Pazar Sandıkları ile Yapılan 16 İnanılmaz Dekorasyon Fikri

Oturmaya Kıyamayacağınız 22 Oturma Odası Dekorasyonu

Dekorasyonu Büyüleyen Koltuk Örtüleri

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

Giriş Dekorasyonu Örnekleri ile Antre Dekorasyonu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 15 Ocak 2018

Antre ya da giriş, evin sokak kapısından evin diğer odalarına bağlanan ve arada kalan noktaya denir. Yeni ev tasarımlarına baktığımızda genellikle geniş bir koridor ve giriş dekorasyonu ile karşı karşıya kalıyoruz.

Hal böyle olunca da ev dekorasyonu konusunda yapılması gerekenler arasına bir de antre ve giriş dekorasyonu konusunun yer alması gerektiğine inanıyoruz.

Koridor dekoru ve koridor süslemeleri

Dekordiyon.com dekoratörleri olarak sizlere örnek koridor tasarımlarıyla antre dekorasyonu nasıl olmalı sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

Ferah bir antre dekorasyon sizin olsun!

Ev dekorasyonun hemen hemen tüm alanlarında uyulması gereken genel kural, ferah yani son derece sade dekorasyon fikirlerini uygulamaktır.

Antre dekorasyon için yapılacak ilk şey, evin nasıl ferah bir girişe sahip olmasını sağlayabiliriz sorusunu kendinize sormak olacaktır!

Antre dekorasyonu fikirleri

Soruyu yanıtladığınızı varsayarak anlatmaya devam ediyoruz. Evinize gelen kim olursa olsun ilk görünen alan antre olduğu için dekorasyonda yapacağınız hamleler çok önemli.

Örnek verecek olursak, evin giriş alanı eğer ki aydınlık değilse yapacağınız ilk şey ayna kullanmak olacaktır. Bu noktada nostaljik bir ayna kullanmanız evinizi daha aydınlık ve otantik yapabilir.

Giriş dekorasyon örnekleri incelendiğinde duvara asacağınız manzara resimleri ile antre duvar süsleri kullanabilir, IKEA antre mobilyaları arasından şık bir ayakkabılık seçebilirsiniz.

Ayrıca evin girişine yerleştireceğiniz LED ışıklar ile harika ve modern bir koridor süslemeleri oluşturarak muhteşem bir koridor dekoru ortaya çıkarabilirsiniz.

Koridorda sade ve canlı bir dekorasyon!

Antreniz güneş ışığı alıyor ve aydınlık problemi yoksa canlı çiçeklerle evinizi misafirlerinize açabilirsiniz. Çiçeklerin ortama katacağı ferahlık hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Koridor dekorasyonu fikirleri

Evin giriş dekorasyonu için sadelik düşünüyorsanız yapmanız gereken şey duvar kâğıdı kullanmak olacaktır.

Hem temizlenebilmesi hem de istenilen zaman değiştirilmesi gibi işlemlerin kolaylıkla yapıldığı duvar kağıtlarını tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Antre duvar kağıdı ve antre duvar süsleri ile kullanacağınız farklı tarz ışıklandırmalar sıra dışı bir ortam yaratmanıza yardımcı olarak koridor süslemeleri konusunda sizin ufkunuzu açacaktır.

Modern koridor dekoru için evinizin sesini dinleyin!

Ev dekorasyonunda evinizin girişi için verilecek tamamen şu uygundur denilecek bir formül yoktur. Çünkü evlerin giriş dekorasyonunda o evde ikamet eden kişilerin ihtiyaç ve zevkleri ile evin ihtiyaçlarına göre belirlenebilir.

Giriş dekorasyonu fikirleri

Öncelikle evin ihtiyaçları belirlenmeli sonra antre dekorasyon fikirleri harekete geçirilmelidir. Bir örnekle bunu açıklayacak olursak örneğin, dar antre dekorasyonu için yapılacaklar farklıyken uzun koridor dekorasyonu için yapılacakların listesi değişebilmektedir.

Dar antre dekorasyonu için ortamı geniş gösterecek beyaz ve tonları renkler tercih edilerek antre mobilyaları kullanılmalıdır. Uzun koridor için ise antre duvar süsleri ile koridor dekoru sağlanmalıdır.

Bugün sizler için evin önemli noktalarından biri olan antre ve giriş dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler sunduk.

Yazımızda belirli bir fikir elde eden okuyucularımız için aşağıda bulunan galeri bölümünü gezmenizi öneriyoruz. İyi dekorasyonlar…

Giriş dekorasyonu örnekleri

Sizler için hazırladığım, giriş dekorasyonu yani antre dekorasyonu hakkında fikir verecek örnek dekorasyon fikirleri için resme tıklayın.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: 20 Farklı Sürgülü Vestiyer Modelleri ile Evinizi Süsleyin! - Ev Dekorasyon Fikirleri on 30 Ekim 2017
  2. Pingback: Antre Dekorasyon Fikirleri ile Evin Kalbine Yolculuk on 15 Ocak 2018

Yazıya 14 yorum yapılmış.

Yeliz 15 Haziran 2015

Selam;
Bizim evin antresi kare şeklinde ve kapının hemen sağında vestiyer var,kapıyı açınca karşı duvarda ise sadece bir tablo var.Bu şekilde bir antreyi nasıl hareketlendirebilirim..
Teşekkürler..

Zeynep 15 Haziran 2015

Yeliz hanım merhaba, kanaatimce yapacağınız antreniz karanlıksa veya yeteri kadar ışık almıyorsa antrenizi hareketlendirmek ve daha aydınlık hale getirebilmek için dekoratif süslemeli bir ayna kullanmanız çok yerinde olacaktır. Özellikle bahsettiğiniz tablonun yerine bu aynayı kullanmanızı tavsiye ederim. Bir de duvar boyanız sade bir renkse antrenizin belirli alanlarını duvar kağıdı kullanarak hareketlendirebilirsiniz. Ya da duvar rengi oynamayıp halınızda canlı ve zıt renkler tercih ederek amacınıza ulaşabilirsiniz. Son olarak, canlı çiçek yerleştirecek bir alan varsa bu da ortama farklı bir hareket katabilir. Tabii ki burada sizin evinizin şartlarını görmeden bir şeyler söylemek zor ancak belirttiğim hususlarda yapacağınız hamlelerle ve sizin zevkinizin birleşimiyle güzel şeyler ortaya çıkaracağınızı ümit ediyorum. Sağlıcakla kalın… 🙂

deniz yildiz 26 Aralık 2015

Antre dekorasyonunda nelere dikkat ediyorsunuz, hanımlar?

neslican 21 Aralık 2017

Antre ve hol dekorasyonu konusunda epey güzel önerileriniz var. Teşekkürler.

Alperen Dernek 21 Aralık 2017

Biz teşekkür ederiz değerli yorumunuz için…

Oktay 21 Aralık 2017

Harika bir konsept, sitenizi epeydir takip ediyorum. Giriş dekorasyonu konusunda dresuar fikrine bayıldım diyebilirim.

Alperen Dernek 21 Aralık 2017

Teşekkürler Oktay Bey, ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için sağ olun…

madamistanbul 21 Aralık 2017

Antre dekorasyonu örneklerini inceleyerek kendim bir yol çizdim. Oldukça güzel bir ev girişine sahibim artık. Teşekkürler dekordiyon!

Alperen Dernek 21 Aralık 2017

Harika! Umarım bizimle de yeni ev giriş modelinizi paylaşırsınız.

fransız 21 Aralık 2017

Sitenizden birçok konuda faydalandım. Antre konusunda kararsızdım ama buradaki örnekleri inceleyince aklımda bir şeyler canlandı, teşekkürler… 🙂

Alperen Dernek 21 Aralık 2017

Faydalı olabildiysek ne mutlu bize. Teşekkürler…

leylagül 21 Aralık 2017

Dresuar modeli için herhangi bir tavsiyeniz var mı acaba?

Alperen Dernek 21 Aralık 2017

En kısa zamanda size bu konuda bilgi sunacağız Leylagül hanım.

Hasan 5 Şubat 2018

Evlerin girişi ne kadar geniş ve dekorasyonları güzel olursa eve geliş insanlara huzur veriyor.

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!