Gözünüzü Alamayacağınız Desenli Karo Seramik Evler

2
558

Evlerin yeni gözdesi olan birbirinden ilginç ve şık desenleri ile dikkat çekici niteliğe sahip desenli karo seramik modellerini siz de merak ediyor musunuz?

Eminim yeni trend bu mozaik karo modelleri sizin de çok hoşunuza gidecektir. Kullanılan malzeme kalitesi, desen özellikleri ve boyutlarına göre değişen desenli karo fiyatları, her bütçeye uygun özellikleri ile evinizin en önemli dekorasyon ürünü olacaktır.

Evlerde desenli karo seramik tasarımlar

19. yüzyılda ortaya çıkan desenli karo seramik modelleri, farklı tarza sahip olan kişilerin kullandığı dekorasyon malzemelerindendir.

blank
Desenli karo seramik modelleri

Özellikle çıkış yerinin Fransa olması sebebiyle Akdeniz ülkelerinde de sıkça kullanılan desenli karo seramik çeşitleri için birbirinden farklı tarzları seçmeniz mümkündür.

Butik pastaneler, restoranlar ve kafeler sıklıkla karo seramikleri tercih etmektedirler. Bu ürünler sadece bu mekanlarda değil evlerin teraslarında, balkonlarında,  mutfaklarında, koridorlarında ve hatta odalarında da kullanılabilmektedir.

Desenli karo seramik modellerinin en belirgin özelliği renginden ziyade desenidir. Bu desenlerin çok dikkat çekmesi sebebiyle ev dekorasyonunda daha özenli olmak gerekir. Seramikteki desenlere uygun eşyalar, tamamlayıcı dekorasyon ürünleri ve duvar renkleri kullanmak gerekir.

blank
Karo desenli seramik mutfak dekorasyonu

Evde kullanacağınız desenli karo seramik modellerini belirlerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da kullanacağınız mekanın metre karesidir. Küçük alanlar için yoğun desenli ve bohemlik hissi veren çeşitlerin doğru bir tercih olmadığını belirtmek isteriz.

Buralarda daha çok düz ve sade desenler kullanmak mekanı daha geniş ve şık gösterecektir. Geniş mekanlarda  ise desen tercihinizi daha farklı ortaya koyabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda kullanabileceğiniz tezgah arası fayans modelleri için daha önce kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

Desenli karo fiyatları

Desenli karo fiyatları her bütçeye uygun alternatiflerle müşterilere sunulmaktadır. Ortalama 15 TL den başlayan metrekare fiyatları 150 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

blank
Karo seramik fiyatları

Bu aradaki farkın sebebini seramiğin üretim aşamasındaki geçirdiği kalite evreleri, kullanılan malzemeler, desenlerin nitelikleri, seramik kalınlığı gibi etmenler oluşturmaktadır.

Seçeceğiniz ürünün mutlaka kurumsal firmalar tarafından tedarik edilmiş olmasına dikkat ediniz. Ayrıca ürünlerinizi mekanlarınıza uygulanmasında mutlaka kaliteli işçilik beklentinizi vurgulayın. Aksi halde alacağınız ürünlerin desenlerinden ziyade kalitesiz işçilikleri göze çarpacaktır.

Vitra karo seramik modellerine göz atmak isterseniz yazımı okuyabilirsiniz.

Mozaik karo modelleri

Desenli karo seramik modellerini sizleri için araştırdık. İşte sizlerin de beğeneceğini umduğumuz birbirinden şık tasarımlı karo modelleri…

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here