Görünce Küçük Dilinizi Yutacağınız Cam Köşk

3
393

Bugün sizlere farklı ve daha önce hiç görmediğiniz bir süper lüks cam köşk tanıtımı yapacağım. Los Angeles’ta bulunan bu muhteşem villanın mimarı Steve Hermann.

1,5 dönümlük arazi üzerinde yer alan 13.875 metrekarelik bu süper lüks köşkü mercek altına almak istedik. Villanın 5 yatak odası, 5 banyosu, geniş bir mutfağı, salonu ve sanat galerisi bulunuyor.

süper lüks cam köşk
süper lüks cam köşk

Mimar Steve Hermann’ın kendisi için tasarladığı bu ev tam 35 milyon dolara mal olmuş. 35 milyon doların içerisinde mobilya dahil değil.

Santa Barbara dergisine konuşan Mimar Steve Hermann “Şimdiye kadar tasarlanmış en minimalist evi yapmak istedim.” şeklinde demeç vermiş.

süper lüks cam köşk
süper lüks cam köşk

Bu muhteşem villa için Suzanne Perkins Glass Pavilion ismini koymuş. Türkçe anlamı “Cam Köşk” olan ve modern mimarinin tüm imkanlarından yararlanmış olan bu köşkün detaylarını anlatmak istiyorum.

Köşk’ün güzel bir özelliği de tamamen doğa ile baş başa olması. Büyük bir korunun içinde yer alıyor. Ayrıca tamamen camdan tasarlanmış olan Glass Pavilion All Star yangın önleyici cam sistemlerine sahip.

süper lüks cam köşk
süper lüks cam köşk

Bu süper lüks villada kullanılan tüm ürünler dünyanın dört bir yanından gelen en iyi ve en fazla heyecan uyandıran ürünler. Her kategoride evi kusursuz hale getirecek malzemeler kullanılmış.

Mimarın geniş bir araba koleksiyoncusu olması sebebiyle harika bir sanat galerisi de Cam Köşk’te yer alıyor. Yaklaşık 32 otomobil sergilenebiliyor.

süper lüks cam köşk
süper lüks cam köşk

Öyle görünüyor ki Mimar Steve Hermann mimarlığın en zirvesini bu evi tasarlarken ulaşmış. İnanılmaz bir şaheser ortaya çıkarmış diyebiliriz.

Sizlerin köşkü daha yakından tanıması için küçük bir resim galerisi hazırladım. Aşağıdaki resimlere tıklayarak Glass Pavilion‘u yakından inceleyebilirsiniz.

Muhteşem Cam Köşk

Dünyanın en iyi bahçeli evleri için daha önce kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here