Fotoğraflı Dekupaj Tepsi Yapılışı Videolu


Duvar Kağıdı

Fotoğraflı dekupaj tepsi yapılışı nasıl olur, fotoğraflı ahşap tepsi boyama nasıl yapılır? Günlük kullandığımız eşyaları süslemek, bebek fotoğrafı,çiçek resmi gibi güzel görünümlü modelleri seçerek yapabiliriz.Hem vaktimizi hoş uğraşlarla geçirmek hemde eşyalara otantik bir görüntü kazandırmak için ideal bir çalışmadır.


Fotoğraflı dekupaj tepsi yapımı süper bir çalışmadır.Hem vakti değerlendirmek hemde aile bütçesine katkıda bulunmak için idealdir. Ayrıca evlerimizde kullandığımız eşyalara farklı görünüm kazandırmak için harika bir sanat dalıdır. Ahşap tepsiye dekupaj yapımı oldukça kolaydır. Videoda da görüldüğü üzere zevkli bir uğraştır.

Fotoğraf Dekupaj Nasıl Yapılır?

YouTube video

Gerekli malzemeler:

 1. Resim
 2. Ahşap tepsi
 3. Dekupaj tutkalı
 4. Fırça
 5. Akrilik boya
 6. Sentetik Vernik
 7. Boncuk boyası
 8. Zımpara
 9. Makas
 10. Boş kap
 11. Su
 12. Bez

Daha önce hazırladığım kendin yap fotoğraf fikirleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir, farklı çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Fotoğraflı dekupaj tepsi nasıl yapılır?

Fotoğraflı dekupaj tepsi nasıl yapılır? Öncelikle ahşap tepsiye ihtiyac vardır.Ahşap tepsiyi zımparalayarak düz, pürüzsüz hale getirelim. Bezle silip tozlarını alalım.


Fotoğraflı Dekupaj Tepsi Yapılışı Videolu

İstenilen renkte boyanabilir.Açık veya koyu renk farketmez, tamamen  zevkinize göre boyayabilirsiniz. Tepsiyi açık renkle boyayacaksak eğer  2 veya 3 kez kurutup boyamak gerekir. Açık renkler tepsinin ahşap  rengini kapatmak için  2-3 kez boyamada ancak örter.

Eğer ki boya kalın şekilde koyu yapılmışsa tepsi tekrar zımparalanarak pürüzsüz hale getirilmelidir.

Fotoğraflı dekupaj tepsisi için tepsi boyanmış olarak hazırdır.Şimdi yapacağımız resim tonerle baskı yapan bir matbaadan A4 kağıdına  çıktı alınmalıdır. Renkli fotokopicilerden de çıktı alabilirsiniz.


Fotoğraflı Dekupaj Tepsi Yapılışı Videolu

Fotoğrafı yerleştireceğiniz yer tepside işaretlenir.fotoğrafın arkasına dekupaj tutkalı sürülür, işaretlenen yere yapıştırılır. Fotoğrafın üzerine bezle bastırarak hava kabarcıkları kalmamasına dikkat edelim.

Fotğrafların üzerine dekupaj tutkalından sürelim. Vernikleneceği için fotğrafların parlak ve düzgün görünmesini sağlar.Tepsiyi süslemek amaçlı kenarlarına parmakla farklı renk boya sürelim.

Fotoğraflı Dekupaj Tepsi Yapılışı Videolu

Tepsinin boş kalan yerlerine hobi marketlerde satılan desenlerle boyama yaparak süsleyelim.


Tepsiye fırçayla düzgün bir şekilde vernik sürülür. Kuruması beklenir,tekrar vernik sürülür. Bu işlem 3 veya 4 kez tekrarlanır. Tepsi ışıl ışıl görünüp kazanmalıdır. Daha sonra boncuk boyaları ile arzuya göre süslenir.

Daha önce kaleme aldığım kanaviçe işlemeli aile fotoğraf yapımı için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir, fotoğraf ile farklı fikirler için kendin yap kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x