Gönüllerin Sığdığı 19 Stüdyo Daire Dekorasyon Fikri

0
ornek-studio-daireler

Genellikle 1+0 ya da 1+1 küçük dairelere stüdyo daire denir. Orijinalinde stüdyo daire dekorasyon fikirlerinde tek bir oda bulunur ve bu odaya açılan Amerikan mutfak, tuvalet, banyo gibi bir evin diğer ihtiyaç alanları yer alır.

Küçük diye stüdyo daire dekorasyon fikirleri size sıcak gelmiyor mu?

Tam aksine stüdyo dairelerin birbirinden ilginç ve kullanışlı dekorasyonlarını görünce çok şaşıracaksınız. Üstelik bu dairelerdeki dekorasyonlarla kullanım alanlarının da ferahladığını göreceksiniz.

Stüdyo daire dekorasyon düşüncesindeyseniz yeni mobilya ve eşya teknolojilerini de takip etmenizi tavsiye ederim.

Kullanacağınız malzemelerin kaliteli ve kullanışlı olması dekorasyonu doğru yapmanızdaki temel etkenlerdendir.

Stüdyo daire ev dekorasyonu

Stüdyo daireler için doğru renkleri kullanmak esastır. Metrekarenin az olması sebebiyle içerisin basık hissedilebileceği ihtimalini düşünerek duvarları açık renk boya ile boyatırsanız sonucun iç açıcı olacağını göreceksiniz.

Dairelerin duvarlarına süs eşyaları ya da tablo asmak geçmişten beri zarafetin simgesidir. Stüdyo daire dekorasyon fikirlerinde bunlara da yer verebilirsiniz ancak temel kuralımız sadelikten ödün vermemek olacaktır.

Stüdyo daire nasıl döşenir merak edenler yazımı okuyabilir.

Odanın duvarlarını yoğun bir şekilde kapatırsanız boğucu ve karışık bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Günümüzde tek bir duvara da uygulanabilen duvar kâğıtlarının varlığı sebebiyle dekorasyon amaçlı duvar kâğıdı uygulaması yapabilirsiniz. Odanın her tarafını duvar kâğıdı ile kaplamak isterseniz açık renkleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

19 örnek 1+1 stüdyo daire dekorasyonu

Birbirinden farklı stüdyo daire tasarımları için yazımı okuyabilirsiniz.

Stüdyo daire dekorasyon fikirleri

Stüdyo dairelerde genellikle bir balkon bulunur. Bu balkonu kullanışlı hale getirebilirsiniz. Örneğin dolaplar sayesinde güzel bir kilere dönüştürebilir ya da ardiye olarak kullanabilirsiniz.

Amerikan mutfak tarzında olan stüdyo dairelerdeki mutfak için çok ses yapmayan beyaz eşya kullanmanız gerekir zira oturduğunuz alana gelen buzdolabı ya da bulaşık makinesi sesi oldukça rahatsız edici olabilir.

Yine mutfağınızdaki dolapların çok olması, acil durumlarda kullanacağınız dolapların varlığı, mutfağınızın daima temiz görünmesini de sağlayacaktır.

Ayna kullanmak, küçük alanların büyük gösterilmesi için güzel bir yöntemdir. Abartıya kaçmadan kullanacağınız 2-3 ayna, stüdyo dairenize ayrı bir ferahlık katacaktır.

Stüdyo daire dekorasyon fikirleri arasında önemli bir yere sahip olan yöntem de odanızın doğru yerlerine dolaplar yerleştirmektir. Bu dolapların alanı daraltmamasına ve kullanışlı olmasına dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here