tasarımlı oturma odalarına sahip olmak isteyenler için odanızı ferahlatacak ve ışıltılı gösterecek dekorasyon hamlesi olan aynaları unutmamak gerekiyor. Odanızın doğru yerlerinde kullanacağınız aynalar ile odanızı daha geniş göstermek ve odanıza derinlik kazandırmak mümkündür.

2014un-oturma-odasi-dekorasyonu

Bugünkü yazımızda harika tasarımlı oturma odaları için neler yapılması gerektiğini paylaştık. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Oturma odaları günün en çok vakit harcanan odalar olması sebebiyle itina ile döşenmeli, her noktasına dikkat edilmesi gerekiyor. Hepinize oturma odası dekorasyonu konusunda kolaylıklar diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here