Eski Resim Çerçevesinden Tepsi Yapımı

Ankastre Almadan Bilmeniz Gereken 10 Kritik Bilgi

Yeni Evlenecek Çiftler için Mobilya Seçimi Dersleri 2

2014’ün Çok Konuşulan Dekoratif Sehpa Modelleri

Görünce Kendinizden Geçeceğiniz İlginç Genç Odaları

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 3 Mart 2016

Genç odaları, çocukluk döneminin bitmesiyle birlikte düşünülmesi gereken önemli bir adım. Gençler, kendi odalarının karakterlerini yansıtmasını arzularlar. İşte bu noktada sizlere fikir verecek ilginç genç odaları ile oldukça farklı bir konuya değindik.

Gençlerin hayallerini süsleyen hemen hemen her şey genç odaları için kullanılabiliyor. Mesela çok sevilen bir ilgi alanın doğrudan doğruya bir genç odası haline getirilmesi oldukça olası.

Gençler böyle odalardan çıkmak istemeyecekler. Ayrıca siz de yeniden gençlik yıllarına dönmek isteyeceksiniz diyebilirim 🙂

Şimdi sizlere görünce kendinizden geçeceğiniz ilginç genç odalarını tek tek tanıtalım:

1. Futbol sahası görünümlü genç odası

ilginç genç odaları

ilginç genç odaları

Ülkemizde gençlerin büyük bir kısmı futbola aşırı ilgili. Tüm detaylarının futbola özgü olduğu bu oda tasarımı, genç futbolseverlerin ilgisini çekecek.

Yere serilmiş stadyum temalı halıdan tavandaki futbol çizimine kadar tüm detaylar düşünülmüş. Odadaki renkler ise tamamen gencin tuttuğu takıma göre hazırlanmış.

Siyah-beyaz, sarı-lacivert, sarı-kırmızı ya da borda-mavi renkleriyle hoş bir genç odası dekorasyonu yapmak zor değil. Yeter ki çocuğunuzun hayal dünyasının zenginliklerini yansıtın.

2. Müzik tutkunlarına genç odası

ilginç genç odaları

ilginç genç odaları

Küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe olan çocuklar gençlik yıllarında da müzikle ilgilenmek isteyeceklerdir. İşte onlara bu ilgileri doğrultusunda müzik temalı bir oda sunmak gerçekten önemli.

Müzik çalışmalarını gerçekleştirebilecek bir genç odası, onun ilgisini daha da artıracaktır.

3. Oyuncular için genç odası

ilginç genç odaları

ilginç genç odaları

Bilgisayarda oyun oynama tutkusu hepimizde olsa da bazı gençlerin bu işe inanılmaz gönül verdiklerine şahit olmuşumdur. Özellikle günümüzde oynadığı oyun profillerinden para kazanan gençlerinde olduğunu düşünürsek olayın boyutlarını daha iyi anlamış oluruz.

Bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir bir evladınız varsa onları destekleyecek bir genç odası dekorasyonu tasarlamak için güzel bir örnek diye düşünüyorum.

4. Pembe pembe gönlüm sende genç odası

ilginç genç odaları

ilginç genç odaları

Genç bir kız evlada sahipseniz kızların pembe renge karşı zaafının olduğunu çok iyi bilirsiniz. Pembe renk ile dekorasyon epey farklı olsa da genç odası için oldukça tatlı bir renk diye düşünüyorum.

5. Havuz yatak genç odası

ilginç genç odaları

ilginç genç odaları

Odanın orta noktasında havuz yatak fikri hayli enteresan olsa da beğendim doğrusu. İlginç bir genç odası tasarımı.

Daha farklı genç odaları için mini bir galeri hazırladım. Galeri resimlerine tıklayarak ilginç genç odaları fikirlerini görebilirsiniz.

11 ilginç Genç Odaları Fikirleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

20 Ağustos 2015