Gardırop Düzenleme Nasıl Yapılır?

0
445

Günlük hayatta gardırobu o kadar yoğun kullanıyoruz ki belirli bir zaman sonra çok fena dağılabiliyor. Bu durum “Gardırop düzeni nasıl olmalı?” , “Gardırop düzenleme nasıl yapabilirim” sorularını gündeme getiriyor. Şimdi sizlere gardıropta düzen sağlamanın yollarını anlatmak istiyorum.

Gardırop düzenleme sanatı

Özellikle bayanların düzenli olmasını istediği gardıropların dağınık olması kıyafet kombinleri belirlemede ve hazırlanmamızda olumsuz etkiler oluşturacaktır. Dağınık bir gardıroba sahipseniz kafanız da muhakkak karışacaktır. Gardırop düzenleme için öncelikle gardırobumuzda yer alan kıyafetlerimizi iki bölümde değerlendirmemiz gerekir.

blank
Gardırop düzenleme sanatı

Üzerimize uyan kıyafetleri bir bölüme üzerimize uymayan kıyafetleri de başka bir bölüme ayırmalıyız. Ayrıca gardırobumuzda acil durumlar için bize yakışan bir iki kombini muhakkak el altında tutmalıyız.

Gardırop düzenleme için uymamız gereken kurallardan biri de rafların doğru kullanımıdır. Raflarda çok fazla boşluk kalmadan yapacağımız düzenlemeler ile gardırop raflarını doğru bir şekilde kullanabiliriz. Gardırop raflarının enlerinin çok fazla uzun olması istenmez. Enleri çok uzun olan rafları düzenlerken koyduğumuz kıyafetler arasında boşluklar kalacağı için rafları tam anlamıyla değerlendirmemiş oluruz.

blank
Duzensiz gardırop

Gardırop raflarında doğru bir düzenlemenin bir başka önemli noktası da rafların ayarlanabilir olmasıdır. Rafların çok yüksek olması sebebiyle arada boşluklar kalacağı için dolap hacmini doğru bir şekilde değerlendirmek mümkün olmayacaktır. Raflarınızın arasında ya da raf içinde boşluk kalıyorsa bu bölümleri değerlendirmek için şal, eşarp, fular ve aksesuarlarımızı koyduğumuz bir kutuyla bu alanları doldurabiliriz.

Gardırop içinde kullanacağınız raylı depolama sistemleri özellikle dağınıklıktan kurutulamayan bayanlar için idealdir. Bu sistemlerde raylı ve çekmeceli raflara temel olarak hangi kıyafetleri koyacağınızı belirledikten sonra bu uygulama, iç düzen olmasa dahi gardırobunuzun derli toplu görünmesini sağlayacak ve gardırop düzenleme için sizi yormayacaktır.

blank
Gardırop düzenleyiciler

Aynı tip askıların ve aynı tip kutuların gardırop içinde kullanılması gözleri yormaz ve gardırop düzenleme için size avantaj sağlar.

Tüm kadınların ortak noktalarından biri de ayakkabılardır. Peki, ayakkabı düzenleme nasıl yapılmalı hiç düşündünüz mü?

Evde Olmazsa Olmaz 17 Ayakkabı Düzenleme Fikri yazıma bir göz atmanızı öneriyorum.

Gardırop düzenleyiciler

Son dönemde gardırop düzenleme için bize yardımcı olacak küçük ama işlevsel birçok ürün piyasaya sunulmuştur. Yapı marketlerde kolaylıkla bulacağınız bu ürünlerden en çok dikkat çekenleri akıllı askı modelleridir. Beş katlı ve ikili olanlarından dolap içinde size daha fazla kıyafet koymanızı sağlayacak askı sihirbazına kadar birçok ürün işinizi kolaylaştıracaktır.

blank
Gardırop düzenleme önerileri

Gardırop içindeki çekmecelerinizi bölümlemek isterseniz çekmece bölümleme aparatı ile bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Dolap içi çoraplıklar, şal askıları da çokça tercih edilen gardırop düzenleyici materyallerdir.

Gardırop düzeni için birbirinden güzel farklı fikirler için gardırop düzeni için hayat kurtaran 5 kritik öneri isimli yazıma bir göz atabilirsiniz.

Gardırop düzenleme önerileri videolu anlatım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here