Dekorasyonda Çok Kullanılan Zemin Kaplamaları

Elbise Askısı ile Yaratıcı Fikirler

Banyoyu Yenilemek İsteyenlere 4 Farklı Banyo Dolabı Önerisi

Hayran Kalacağınız 2016 Perde Modelleri

Hanımların Vazgeçilmezi Mutfak Havlusu Örnekleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Aksesuarları 29 Nisan 2017

Ev aksesuarlarının vazgeçilmez eşyalarından biri de havlulardır. Havlular, mutfaklarımızda hem aksesuar olarak hem de aktif olarak kullanılmaktadır. Aksesuar olarak kullanılan havluların birçok modeli ve rengi olduğunu belirtmek isteriz. Bugün sizler için farklı süslü mutfak havlusu örneklerini başlıklar halinde incelemeye çalıştık.

İğne oyası mutfak havlu örnekleri

İgne oyası mutfak havluları

İğne oyası diğer süslemelere göre çok daha fazla dikkat ve emek isteyen bir uğraştır. Aynı zamanda şişle ve kalın tığlarla yapılan süslemelerden çok daha zordur. Bu zorluklarının yanında en şık süsleme şekline sahiptir denilebilir.

İgne oyası mutfak havlu modelleri

Siz de mutfağınızda iğne oyası mutfak havluları kullanmak istiyorsanız dekorasyon adına birkaç önerimiz olacak. Bunlardan biri, seçeceğiniz iğne oyasının modelinin mutfağınızdaki perde, mutfak örtüsü gibi aksesuarlara uyumlu olmasına dikkat etmenizdir.

İgne oyası mutfak havlu örnekleri

Uyum sağlayan bir model belirledikten sonra havlu rengi ve modeli belirlemelisiniz. Bunların mutfakla uyumlu olması mutfağınızın daha şık görünmesini sağlayacaktır.

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri için güzel bir yazı.

Süslü mutfak havlusu örnekleri

Süslü mutfak havlusu

Havlu kenarlarını süslemek geçmişten beri var olan bir gelenek halini almıştır. Son dönemde sadece havlu kenarlarını değil dekoratif olarak kullanılan havlularda havluların köşelerinin de tığ işi örgülerle süslendiğini görmekteyiz.

Süslü mutfak havlu modelleri

Bu işlem süslü mutfak havlusu düşüncesine ayrı bir boyut katmaktadır. Bu örgülerin çok farklı renklerde tercih edilebilecek olması da birden fazla süslü mutfak havlusunun farklı zamanlarda kullanılabilmesi anlamına gelmektedir.

Süslü mutfak havlu modeli

Mutfak havlusu için belirlediğiniz köşe süslemelerini dilerseniz çapraz olacak şekilde farklı iki köşenin süslemesi şeklinde dilerseniz sadece bir köşenin süslemesi şeklinde de yapabilirsiniz.

Küçük mutfak havlusu örnekleri

Küçük mutfak havlu modeli

Küçük mutfak havluları büyük olanların aksine sadece dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Bu sebeple bu küçük havluları, havlu gibi değil de dekoratif bir ürün gibi görerek süslemeliyiz.

Küçük mutfak havluları

Üzerine her türlü nakışın yapılabileceği bu havlular için aynı zamanda çok farklı dantel havlu kenarları ve iğne oyası ile yapılmış kenarlıklar kullanılabilir.

Küçük havlu örnekleri

Yine bu havluların üzerine mutfağa uyumlu olması açısından isterseniz çeşitli meyve figürleri işleyebilirsiniz. Mutfağınızdaki eşyaların ve dolapların ağırlıklı rengine göre belirleyeceğiniz küçük mutfak havluları, mutfağınızın şıklığını artıracaktır.

Mutfakta olması gereken dekoratif kavanoz modelleri için yazımı okumanızı öneririm.

Mutfak havlusu modelleri

Sizin için seçtiğimiz birbirinden güzel süslü mutfak havlusu modellerinden bazı örnekleri beğeninize sunuyoruz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Hanımlara Muhteşem Etamin Mutfak Örnekleri - Ev Dekorasyon Fikirleri on 30 Mayıs 2017
  2. Pingback: Tebessüm Ettiren Tığ işi Örgü Dantel ile 26 Dekorasyon Fikri on 25 Ekim 2017

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Dekoratif Çerçeveler

Dekoratif Çerçeveler

10 Ağustos 2015
Bunlar da var!