Fincandan Dökülen Çiçek Şelalesi Yapılışı(Videolu)


Değerli takipçilerimiz fincandan dökülen çiçek şelalesi nasıl yapılır sizlere anlatacağım.Tamamen sizlerin hayal gücüne dayanan süper bir ev dekorasyon fikridir. Yapımı oldukça kolay olan bu aksesuar evdeki artık malzemeleri değerlendirmek içinde güzel bir fikirdir.


Fincandan dökülen çiçek şelalesi malzemeleri:

  • Küçük yapma çiçekler (enstitü pazarında bulunur)
  • Tabak (kullanmadığımız tabak olabilir)
  • Fincan (kullanmadığımız fincan olabilir)
  • Çatal  (kullanmadığımız çatal olabilir)
  • Sıcak silikon ve tabancası (nalburiyede bulunur)
  • Gipür dantel  (enstitü pazarında bulunur)

İlginizi Çekebilir: Fıstık kabuklarından mumluk yapımı için bağlantıya tıklayarak bir göz atabilirsiniz.

Fincandan dökülen çiçek yapılışı:

Fincandan dökülen çiçek yapılışı, öncelikle eski kullanılmayan çatalın uç kısmını tabağa oturtacak şekilde bükelim.Çatalın sapını da fincana tutturulacağından fincan eğimine göre bükelim.


Fincandan Dökülen Çiçek Şelalesi Yapılışı(Videolu)
Fincandan dökülen çiçek şelalesi yapılışı

Fincandan dökülen çiçek yapmak için bükülen çatalı sıcak silikon ile tabağın ortasına gelecek şekilde yapıştıralım.Etrafına bolca silikon sıkarak düzgün durmasını sağlayalım.Kurumaya bırakalım.

Fincandan dökülen çiçek yapımı için fincanı zevkimize göre süsleyelim. Gipür dantel kullanarak önce fincanın ağız kısmını süsleyelim.Fincanın ebadı kadar dantel keselim,silikonla yapıştıralım. Fincanın altınıda dantelle süsleyelim.Eğer ki fincanın çiçekleri kabartmalı olarak üzerinde varsa incilerle süsleyebilirsiniz.


Fincandan Dökülen Çiçek Şelalesi Yapılışı(Videolu)
Fincandan dökülen çiçek yapımı

Tabağıda aynı şekilde gipür dantel kullanarak zevkinize göre süsleyebilirsiniz.

Tabağa yapıştırılan çatalın sağlam tutması gerekir. Çatalın bükülen sap kısmı fincanın içine yerleştirilir. Fincanın tutulan kulpu üste gelecek şekilde olmalıdır.


Silikonla çatalı fincanın içine düzgün bir şekilde yapıştıralım. Tabakla, fincanın, çatalın, uyum sağlaması açısından yapıştırırken dikkat edelim.

Fincandan Dökülen Çiçek Şelalesi Yapılışı(Videolu)
Fincandan dökülen çiçek şelalesi nasıl yapılır

Fincan tamamen tabağa dik durması lazım. Silikonu yavaş yavaş ve kurumasını bekleyerek sıkalım,iyi tutması için kenarına, altına, yanlarına, bolca silikon sıkarak boşlukları dolduralım. Güzelce yapışmasını sağlayalım. Kuruduğundan emin olalım.


Fincandan dökülen çiçek yapımı için hazır yapma çiçeklerin saplarını koparalım.Yaprakları ve çiçekleri yapıştırılacak hale getirelim.

Fincandan Dökülen Çiçek Şelalesi Yapılışı(Videolu)
Fincandan dökülen çiçek

Hayal gücünüzü kullanarak tamamen kendi zevkinize göre tabaktan başlayarak önce yapraklar yapıştırılır.Daha sonra çiçekleri tabağa silikonla şekiller vererek renklerine göre yapıştırılır.


Fincandan dökülen çiçek yapımı için yapma çiçeklerin küçük olmaları kullanım bakımından daha hoş olacaktır.

Fincandan Dökülen Çiçek Şelalesi Yapılışı(Videolu)
Fincandan dökülen çiçek

Daha sonra fincanın içini de tamamen yapma çiçeklerle dolduralım. Çatalın üzerini çiçeklerle süsleyelim çatalın arka kısmını dantelle süsleyelim, inci ile de renklendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Daha farklı kendin yap fikirlerine ihtiyacınız varsa elekten raf yapımı fikri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x