perde siparişi

Giriş Hol Antre Dekorasyonları için FikirlerGiriş hol antre dekorasyonları için fikirler arıyorsanız ufak detaylarla mükemmel koridor tasarımlarına sahip olabilirsiniz. Hol dekorasyon fikirleri arasında antre duvar kağıdı uygulamaları, antre dolap tasarımları, antre duvar süsleri oldukça önemli dekoratif katkılar sunmaktadır.Aşağıya size hol duvar süsleri ile antre duvar süsleri için fikirleri bulabileceğiniz bir video ekledik.

Dar hol dekorasyonu için yapacağınız düzenlemeler ile geniş hol dekorasyonu düzenlemeleri arasında ufak farklılıklar olacaktır. Bu farklılıkları doğru tespit ederek yapacağınız giriş dekorasyonu sayesinde antre dekorasyon uygulamanız evinize önemli bir dekoratif katkı sunacaktır.

Koridor süslemeleri

Giriş hol antre dekorasyonları için fikirler başlığı altında inceleyebileceğimiz koridor süslemeleri de tasarımların uygulanmasında oldukça etkili bir yöntem olarak kaşımıza çıkmaktadır.Size genel anlamda antre dekorasyonu hakkında geniş bilgileri antre dekorasyonu fikirleri yazımda aktardım, incelemenizi öneririm.

Antre dekorasyonu duvar süsleri

Antre duvar süsleri ile duvar dekorasyonu

Antre duvar süsleri için birçok alternatifiniz vardır. Bu seçenekler arasından sizin için doğru olanı tercih etmeniz durumunda hem lokal olarak hol duvar dekorasyonu uygulamasının kolaylıkla yapılması sağlanır hem de toplam ev dekorasyonuna katkı sunulur. Giriş hol antre dekorasyonları için fikirler uygulanırken duvar süsleri mutlaka değerlendirilir. Duvar süsleri arasında farklı renk, desen ve tarzlarda tablolar, aynalar, çoklu ve tekli raflar, tekli ve çoklu seri halindeki süsler önemli bir yere sahiptir.

Antre duvar süsleri

Antre duvar süsü çeşitleri arasında çerçeveli fotoğrafları da kullanabilirsiniz. Klasik çizgilerin ön planda olduğu ev dekorasyonları için siyah beyaz fotoğrafların nostaljik çerçeveler ile bir araya gelmesi sayesinde istediğiniz giriş dekorasyonu da sağlanabilmektedir.

MUTLAKA OKUYUN:  Marshall Boya Renkleri 2021(Trend Renkler)


Antre duvar süsü

Dar bir koridora sahipseniz fonksiyonel duvar rafları kullanabilirsiniz. Bu raflara biblolar konumlandırarak hem dekoratif katkı sunabilir hem de alan kaplamayan bir fonksiyonellik elde edebilirsiniz.

Koridor konusunda alternatif oluşturabileceğiniz giriş dekorasyonu yazımı da okumanızı öneririm.

Antre dolap tasarımları ile hol dekorasyonu

Giriş hol antre dekorasyonları için fikirler arasında dolapların önemli bir yere sahip olduğunu ifade etmeliyiz. Hol giriş dekorasyonu için kullanacağınız dolaplar hem dekoratif özellikleri ile göz kamaştıran hem de fonksiyonel yapısı ile verimli alanlar oluşturan niteliklere sahip olmalıdır.
Antre dekorasyonu duvar süsleri

Antre dolap tasarımları için alanı verimli kullanmak esastır. Alan verimliliği duvar üzerindeki her alanın doğru kullanılması ile mümkündür. Dar antreler için duvarın tavana kadar olan kısmını kullanarak antreyi daraltmamak temel prensiptir. Bu sebeple dar koridor dekorasyonu uygulamalarında az enli ve yüksek dolaplar tercih edilmektedir.

Antre vestiyer tasarımları

Dresuar uygulaması antre dekorasyonuna oldukça yakışan nitelikleri ile göze çarpmaktadır. Dresuarların çekmeceli ve aynalı olması dekoratif özelliklerinin yanında fonksiyonel niteliklerini de artırmaktadır. Seçeceğiniz dresuar modelinin mutlaka vestiyer ve diğer hol dekorasyonu için kullanılan ürünlerle uyumlu olması gerekir. Modern vestiyere sahip bir antre dekorasyonu için klasik çizgileri ön planda olan bir dresuar seçmek yanlış olacaktır.

Antre dolap tasarımları

Antre dolap tasarımları için aynalı ön yüzeye sahip vestiyer modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu modellerden kayar kapaklı olanların hem kullanımının rahat olması hem de alan daraltmaması sebebiyle sıklıkla tercih edildiğini ifade etmeliyiz.

MUTLAKA OKUYUN:  Çakıl Taşı Rengi Duvarda Nasıl Durur?

Giriş, hol ve antre dekorasyonu için koridor süslemeleri

Dar hol dekorasyonu uygulaması yapacaksanız koridor süslemeleri için mutlaka sade ve gözü yormayan ürünleri tercih etmelisiniz. Çok fazla renkli ve bol süslemeler kullanarak, zaten dar olan koridor için nitelikli bir sonuç elde etmek oldukça zor olacaktır.

Dar hol dekorasyonu

Ev hol dekorasyonu için kullanacağınız koridor renkleri ve aydınlatmalar dekorasyonun birer parçasıdır. Aydınlatmada koridorun geometrik yapısı ve genişliğine uygun olarak spot lamba, aplik, sarkıt avize oldukça sık kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin yanında koridorda farklı ürünlerin vurgulanması adına led aydınlatmalar da zaman zaman tercih edilebilmektedir.

Dar antre giriş dekorasyonu nasıl yapılır

Giriş hol antre dekorasyonları için fikirler arasında dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı da koridor renklerinin diğer oda renkleri ile ya geçişkenlik sağlayan özelliklere sahip olması ya da diğer odalarla bütünlük sağlamasıdır. Bunun yanında dar hol dekorasyonu için mutlaka açık renk tercih edilmelidir.Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x