Harika Dekoratif Aksesuarlar

0
401

Ev dekorasyonu gün geçtikte daha da önemli hal aldı. İnsanlar artık estetik duyguya yönelik çalışmalara daha çok önem veriyor. Ben de böyle bir duruma kayıtsız kalmayarak sizlere internette gördüğüm ve çok beğendiğim dekoratif aksesuarlar görsellerini paylaşmak istedim.

dekoratif-aksesuarlar-5
Dekoratif Aksesuarlar

Paylaşacağım dekoratif eşyalar içerisinde tablo, vazo ve biblolar yer alıyor. Evin dekorasyonuna olumlu etkileri olan dekoratif aksesuarları kullanmadan evi tamamlamamak mümkün değil. Yalnız dekorasyonda can alıcı noktalardan biri renk uyumunu sağlamanız ve zaman zaman kontrast oluşturacak aksesuarlar kullanmanızdan gerekiyor.

dekoratif-aksesuarlar-9
Dekoratif Aksesuarlar

Dekoratif aksesuarlar nerede kullanılır?

Dekoratif aksesuarlar banyo dahil hemen hemen tüm odalarda kullanılabilir. Bunları sıralayacak olursak,

Oturma odası ya da salonda koltuk arkasına denk gelecek şekilde bir tablo kullanmanız son derece yerine olacaktır. Ya da orta sehpa üzerine vazo ya da biblo koyarak da dekorasyonu sağlayabilirsiniz.

Dekoratif Aksesuarlar
Dekoratif Aksesuarlar

Küçük odalar için tercih edilecek dekoratif aksesuarlar içerisinde en önemlisi bence aynadır. Çünkü aynalar, dekorasyonu tamamladığı gibi küçük olan odanızın da daha geniş görünmesini sağlayabilir.

Oturma odası ya da çalışma odanızda kullanacağınız kitaplığın belirli bir alanını biblo ve fotoğraf çerçevelerine ayırabilirsiniz. Ya da okuma köşesi yaptıysanız oradaki yan sehpanın hemen üzerine küçük bir biblo koyabilirsiniz.

Oturma odası ya da salonda TV ünitesi yer alıyorsa ünitenin belirli bir alanında televizyon yer alıyorsa raflarda da mutlaka dekoratif aksesuarlar kullanılmalıdır.

dekoratif-aksesuarlar-8
Dekoratif Aksesuarlar

Yatak odasında yatak başlığı üzerinde eşinizle çekilmiş fotoğraf çerçevesi asabilirsiniz ya da internetten temin edebileceğiniz aşk aynası tarzında ürünler tercih etmeniz mümkün.

Dekoratif saatler de dekorasyonu tamamlar nitelikte özellikle mutfak dekorasyonunda dekoratif mutfak saati kullanabilirsiniz.

Banyonuza canlılık katmak için uygun bir köşede doğal ya da yapar çiçek kullanabilirsiniz.

dekoratif-aksesuarlar-15
Dekoratif Aksesuarlar

Evinizde deniz esintileri isteyenler deniz aksesuarları konuma baksın.

Dekoratif aksesuarlar seçerken…

Dekoratif aksesuar seçiminde öncelikle dikkat etmeniz gereken şey bir liste hazırlamak olacaktır. Ayrıca odanız için en doğru aksesuarları seçerken odanın boyutları ve renklerine dikkat etmeniz çok önemli. Dekorasyon için bir kuralı daha hatırlatmakta yarar görüyorum. Dekorasyon yapılırken önce büyük parçaları sonra küçük parçaları yerleştirmelisiniz. Böylelikle gereksiz dekoratif aksesuar ve eşya kullanımının önüne geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here