Halıdaki Kurumuş Çay Lekesi Nasıl Çıkar?


Ülkemizde çay en doğal içecek olan sudan sonra en çok tüketilen içecek olarak dikkat çekiyor. Ancak bu durum zaman zaman kazalar neticesinde halıya dökülen çay ile sonuçlanmakta bu durum da halıda çay lekesi oluşturmaktadır. Bu içerikte halıdaki kurumuş çay lekesi nasıl çıkar ve kurumuş çay lekesi halıdan nasıl çıkar gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.


Kurumuş çay lekesi halıdan nasıl çıkar?

Halıdaki Kurumuş Çay Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan çay lekesi nasıl çıkar

Halıya dökülen çay lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabı niteliğinde olabilecek birçok yöntem bulunuyor. Bunlardan birkaçını sizlerle paylaşmak istedik:

1.Halıdaki çay lekesi için limon kolonyası:

Halıya dökülen çayın suyunu bir bez yardımı ile ovmadan emdirme yöntemiyle fazla çayı alın. Bu şekilde yaptığınızda fazla çayın halının derinine inmesinin önüne geçmiş olursunuz.


Halıdaki çay lekesinin bulunduğu bölgeye limon kolonyası dökün ve yaklaşık 5 dk kadar bekleyin. Daha sonra temiz bir bez yardımı ile silin. Çay lekesinin halıdan çıktığını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar detaylar için bağlantıya tıklayabilirsiniz.


2.Halıdaki çay lekesi için limon suyu:

Halıya dökülen çay lekesini  çıkarmak için bir diğer yöntem olan limon suyunu doğal yöntemler arasında sayabiliriz. Bir limonu ikiye bölün ve halı üzerinde yer alan çay lekesinin tüm bölgesine sıkın.

Limondan sonra ılık suyu lekeli bölge üzerine dökerek yaklaşık 5 dk beklemenizi öneriyorum. Temiz bir bez ile lekeli bölgeyi durulayın. En son süpürge ile kurutma işlemini yaparak temizleme işlemi tamamlayın.


3.Halıdaki çay lekesi için sirke ve karbonat:

Halıya dökülen çay ile ortaya çıkan lekeyi temizleme yöntemlerinden bir diğeri sirke ve karbonatı birlikte kullanmaktır. Öncelikle karbonatı lekeli bölgeye dökün. Sirkeyi bir kaba koyun, sirke dolu kaba bezi koyun ve daha sonra lekeli bölgeyi karbonatı yedirecek şekilde silin.

İşlemi çay lekeli bölgeye uygulayabilirsiniz. En son işlem ise süpürge ile halıyı süpürüp işlemi tamamlamaktır.


4.Halıdaki çay lekesi için bulaşık makinesi parlatıcısı:

Halıdan kurumuş çay lekesi nasıl çıkar sorusu için bulaşık makinesi parlatıcısı kullanmak da çözüm olabilir. Özellikle BİM’den alacağınız parlatıcı ile iyi bir sonuç elde etmek mümkün.

Aşağıdaki videoyu izleyerek uygulamasını yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Halıdan oje lekesi nasıl çıkar tüm detaylar için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sizlere bu yazıda halıdaki kurumuş çay lekesi nasıl çıkar ve halıdaki çay lekesi nasıl çıkar ile ilgili gelen soruların yanıtlarını verdik. Umarım faydalı olmuştur. Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x