Doğanın renklerinden ilham alan göl evleri, bazen dağların bazen de ormanların arasına gizlenmiş manzarasıyla hemen hemen hepimizi büyülemiş, hayallerini süslemiştir. Eşiniz ve çocuğunuzla çekirdek ailenin en güzel günlerini geçirebileceğiniz bu göl evlerinde konfor daima ön plandadır.

gol-evi-stili-dekorasyon-fikirleri-4

Zaman zaman huzur aradığımız ve oturduğumuz apartman dairesinden kaçmak istediğimiz anlar olur. Ancak herkesin göl evi olmadığına göre oturduğunuz apartman dairesinde göl evindeymiş gibi hissetmeniz mümkün. Sizlere bu yazımda daha huzurlu ve mutlu bir yaşam sürebileceğiniz bu evler için göl evi stilinde dekorasyon fikirleri vereceğim.

gol-evi-stili-dekorasyon-fikirleri-3

Göl evi stilini eve nasıl uyarlarız?

1. Evinizde kalın perdeler yerine daha ince perdeler kullanın. Ayrıca sürgülü cam tercihiniz iyi bir fikir olabilir. Kayar kapı tercihleri hava sirkülasyonunu sağladığı için mekana dinamizm katar.

2. Balkonda rahatlıkla kullanabileceğiniz dayanıklı mobilyalar seçin.

3. Evdeki mobilya ve duvar renklerini göl evi atmosferini düşünerek belirmek doğru bir tercih olur. Bu da size sanki göldeymiş izlenimi verecektir.

gol-evi-stili-dekorasyon-fikirleri-2

4. Duvarları çok fazla dikkat çekici renkler yerine pastel ve açık tonlar kullanarak boyayın.

5. Göl evlerinin can alıcı noktası manzaradır. Dairenizdeki manzara ile birlikte ahşap rengi pencere ve kapı doğramaları kullanın. Ayrıca zemin için de doğallığı bozmayan halılar seçin.

6. Tamamlayıcı mobilya ve aksesuarlar kullanarak hafta sonu gelecek misafirleriniz için ekstra oturma alanı kazanın.
7. Küçük bir eve sahipseniz monokrom renkler kullanabilirsiniz. Böylelikle karmaşayı önlemiş olursunuz.

8. Tavanı tek renk boyayarak kirişlerde rölyef etkisi oluşturabilirsiniz.

gol-evi-stili-dekorasyon-fikirleri

9. Rustik stili tercih edecek olanlar için, koyu renk ahşap, odunsu mobilyalar, yıpranmış döşemeler, yün dokumalar iyi bir seçim olabilir.

10. Yatak odasında dingin ve rahatlatıcı bej, krem veya gri renklere yönelmeniz doğru olacaktır.

Göl evi stili oluşturmak aşağı yukarı bu maddeleri kapsıyor. Göl evi yerine sahil havası yaratmak isterseniz şu önerileri de düşünebilirsiniz.

gol-evi-stili-dekorasyon-fikirleri-5

“Beyaz renk paletindeki açık ve koyu tonları kullanın. Açık maviyle kombinlemeyi unutmayın. Mutlaka birkaç eskitme hasır mobilya tercih edin. Rahatlatıcı bir ortam istiyorsanız renk seçimlerini minimuma indirin. Benim düşünceme göre beyaz, mavi ve yeşil en uyumlu renkler. Son olarak pencereler için büzgüsüz panel perdeler asın, az da olsa rattan kullanmalısınız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here