Derli Toplu Çocuk Odası için 5 Harika Fikir

Kara Tahta Boyası ile Figürlü Kavanoz Boyama

Türk Mimarisini Yeniden Düzenleyecek Minimalist Evler

Kanaviçe Işlemeli Aile Fotoğrafı Yapımı

Hanımlara Muhteşem Etamin Mutfak Örnekleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Tekstili 17 Mayıs 2017
1.000

Etamin mutfak örnekleri için birçok alternatif modeli kullanabilirsiniz. Bunların arasında etamin mutfak peçeteleri, etamin mutfak örtüsü ve etamin mutfak havlusu da yer almaktadır.

Etaminin seyrek dokunmuş ve bu sebeple delikleri olan bir kumaş çeşidi olduğunu belirtmekte fayda var. Etamin işini gerçekleştirebilmek için iplik, iğne, desen, kasnak ve etamin kumaşa ihtiyacımız olacak.

Muhteşem etamin mutfak örnekleri

Burada özellikle etamin mutfak örnekleri için kullanacağımız desenlerin doğru seçilmesi, elde ettiğimiz ürünün mutfak dekorasyonunda tamamlayıcı bir malzeme olarak da kullanmamızı olanaklı kılacaktır. Aksi halde deseni mutfakla uyumlu olmayan bir etamin işinin mutfağınızın dekorasyonunu bozacağını da belirtmek isteriz.

Eğlenceli mutfak aksesuarları için yazımı okumanızı öneririm.

Etamin mutfak örnekleri

1. Etamin mutfak havlusu

Etamin mutfak havlu modelleri

Etamin mutfak örnekleri içinde etamin mutfak havlularının önemli bir yeri vardır. Özellikle çok farklı desenlerin kullanılabildiği etamin işi mutfak havlularını güzel bir dekorasyon ürünü olarak kullanabilirsiniz.

Etamin mutfak havlusu

Kahve fincanı motifi, farklı meyvelerin motifleri, hayvan figürleri, insan siluetleri ve isimler en çok kullanılan etamin mutfak havlusu modellerindendir.

Mutfak havlusu örnekleri için daha önce kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

2. Etamin masa örtüsü

Etamin masa örtüsünü işlemek diğer etamin mutfak örnekleri arasındaki zor ve uzun işler arasındadır. Ortaya çıkan ürünün mutfağınıza ya da salonunuza katacağı şıklık ve değer, etamin işlerken harcadığınız emeğe değecek nitelikte olacaktır.

Etamin mutfak örtüsü

Etamin masa örtülerini ebat olarak küçük ve büyük ebatlarda olmak üzere iki sınıfa ayırabiliriz. İsterseniz işlediğiniz masa örtülerini masanın kenarlarından sarkacak şekilde büyük olarak kullanabilirsiniz.

Etamin mutfak örtü modelleri

Bunun dışında daha küçük etamin masa örtüsü işleyerek masanın ortasında şık bir tasarım ürünü olarak kullanabilir ya da bunu tamamlayıcı dekorasyon ürünü olarak da kabul edebilirsiniz.

Etamin mutfak örtüleri

Etamin mutfak örnekleri içinde değerlendirebileceğimiz etamin masa örtülerinde kenarlarının ağırlıklı olarak işlendiği, bunun yanında ortasının ve etrafının da yoğun desen ile işlenebileceği örneklerin de var olduğunu belirtmekte fayda var.

3. Etamin mutfak peçeteleri

Etamin mutfak peçeteleri geçmişten gelen bir geleneğin mutfaklardaki alımlı yansımasıdır. Bu yansımayı daha belirgin hale getirmek için mutfağınızın dolap desenleri ve rengini de dikkate alarak etamin mutfak peçetesi yapabilirsiniz.

Etamin mutfak peçetesi

Etamin mutfak peçetelerinde genellikle kenarların kanaviçe ile işlendiğini görmekteyiz. Bu işlemelerin rengi ve desenlerini dilerseniz örneklerden yararlanarak çıkarabilir dilerseniz de kendiniz yeni örnekler üretebilirsiniz.

Etamin mutfak peçete modelleri

Sizin için seçtiğimiz birbirinden şık desenleri ile etamin mutfak örnekleri arasındaki modelleri umarım beğenirsiniz.

Etamin mutfak peçeteleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Etamin Masa Örtüsü Örnekleri ile Dekorasyon - Ev Dekorasyon Fikirleri on 27 Mayıs 2017
  2. Pingback: Etamin Buzdolabı Örtüsü ile Renkli Mutfaklar - Ev Dekorasyon Fikirleri on 30 Mayıs 2017

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

3 Boyutlu Nevresim Takımları

3 Boyutlu Nevresim Takımları

13 Temmuz 2015
3.630
Zebra Perde Modelleri

Zebra Perde Modelleri

30 Haziran 2015
2.657
El Dokuması Halılar

El Dokuması Halılar

13 Mayıs 2015
2.101
Bunlar da var!
Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

24 Şubat 2016
11.478
Tül Perde Nasıl Temizlenir?

Tül Perde Nasıl Temizlenir?

11 Mart 2016
14.396
Lastikten Orta Sehpa Yapımı

Lastikten Orta Sehpa Yapımı

10 Ekim 2015
5.509