Giyinme Odası Dekorasyon Önerileri

4
624
Giyinme odası dekorasyon önerileri

Günlük hayat içerisinde insanlar yoğun bir iş dünyası ve büyük şehrin verdiği stresle birlikte eve döndüklerinde yaşam alanlarının kendilerine gerekli konfor ve pratikliği vermesini bekler. Bu noktada ev dekorasyonu içerisinde son dönemde evlere girmiş olan giyinme odası için dekorasyon öneri ile karşınızdayım.

Giyinme odası dolap düzenleme

İnsanların günlük ihtiyaçları içerisinde birçok eşyaya ihtiyaç duyduğunu hepimiz biliyoruz. Örneğin, bazen küçük bir aksesuarı bulmak bile işkenceye dönüşebiliyor. İşte bu noktada evinizin belirli alanlarını dekore etmek, kullanışlı hale getirmek zorundasınız.

Neden giyinme odası bir ihtiyaçtır?

Bayanların modayı yakından takip etmek isteğiyle birlikte ortaya çıkan alışveriş çılgınlıkları artık gardıroba sığmama durumlarını ortaya çıkarmakta bu da yatak odasında büyük bir karışıklığa yol açmaktadır. İşte bu noktada size ek depolama alanı hatta bir evinizdeki giyim mağazanız olabilecek giyinme odası imdadınıza yetişiyor.

Neden giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odaları son yıllarda ortaya çıkan bir ihtiyaç olması sebebiyle her evde bulunmayabiliyor. Yeni projelerde mimarlar bu doğan ihtiyacı göz ardı etmemekte yatak odasının belirli bir bölümünü giyinme odası şeklinde tasarlamaktadır. Biz sizlerin giyinme odanızın olduğuna inanarak giyinme odası önerilerimize devam ediyoruz.

Modern çizgiler ile tasarlanmış bir yatak odası dekorasyonu için modern yatak odası bağlantısına tıklayarak farklı tarzda fikirler elde edebilirsiniz.

Güzel bir giyinme odası nasıl olmalıdır?

Giyinme odası dekore edilirken kullanacak kişinin ihtiyaçları ön plana çıkar. Örneğin bazı bayanlar daha çok askılık kullanmak isteyebilir, anca kimisi de ayakkabı merakından dolayı ayakkabı koyacak alana fazlasıyla ihtiyaç duyabilir işte bu tarz detaylarla güzel bir giyinme odası dekorasyonu yapabiliriz.

Giyinme odası için öneriler

Giyinme odası dolaplarını cam kapaklardan seçmek kıyafet seçme kolaylığı sağlayacaktır. Bir başka alternatif ise sadece açık raf sistemleri kullanmak olabilir.

Ayakkabılarınızı zemine koymak fazla bir alan kaplayacağı için giyinme odasının kullanmadığınız boş bir duvarını ayakkabılarınız için kullanışlı hale getirebilir, ayakkabılarınızı duvara asarak çok daha rahat bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

Giyinme odası dekorasyonu

Kazakları ve tişörtlerinizi çekmeceden ya da kapalı alanlardan çıkararak açık raf sistemine yerleştirin. Hem böylelikle seçme işlemi kolaylaşacak hem de kıyafetleriniz havalanmış olacaktır.

Üst üste yerleştirdiğiniz kazaklarınızın en büyük problemi devrilmesidir. Bu konuda yapılacak şey, rafların belirli ölçüde bölümlere sahip olmasıdır. Devrilmelerin bu şekilde önüne geçebilirsiniz.

Örnek giyinme odaları

Giyinme odasında orta yerde olmasını istemediğiniz iç çamaşırı ve çorap vb. şeylerin kapalı çekmece sistemi kullanarak muhafaza etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca kol düğmesi, gözlük, takı ve diğer eşyalarınız için giyinme dolabında tasarlanacak küçük kare alanlar tam size göre. Erkekler için ise kravat ve kemerleri sıralayacakları mobilya aksesuarları imdada yetişiyor.

Giyinme odalarına çözüm fikirleri

Bir diğer ayrıntı giyinme odasının dar bir alan olduğunu düşünerek kullanacağınız boy aynasını da ya duvara asmanızı ya da dolap kapağına monte etmenizi öneririz.

Son olarak iyi bir giyinme odası aydınlık bir ortama sahip olmalı. Çünkü bayanların şıklığını oluşturacağı bu aydınlık olması gereken bu yerlerde güzel kıyafetleri daha kolay seçeceğini düşünüyoruz.

Dar odalarda giyinme odası hazırlanabilir mi?

Giyinme odası dekorasyonu için önemli olan o evde yaşayan bireyin ihtiyaçları ve bu ihtiyaçlara cevap veren bir giyinme odasıdır.

Dar odalar için giyinme odası fikirleri

Unutmayın, giyinme odaları evinizin dağınıklığını toparlayan ve evinize geniş bir yaşam alanı kazandıran depolama alanıdır. Bayanların doğru dekore edilmiş giyinme odalarında güzelliklerine güzellik katacağına inanıyoruz. İyi dekorasyonlar!

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here