Evlerde Olmazsa Olmaz Kilim Modelleri

Evinize Baharı Getiren English Home Hazır Perde Modelleri

Anneler Günü Masa Dekorasyon Fikirleri

Benzersiz Şaşırtıcı Mozaik Banyo Tasarımı

Ferah Ofis Ortamı Nasıl Sağlanır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 21 Aralık 2016
141

Günlük çalışma koşulları nedeniyle vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz ofislerin de görünümleri oldukça önemlidir. En az evlerin dekorasyonlarına verilen önem kadar ofislerin de dekorasyonlarına önem verilmesi gerekir.

Evde daha çok dinlenme ortamları için bile dekorasyon konusunda son derece titiz davranırken söz konusu ofislerde yani en çok odaklanmamız gereken alanlarda da dekorasyon asla es geçilemez.

Bu denli stresli ve yoğun iş koşulları altında çalışırken ise kafanızı kaldırdığınız anda sizleri yoran değil, aksine içinizi ferahlatan bir görüntü görmelisiniz. Sadece birkaç adım ile sizlere uygun ofisleri tasarlayabilirsiniz.

İşte ferah ofis ortamı için yapmanız gerekenler!

Ferah ofis ortamı

İlk olarak ofislerde mobilya seçimi oldukça önemlidir. Eğer ki ofiste sürekli evraklarla ilgileniyorsanız geniş bir masaya ihtiyacınız var.

Özelikle de geniş çekmeceleri olan bir masa ya da masanın arkasında evrakların konulabileceği raflı bir dolap işinize yarayacaktır.

Böylelikle masa üzerinde evrak birikimi olmayacağından dolayı masa daha ferah görünecektir. Ofisi ferah göstermenin diğer bir yol ise dolapları duvara gömmeli bir şekilde yapmaktır.

Gün içinde iş yerinde yaşadığınız stresi azaltmak için ise ofis duvar renkleri açık tonlarda kullanılmalı. Bej, krem ve beyaz ofis için en ideal tonlardır.

Bu şekilde stres azalacak olup daha dinç bir şekilde çalışabilirsiniz. Ayrıca lambader ile de ofise daha sıcak bir hava vermeniz mümkün.

Ofise misafir olacak olanlar için ise koltuklar geniş ve konforlu olmalı. Bu şekilde dinlenme süreleri de iyi değerlendirilebilir.

Eğer ofis dar bir yapıya sahipse gereksiz olan eşyalar ofis içerisinde bulundurulmamalı. Hem sade hem de şık bir görünüme sahip olan ofisler aynı zamanda ferah bir yapıya da bürünecektir.

Ofislerde mobilya seçimi kullanılacak renkler

Ofislerde mobilya seçimi

Ofiste kullanılan eşyaların beyaz, mavi, yeşil ya da ahşap olması da ferah bir ortam yaratacak ve bu renklerden sıkılmamanızı sağlayacak.

Ofiste bulunan masanın arkasında uzun bir dolap bulunmamalı. Bu durum ortamı boğacağından daha naif görünen eşyalar kullanılmalı. Küçük raflar ile bu rafların üzerine koyacağınız ödüller ya da plaketler de ortamın havasını ısındıracaktır.

Hem de gelen misafirler ve müşterilere de bu ödüller il güven aşılanabilir. Diğer yandan baktığınız ödüller sizlere çalışma saatleri içinde motive de verebilir.

Ofislerde yer alan toplantı odalarının da dekorasyonuna önem verilmeli ve ferah bir ortam oluşturulmalı. Eğer geniş bir oda var ise U şeklinde bir masa hazırlanabilir.

Ancak dar bir oda ise yuvarlak masa kullanılmalı ve ofis daraltılmamalıdır. Mutlaka kullanılan ışık beyaz renkte olmalı ve ortam boğulmamalı.

Evrakların ve dosyaların bir düzeni olmalı ve hangi evrakın nerede olduğu bilinmeli. Düzenli bir yerleştirme yapıldığı anda ofis karmaşadan uzak olacak ve aradığınızı kolaylıkla bulabileceksiniz.

Temizlik ise ferah ofis ortamları için oldukça önemli. Sizin dikkatinizi dağıtmaması için etraf temiz olmalı ve kötü kokulardan da arındırılmalı.

Eğer geniş bir ofis ortamı var ise dinlenme köşelerinden yardım alınabilir. Gün içindeki yorgunluklar burada bulunan dergilerle ve sıcak bir kahveyle atlatılabilir.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

16 Ağustos 2017
779
Kolay Mutfak Yenileme Fikirleri

Kolay Mutfak Yenileme Fikirleri

14 Ağustos 2017
940
Ponpon Paspas Nasıl Yapılır?

Ponpon Paspas Nasıl Yapılır?

11 Haziran 2017
660
Halı Tertemiz Nasıl Yıkanır?

Halı Tertemiz Nasıl Yıkanır?

11 Nisan 2017
1.110
Dekupaj Nasıl Yapılır?

Dekupaj Nasıl Yapılır?

14 Mart 2017
846
Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

Kokulu Sabun Nasıl Yapılır?

23 Şubat 2017
532
Bunlar da var!
3 Boyutlu Duvar Kâğıtları

3 Boyutlu Duvar Kâğıtları

19 Haziran 2015
4.498
Lastikten Orta Sehpa Yapımı

Lastikten Orta Sehpa Yapımı

10 Ekim 2015
5.504
Balkonda Şenlik Zamanı

Balkonda Şenlik Zamanı

26 Mayıs 2015
3.203
Koridor Dekorasyon Fikirleri

Koridor Dekorasyon Fikirleri

1 Mayıs 2015
7.963
Banyolarda Küvet mi, Duş mu?

Banyolarda Küvet mi, Duş mu?

30 Nisan 2015
6.051