Antre ya da giriş, evin sokak kapısından evin diğer odalarına bağlanan ve arada kalan noktaya denir. Yeni ev tasarımlarına baktığımızda genellikle geniş bir koridor ve giriş dekorasyonu ile karşı karşıya kalıyoruz.

Hal böyle olunca da ev dekorasyonu konusunda yapılması gerekenler arasına bir de antre ve giriş dekorasyon konusunun yer alması gerektiğine inanıyoruz.

Koridor dekoru ve koridor süslemeleri

Ferah bir antre dekorasyon sizin olsun!

Ev dekorasyonun hemen hemen tüm alanlarında uyulması gereken genel kural, ferah yani son derece sade dekorasyon fikirlerini uygulamaktır.

Antre dekorasyon için yapılacak ilk şey, evin nasıl ferah bir girişe sahip olmasını sağlayabiliriz sorusunu kendinize sormak olacaktır!

Soruyu yanıtladığınızı varsayarak anlatmaya devam ediyoruz. Evinize gelen kim olursa olsun ilk görünen alan antre olduğu için dekorasyonda yapacağınız hamleler çok önemli.

Örnek verecek olursak, evin giriş alanı eğer ki aydınlık değilse yapacağınız ilk şey ayna kullanmak olacaktır. Bu noktada nostaljik bir ayna kullanmanız evinizi daha aydınlık ve otantik yapabilir.

Giriş dekorasyon örnekleri incelendiğinde duvara asacağınız manzara resimleri ile antre duvar süsleri kullanabilir, IKEA antre mobilyaları arasından şık bir ayakkabılık seçebilirsiniz.

Ayrıca evin girişine yerleştireceğiniz LED ışıklar ile harika ve modern bir koridor süslemeleri oluşturarak muhteşem bir koridor dekoru ortaya çıkarabilirsiniz.

Antre için daha detaylı fikir sahibi olmak için antre dekorasyonu fikirleri bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Antre dekorasyonu fikirleri

Koridorda sade ve canlı bir dekorasyon!

Antreniz güneş ışığı alıyor ve aydınlık problemi yoksa canlı çiçeklerle evinizi misafirlerinize açabilirsiniz. Çiçeklerin ortama katacağı ferahlık hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Evin giriş dekorasyonu için sadelik düşünüyorsanız yapmanız gereken şey duvar kâğıdı kullanmak olacaktır.

Hem temizlenebilmesi hem de istenilen zaman değiştirilmesi gibi işlemlerin kolaylıkla yapıldığı duvar kağıtlarını tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Antre duvar kağıdı ve antre duvar süsleri ile kullanacağınız farklı tarz ışıklandırmalar sıra dışı bir ortam yaratmanıza yardımcı olarak koridor süslemeleri konusunda sizin ufkunuzu açacaktır.

Koridor dekorasyonu fikirleri

Modern koridor dekoru için evinizin sesini dinleyin!

Ev dekorasyonunda evinizin girişi için verilecek tamamen şu uygundur denilecek bir formül yoktur. Çünkü evlerin giriş dekorasyonunda o evde ikamet eden kişilerin ihtiyaç ve zevkleri ile evin ihtiyaçlarına göre belirlenebilir.

Öncelikle evin ihtiyaçları belirlenmeli sonra antre dekorasyon fikirleri harekete geçirilmelidir. Bir örnekle bunu açıklayacak olursak örneğin, dar antre dekorasyonu için yapılacaklar farklıyken uzun koridor dekorasyonu için yapılacakların listesi değişebilmektedir.

Giriş dekorasyon fikirleri

Dar antre dekorasyonu için ortamı geniş gösterecek beyaz ve tonları renkler tercih edilerek antre mobilyaları kullanılmalıdır. Uzun koridor için ise antre duvar süsleri ile koridor dekoru sağlanmalıdır.

Antre için dresuar vestiyer fikirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Daha önce kaleme aldığım yazının bağlantısına tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bugün sizler için evin önemli noktalarından biri olan antre ve giriş dekorasyon fikirlerini sunduk.

Aşağıda sizlere fikir verecek birbirinden güzel 15 farklı muhteşem antre dekorasyonu için görselleri inceleyin.

Giriş dekorasyonu örnekleri

1Antre mobilyası

Antre mobilyası

2Antre giriş dekorasyonu

Antre giriş dekorasyonu

3Antre dresuar modeli

Antre dresuar modeli

4Antre dekorasyonu için vestiyer modeli

Antre dekorasyonu için vestiyer modeli

5Antre dekorasyonu için dresuar fikirleri

Antre dekorasyonu için dresuar fikirleri

6Antre dekorasyonu

Antre dekorasyonu

7Antre dekorasyon örneği

Antre dekorasyon örneği

8Vestiyer ayakkabılık modeli

Vestiyer ayakkabılık modeli

9Modern vestiyer modeli

Modern vestiyer modeli

10Hol dekorasyonu

Hol dekorasyonu

11Giriş dekorasyonu vestiyer modeli

Giriş dekorasyonu vestiyer modeli

12Giriş dekorasyonu için mobilya fikirleri

Giriş dekorasyonu için mobilya fikirleri

13Dresuarlı vestiyer modelleri

Dresuarlı vestiyer modelleri

14Bölmeli antre dekorasyon

Bölmeli antre dekorasyon

15Antre vestiyer modeli

Antre vestiyer modeli

19 YORUMLAR

  1. Selam;
    Bizim evin antresi kare şeklinde ve kapının hemen sağında vestiyer var,kapıyı açınca karşı duvarda ise sadece bir tablo var.Bu şekilde bir antreyi nasıl hareketlendirebilirim..
    Teşekkürler..

    • Yeliz hanım merhaba, kanaatimce yapacağınız antreniz karanlıksa veya yeteri kadar ışık almıyorsa antrenizi hareketlendirmek ve daha aydınlık hale getirebilmek için dekoratif süslemeli bir ayna kullanmanız çok yerinde olacaktır. Özellikle bahsettiğiniz tablonun yerine bu aynayı kullanmanızı tavsiye ederim. Bir de duvar boyanız sade bir renkse antrenizin belirli alanlarını duvar kağıdı kullanarak hareketlendirebilirsiniz. Ya da duvar rengi oynamayıp halınızda canlı ve zıt renkler tercih ederek amacınıza ulaşabilirsiniz. Son olarak, canlı çiçek yerleştirecek bir alan varsa bu da ortama farklı bir hareket katabilir. Tabii ki burada sizin evinizin şartlarını görmeden bir şeyler söylemek zor ancak belirttiğim hususlarda yapacağınız hamlelerle ve sizin zevkinizin birleşimiyle güzel şeyler ortaya çıkaracağınızı ümit ediyorum. Sağlıcakla kalın… 🙂

  2. Sitenizden birçok konuda faydalandım. Antre konusunda kararsızdım ama buradaki örnekleri inceleyince aklımda bir şeyler canlandı, teşekkürler… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here