Görünce Bayılacağınız 18 Farklı Driftwood Yelken Fikri

1
707

Evde deniz esintileri seven bir yanınız varsa benim gibi evin bir odasını tamamen deniz temalı hale getirebilir ya da odanın belirli bir köşesini deniz esintilerinden esinlenerek hazırlanmış dekoratif süs eşyaları ile dekore edebilirsiniz. Bugün sizlere tam da bu konuda ilginizi çekebilecek yabancıların driftwood dedikleri yani deniz kenarına vuran odun parçalarından yelken fikri ile karşınızdayım.(driftwood için bkz.)

dirftwood-yelken-fikri-2

Bu konuyu seçmemdeki amaç, ülkemizde pek de bilinmeyen bir yapı olan driftwood odun parçalarını değerlendirme isteği ve evde benim gibi deniz ürünlerini görme hevesi olan takipçilerime güzel bir sürpriz yapma isteğimdir. Driftwood yelken fikri ile karşınızdayım.

Aklınıza hemen şu soru gelebilir driftwood denilen odun parçalarını nereden bulacağız?

dirftwood-yelken-fikri

Evet haklısınız bu tarz odun parçalarını bulmak cidden zor ancak yazın deniz kenarına hemen hemen hepimiz gidiyoruz. İşte tam da orada bulacağınız bu odun parçalarını mutlaka toplayın ve yelken yapmak için mutlaka saklayın.

Driftwood yelkenleri komodin ya da tv ünitesinde kullanmak oldukça güzel bir fikir. Evinizin dekorasyonuna göre tasarlayacağınız ürünlerle çok daha hoş çok daha harika ürünler hazırlamanız mümkün.

Yelken yapımının oldukça kolay olduğunu da belirtmek isterim.

deniz-temali-dekoratif-urunler

Driftwood yelken nasıl yapılır?

Driftwood yelken yapımı çok basit malzemelerden oluşuyor. Silikon tabancanız, yelken için kullanacağınız bez parçası ve birkaç driftwood odun parçası malzemelerimizi oluşturuyor.

Silikonla yelken direğini bez parçasına yapıştırıyoruz. Sonra gövdeyi oluşturan driftwood parçasının orta kısmını deliyoruz. Son aşama ise bu deliğe yelken direğini yerleştirmek. İşte bu kadar basit.

Hemen hemen herkesin kolaylıkla yapabileceği bu güzel yelken için çok vakit harcamanıza gerek yok. Farklı bez parçaları kullanarak daha hoş dekoratif ürünler elde etmek mümkün. Tamamen sizin zevkinize ve tedarikçi gücünüze kalmış bir şey.

Sizleri driftwood yelkenler ile baş başa bırakmak istiyorum. İnsanın bu yelkenlerle denize açılası gelmiyor değil 🙂

Deniz temasıyla yazın kaleme aldığım iki konuyu mutlaka okumanızı öneriyorum:

Deniz temalı ev dekorasyonu  ve dekorasyonda deniz aksesuarları konusuna göz atabilirsiniz.

Driftwood yelken galerisi

1 Yorum

  1. Küçükken gemilerle oynamaya bayılırdım. Beni küçüklüğüme götürdünüz driftwood yelken fikri ev dekorasyonu için çok iyi fikir, elinize sağlık… 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here