perde siparişi

Giyinme Odası Nasıl Düzenlenir Sorusu için +7 FikirGiyinme odaları aslında bir evde mutlak gerekli odaların başında gelmektedir. En az 3 + 1 evi olan bir kişi giyinme odası yaparak hem yatak odalarını yapabilir hem de evini modern çizgiye taşıyabilir. Evinizde bir salon varken ikinci bir salon olan oturma odasına ihtiyacınız yoktur. Bunun için de odanın birini kendinize giyinme odası olarak ayarlayabilirsiniz. Sizlere bu içerikte giyinme odası nasıl düzenlenir tüm detayları ile vermeye çalışacağız.Giyinme odası özelikle yatak odalarında dolap kalabalığı istemeyenler için ya da çok fazla kıyafeti olan kişiler için büyük bir avantaj olmaktadır. Giyinme odalarının bu avantajından yararlanarak hem dağınıklığınızı toparlamış olursunuz. Hem de güzel ve avantajlı bir oda yaratmış olursunuz.

Küçük evlerde giyinme odası nasıl tasarlanabilir?

Küçük ve dar evlerde giyinme odası nasıl düzenlenir en çok merak edilen konular arasında yer alır. Aşağıdaki detaylara dikkat ederek giyinme odası düzenlemesi yapabilirsiniz.Neler Okuyacaksınız?

1.Giyinme odasında dolaplar kapaksız olmalı

Giyinme odasında dolaplar kapaksız olmalı

Giyinme odasında dolaplarda kapak bulunmamalıdır. Giyinme odasında özellikle dolaplar kapaksız olmalıdır. Bu daha şık ve dolu bir görüntüyü oluşturacaktır. Çünkü giyinme odasında kıyafet dışında başka bir şey bulunmaz. Kapaklı dolaplar yapmanız odayı çok boş gösterecektir. Ancak kapaksız dolaplar ile odanız şık bir görünüme kavuşacak.

2.Kıyafet düzeni sağlanmalı

Kıyafet düzeni sağlanmalı

Giyinme odasında kıyafet düzeni de ayrıca önem taşımaktadır. Dolaplar kapaksız olacağından dolayı kıyafet düzeniniz önem taşımaktadır. Kıyafetlerinizde renge veya şekle önem vererek bir dizayn oluşturulmalı ve oluşturduğunuz dizayn göze kötü değil güzel görünmelidir.

3.Giyinme odalarında çokça raf olmalı

Giyinme odalarında çokça raf olmalı

Giyinme odası dolaplarınıza yalnızca kıyafet asmayacaksınız herhalde. Çantalarınızı ve ayakkabılarınızı unutmayın. Çantalarınızı ve ayakkabılarınızı yerleştirmek için raflar sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Bol miktarda raf yaptırmanız sizin çantalarınızın ve ayakkabılarınızın rahat bir şekilde yerleşmesini sağlayacaktır.4.Bolca askılık hazırlayın

Giyinme odalarında bolca askılık hazırlayın

Kıyafetlerinizi asmak için özellikle askılık alanına önem vermelisiniz. Uzun elbiseleriniz için uzun askılık alanlarına yer vermelisiniz. Bu sayede uzun elbisemde vardı bunu nereye koyacağım sıkıntısı yaşamazsınız.

MUTLAKA OKUYUN:  Taş Duvar Kaplama Nasıl Yapılır? | Taş Duvar Modelleri

5.Aksesuarlar için özel alan ayırın

Giyinme odası aksesuarlar için özel alan ayırın

Aksesuarlarınızı yerleştirmek için bir alan oluşturmanız yeterli olacaktır. Aksesuarlarınızı yerleştirmek için ayrı ayrı alanlar oluşturmalısınız. Saatler için saate göre bir alan, küpeler için küpeye, kolyeler için kolyeye göre bir alan gibi alanlar oluşturmalısınız.

6.Kıyafetleri kombin etmek için oturma alanı

Kıyafetleri kombin etmek için oturma alanı

Giyinme odasında kendinize oturmak, dinlenmek, bazen bir kahve içmek için oturma alanı oluşturmalısınız. Şık bir koltuk ile oturma alanınızı oluşturabilir ve giyinme odasında güzel bir alan yaratabilirsiniz.
7.Boy Aynası ile giyinme odaları daha şık ve kullanışlı

Boya aynası ile giyinme odaları daha şık ve kullanışlı

Bir giyinme odasında boy aynası olmamasına ihtimal vermiyorsunuz herhalde. Odanızda kullanacağınız şık boy aynası sayesinde hem denediğiniz kıyafetleri üzerinizde rahatlıkla göreceksiniz. Hem de odanızı şık bir görüntü oluşturacaktır. Sizlere giyinme odası nasıl düzenlenir konusunu sunduk, umarım istifade edeceğiniz bilgiler edinmişsinizdir. Keyifle kalın…Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x