Dekoratif ve Yaratıcı Kitaplıklar

Çok Beğenilecek 23 Ahşap Merdiven Dekorasyon Fikirleri

En Çok Satılan Koltuk Şalları

Mutlaka Öğrenmeniz Gereken Duşakabin Temizliği Önerileri

Giyinme Odası Dekorasyon Önerileri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 30 Nisan 2015
4.549

Günlük hayat içerisinde insanlar yoğun bir iş dünyası ve büyük şehrin verdiği stresle birlikte eve döndüklerinde yaşam alanlarının kendilerine gerekli konfor ve pratikliği vermesini bekler.

İnsanların günlük ihtiyaçları içerisinde birçok eşyaya ihtiyaç duyduğunu hepimiz biliyoruz. Örneğin, bazen küçük bir aksesuarı bulmak bile işkenceye dönüşebiliyor. İşte bu noktada evinizin belirli alanlarını dekore etmek, kullanışlı hale getirmek zorundasınız.

Bugün bu odalardan yatak odasıyla bağlantılı olduğuna inandığımız giyinme odası dekorasyon önerileri üzerinde duracağız.

giyinme odasi-nasıl-olmali

Neden giyinme odası bir ihtiyaçtır?

Bayanların modayı yakından takip etmek isteğiyle birlikte ortaya çıkan alışveriş çılgınlıkları artık gardıroba sığamama durumlarını ortaya çıkarmakta bu da yatak odasında büyük bir karışıklığa yol açmaktadır. İşte bu noktada size ek depolama alanı hatta bir evinizdeki giyim mağazanız olabilecek giyinme odası imdadınıza yetişiyor.

giyinme-odasi

Giyinme odaları son yıllarda ortaya çıkan bir ihtiyaç olması sebebiyle her evde bulunmayabiliyor. Yeni projelerde mimarlar bu doğan ihtiyacı göz ardı etmemekte yatak odasının belirli bir bölümünü giyinme odası şeklinde tasarlamaktadır. Biz sizlerin giyinme odanızın olduğuna inanarak giyinme odası önerilerimize devam ediyoruz.

renkli-giyinme-odasi-dekorasyonu

Güzel bir giyinme odası nasıl olmalıdır?

Giyinme odası dekore edilirken kullanacak kişinin ihtiyaçları ön plana çıkar. Örneğin bazı bayanlar daha çok askılık kullanmak isteyebilir, anca kimisi de ayakkabı merakından dolayı ayakkabı koyacak alana fazlasıyla ihtiyaç duyabilir işte bu tarz detaylarla güzel bir giyinme odası dekorasyonu yapabiliriz.

ayakkabilar-icin-giyinme-odasi

Giyinme odası dolaplarını cam kapaklardan seçmek kıyafet seçme kolaylığı sağlayacaktır. Bir başka alternatif ise sadece açık raf sistemleri kullanmak olabilir.

Ayakkabılarınızı zemine koymak fazla bir alan kaplayacağı için giyinme odasının kullanmadığınız boş bir duvarını ayakkabılarınız için kullanışlı hale getirebilir, ayakkabılarınızı duvara asarak çok daha rahat bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

giyinme-odasi-dekorasyonu

Kazakları ve tişörtlerinizi çekmeceden ya da kapalı alanlardan çıkararak açık raf sistemine yerleştirin. Hem böylelikle seçme işlemi kolaylaşacak hem de kıyafetleriniz havalanmış olacaktır.

Üst üste yerleştirdiğiniz kazanlarınızın en büyük problemi devrilmesidir. Bu konuda yapılacak şey, rafların belirli ölçüde bölümlere sahip olmasıdır. Devrilmelerin bu şekilde önüne geçebilirsiniz.

giyinme-odasinda-ayakkabılari-saklamak

Giyinme odasında orta yerde olmasını istemediğiniz iç çamaşırı ve çorap vb. şeylerin kapalı çekmece sistemi kullanarak muhafaza etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca kol düğmesi, gözlük, takı ve diğer eşyalarınız için giyinme dolabında tasarlanacak küçük kare alanlar tam size göre. Erkekler için ise kravat ve kemerleri sıralayacakları mobilya aksesuarları imdada yetişiyor.

giyinme-odasi-icin-dekorasyon-onerileri

Bir diğer ayrıntı giyinme odasının dar bir alan olduğunu düşünerek kullanacağınız boy aynasını da ya duvara asmanızı ya da dolap kapağına monte etmenizi öneririz.

Son olarak iyi bir giyinme odası aydınlık bir ortama sahip olmalı. Çünkü bayanların şıklığını oluşturacağı bu aydınlık olması gereken bu yerlerde güzel kıyafetleri daha kolay seçeceğini düşünüyoruz.

Dar odalarda giyinme odası hazırlanabilir mi?

Giyinme odası dekorasyonunda önemli olan o evde yaşayan bireyin ihtiyaçları ve bu ihtiyaçlara cevap veren bir giyinme odasıdır. Unutmayın, giyinme odaları evinizin dağınıklığını toparlayan ve evinize geniş bir yaşam alanı kazandıran depolama alanıdır. Bayanların doğru dekore edilmiş giyinme odalarında güzelliklerine güzellik katacağına inanıyoruz. İyi dekorasyonlar!

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

şirin 30 Aralık 2015

Dolaplara sığamıyoruz bize giyinme odası şart ?
Dekorasyon önerileriniz için teşekkürler… 🙂

Mustafa Demirhan 6 Ocak 2016

Dekorasyonda yeni bir alan giyinme odası. Sunduğunuz öneriler harika. Teşekkürler…

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
İstikbal Sehpa Modelleri

İstikbal Sehpa Modelleri

20 Haziran 2015
3.215
Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

23 Şubat 2017
532
Mutfak için Duvar Saati Modelleri

Mutfak için Duvar Saati Modelleri

19 Haziran 2015
3.414
Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

24 Şubat 2016
11.221
Tül Perde Nasıl Temizlenir?

Tül Perde Nasıl Temizlenir?

11 Mart 2016
14.385
El Dokuması Halılar

El Dokuması Halılar

13 Mayıs 2015
2.099