perde siparişi

Evinizdeki Boş Alanlar İçin Yaratıcı Dekorasyon ÖnerileriMinimalize yaşam tarzını benimseyen kişiler ile büyük evlere sahip kişilerin ortak sorunu olarak sayılabilecek konulardan birisidir evinizdeki boş alanlar için yaratıcı dekorasyon önerileri ve örnekleri konuları. Farklı çeşitlerde değerlendirebileceğiniz bu boş alanlar kişisel zevklerinize göre şekillenebileceği gibi çoğu kişinin kullandığı işlevsel olarak da değerlendirilebilir.Küçük Evlerde Boş Alanlar Nasıl Değerlendirilir?

Özellikle küçük evlerde sıkça karşılaşılan durumlardan birisi de depolama alanında yaşanılan kısıtlı alanlardır, büyük evlerde ise boş alanlar daha fazla dekoratif olarak değerlendirilmektedir. Kullanım alanlarına göre çeşitlerine bakarsak;

  • Dar yapılı balkonlar için sandalye ve sehpa önerisinde bulunabiliriz,
  • Gömme bölümleri saklama alanları olarak dar olduklarında çalışma alanlarına çevrilebilir,
  • Yatak odalarında küçük alanları değerlendirmek için gömme yatakları tercih edebilirsiniz,
  • Giriş bölümlerini daha ferah göstermek amacı ile boy aynalarını tercih edebilirsiniz,
  • Tek gözlü veya çift gözlü dolaplardan ziyade daha fazla gözlü dolapları tercih edebilirsiniz.
MUTLAKA OKUYUN:  Mutfak Dekorasyonu Fikirleri için +17 Öneri

Kısaca küçük evlerde daha fazla alan yaratmak için her imkânı kullanabilmeniz mümkündür.

Büyük Evlerde Boş Alanlar Nasıl Değerlendirilir?

Evinizdeki boş alanlar için yaratıcı dekorasyon önerileri arasında büyük evler için daha fazla seçenek olabileceğini de unutmayalım. Daha çok dekoratif amaçlı olarak kullanılsa da işlevsel olarak da önünüze fazlaca seçenek çıkabilir, örnek vermek gerekirse okuma köşesinden tutunda hobi duvarı gibi keyifli alanlar yaratabilirsiniz ya da canlı çiçeklerle bezenmiş bir yaz bahçesi oluşturabilmeniz mümkündür. Bu tür keyifli alanları yaratırken evinizin genel ahengini bozmamaya özen göstermenizde fayda var.Salonlar En İdeal Alanlar

Evinizdeki boş alanlar için yaratıcı dekorasyon önerileri aslında öncelikli olarak salon kısımlarını kapsar, genel anlamda bu çizgide başlar ve devam eder. Günün çoğu kısmının salonda harcandığı ve konuklarında bu alanda ağırlandıkları düşünülürse harika fikirlerinizi hayata geçirmek için en ideal alandır denilebilir.

Peki, neler yapılabilir, salonlarda yapabileceğiniz boş alan değerlendirmelerinin en başında okuma ya da dinleme bölümleridir. Ayrıca televizyon seyretme konusunda keyfinize düşkünseniz harika bir seyir köşesi de oluşturabilirsiniz.

Mutfaklar İçin Harika Öneriler

Boş alanların değerlendirilmesi bakımından zengin çeşitleri bir arada bulabileceğiniz bir diğer alanda mutfaklardır. Özellikle köşe dolaplarının kullanılamaz denilen bölümlerinde harikalar yaratabilecek tasarımların varlığından da bahsetmekte fayda vardır.

MUTLAKA OKUYUN:  Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler: +10 Orijinal Fikir
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x