Hanımlara Muhteşem Etamin Mutfak Örnekleri

4
3329

Etamin mutfak örnekleri için birçok alternatif modeli kullanabilirsiniz. Bunların arasında etamin mutfak peçeteleri, etamin mutfak örtüsü ve etamin mutfak havlusu da yer almaktadır.

Etaminin seyrek dokunmuş ve bu sebeple delikleri olan bir kumaş çeşidi olduğunu belirtmekte fayda var. Etamin işini gerçekleştirebilmek için iplik, iğne, desen, kasnak ve etamin kumaşa ihtiyacımız olacak.

blank
Muhteşem etamin mutfak örnekleri

Burada özellikle etamin mutfak örnekleri için kullanacağımız desenlerin doğru seçilmesi, elde ettiğimiz ürünün mutfak dekorasyonunda tamamlayıcı bir malzeme olarak da kullanmamızı olanaklı kılacaktır. Aksi halde deseni mutfakla uyumlu olmayan bir etamin işinin mutfağınızın dekorasyonunu bozacağını da belirtmek isteriz.

Eğlenceli mutfak aksesuarları için yazımı okumanızı öneririm.

Etamin mutfak örnekleri

1. Etamin mutfak havlusu

blank
Etamin mutfak havlu modelleri

Etamin mutfak örnekleri içinde etamin mutfak havlularının önemli bir yeri vardır. Özellikle çok farklı desenlerin kullanılabildiği etamin işi mutfak havlularını güzel bir dekorasyon ürünü olarak kullanabilirsiniz.

blank
Etamin mutfak havlusu

Kahve fincanı motifi, farklı meyvelerin motifleri, hayvan figürleri, insan siluetleri ve isimler en çok kullanılan etamin mutfak havlusu modellerindendir.

Mutfak havlusu örnekleri için daha önce kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

2. Etamin masa örtüsü

Etamin masa örtüsünü işlemek diğer etamin mutfak örnekleri arasındaki zor ve uzun işler arasındadır. Ortaya çıkan ürünün mutfağınıza ya da salonunuza katacağı şıklık ve değer, etamin işlerken harcadığınız emeğe değecek nitelikte olacaktır.

blank
Etamin mutfak örtüsü

Etamin masa örtülerini ebat olarak küçük ve büyük ebatlarda olmak üzere iki sınıfa ayırabiliriz. İsterseniz işlediğiniz masa örtülerini masanın kenarlarından sarkacak şekilde büyük olarak kullanabilirsiniz.

blank
Etamin mutfak örtü modelleri

Bunun dışında daha küçük etamin masa örtüsü işleyerek masanın ortasında şık bir tasarım ürünü olarak kullanabilir ya da bunu tamamlayıcı dekorasyon ürünü olarak da kabul edebilirsiniz.

blank
Etamin mutfak örtüleri

Etamin mutfak örnekleri içinde değerlendirebileceğimiz etamin masa örtülerinde kenarlarının ağırlıklı olarak işlendiği, bunun yanında ortasının ve etrafının da yoğun desen ile işlenebileceği örneklerin de var olduğunu belirtmekte fayda var.

3. Etamin mutfak peçeteleri

Etamin mutfak peçeteleri geçmişten gelen bir geleneğin mutfaklardaki alımlı yansımasıdır. Bu yansımayı daha belirgin hale getirmek için mutfağınızın dolap desenleri ve rengini de dikkate alarak etamin mutfak peçetesi yapabilirsiniz.

blank
Etamin mutfak peçetesi

Etamin mutfak peçetelerinde genellikle kenarların kanaviçe ile işlendiğini görmekteyiz. Bu işlemelerin rengi ve desenlerini dilerseniz örneklerden yararlanarak çıkarabilir dilerseniz de kendiniz yeni örnekler üretebilirsiniz.

blank
Etamin mutfak peçete modelleri

Sizin için seçtiğimiz birbirinden şık desenleri ile etamin mutfak örnekleri arasındaki modelleri umarım beğenirsiniz.

blank
Etamin mutfak peçeteleri

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here