Mandaldan Saksı Yapımı

Bayılacağınız Rengarenk Çocuk Odaları

Modern Güneş Işığı Ayna Yapımı

Kapı Temizliği Nasıl Yapılır?

Güzel Kokan Evler için Öneriler

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 22 Mayıs 2015

5 duyu organları içerisinde en güçlü duyunun koku alma olduğunu biliyor musunuz?

Bayanlar hep güzel kokulu şeylere bayılır. Pek tabiidir ki güzel kokuyu öncelikle kendimiz için düşünürüz. Ancak en az kendimiz kadar düşünmemiz gereken evlerin de güzel kokulara ihtiyacı var. Siz de güzel kokan evler yazımızı okuyarak bir evin nasıl güzel kokacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

guzel-kokan-evler

Güzel Kokan Evler Nasıl Oluşturulur?

Dekorasyonun en önemli objelerinden olan çiçekleri ev dekorasyonunda kullandığımız gibi evin güzel kokması için de tercih edebilirsiniz. Çiçekler hem dekoratif hem de güzel koku yayan bir özelliğe sahiptir. Bu noktada balkon ve bahçenizde güzel koku elde edebilmek için leylak yetiştirebilirsiniz. Nergis ve mum çiçeği biraz zahmetli olsa da güzel kokan evler oluşturabilmek için biraz yorulmayı göze almalısınız.

kokulu-cicek-ve-mumlar

Kokulu Mumlar

Yine dekorasyonda özellikle kullandığımız mumları bu kez de güzel kokan evler oluştururken de kullanabiliriz. Evinizin güzel koku kaynağı olabilecek kokulu mumlarla, kahve, tarçın, elma, vanilya gibi hoş kokular elde edebilmek mümkün. Çoğu mum yanmasa bile güzel koku saçma özelliğine sahiptir. Kalıcı kokular için kokulu mumlar tercih edilebilir. Kokulu mumlar, güzel koku saçma özelliğinin yanında romantizm yaşamak için de birebir. Sofranıza koku ve renk katacak olan ince formlu mumlar ile sofranızda eşinize sürpriz yapabilirsiniz.

ev-icin-guzel-kokulu-mum

Doğal Mumlar

Kimisi için doğallık her şeyden önce gelir. Bu nedenle doğallık sizin için çok önemliyse el yapımı mumlar işinizi görebilir. Doğal mumları evinizde yapabileceğiniz gibi mağazalardan da bulabilirsiniz.

Kırtasiyelerde veya yapı marketlerde kolaylıkla bulunan toz mumlar ile kolay şekil verilebilen hamurlardan tercih edebilirsiniz. Portakal, mandalina gibi içi oyulabilen meyvelerin içine hamur ya da tozu doldurabilir, üzerini kahve çekirdekleri veya karanfille süsleyebilirsiniz.

bambu-kokular

Bambulu Kokular

Özellikle dekorasyon mağazaları ve sitelerde satılan bambulu kokular oldukça pratik. Bambu ağacından yapılan koku çubukları ile evinize muhteşem kokular yayabilirsiniz. Okyanus rüzgârından gül tarlasına birçok doğal kokuyu evinize kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

kokulu-tutsuler

Güzel kokan evler için son yöntemimiz tütsülerden faydalanmaktır. 15 dakikalık seanslarla evinize harika kokular sunabilirsiniz.

Aklınızda bulunsun, bizzat uyguladığım yöntemler içerisinde bulunan temizlik esnasında su kovasına koyacağınız ev parfümleri ve sulu süpürgenizin su haznesine koyacağınız ev parfümleri ile evinize harika kokular sağlayabilirsiniz. Güzel kokan evler sizlerin olsun…

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

ÖZLEM 22 Aralık 2015

O güzel kokan parfüm de bitti ?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Mandaldan Saksı Yapımı

Mandaldan Saksı Yapımı

11 Eylül 2015
Balkonda Şenlik Zamanı

Balkonda Şenlik Zamanı

26 Mayıs 2015