Geriye Dönüşümün Adı Retro Tarzı Ne Demek?

0
622

Son dönemlerde sizlerin de tanık olduğu bir trendden bahsetmek istiyorum bu yazımızda: Retro tarzı. Başlığımızda da belirttiğimiz retro terimini açıklamamızın gerektiğine inanıyorum.

retro tarzı
Retro dekorasyon tarzı

Retro, eskimiş ya da modası geçmiş eşyaların, tasarımların yeni bir dinamizm kazandırılarak yeniden günümüze uyarlanıp kullanılmasıdır.

Retro tarzında dikkat çeken şeyler, birçok renkten oluşması ve birbirinden farklı desenlerle insanın içini ferahlatıp sıcak, samimi bir ortam oluşturmasıdır.

retro tarzı
Retro tarzı dekorasyon

Bununla birlikte her gülün bir dikeni vardır diyerek Retro tarzının oldukça abartılı ve kaba bir tarzının olduğunu da bildirmek gerekiyor.

Daha önce yazdığım ve minimalist akımına tepki niteliğinde 20 maksimalist dekorasyon fikri için bağlantıya tıklayın.

blank
Retro dekorasyon fikirleri

Retronun günümüz hayatına yeniden girmesiyle birlikte üretici firmalarda bu konuda kendilerini geliştirdi. Çocukluk günlerimizde gördüğümüz rengarenk buzdolaplarının yeniden hayatımıza girmesi evlerimize ayrı bir nostalji katıyor.

retro tarzı
Retro tarzı dekorasyon fikirleri

Retro yaşam stilini önümüzdeki zaman diliminde daha sıklıkla göreceğimize inanıyorum. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin evlerine nostaljik bir hava katmak için tercih edeceklerini düşünüyor ve tavsiyede bulunuyorum.

Retro tarzı dekorasyon fikirleri

Retro tarzını yakından tanımak için bir galeri hazırladım. Umarım galerideki tüm retro tarzında dekorasyon fikirlerini beğenirsiniz.

Retro ile kombinleyebileceğiniz mix match sandalye ile dekorasyon yazımı da bir göz atmanızı öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here