Evinizde Olmasını İsteyeceğiniz 24 Kapı Süsü Örneği

2
1336

Kapı süsü özellikle dış kapıda misafirleri karşılayan ilk yer olması bakımından çok hoş ve önemli dekoratif eşyadır. Ekstra para harcamadan hemen hemen tüm malzemelerden üretebileceğiniz kapı süsleri, tamamen hayal dünyanızla sınırlı. Sizlere fikir verebilmek için bugünkü yazımda evinizde olmasını isteyeceğiniz 24 kapı süsü örneği konusunu paylaşmak istedim.

Dedik ya hemen hemen her türlü materyalden yapabileceğiniz kapı süslerini farklı şekil ve görsellerle zenginleştirebilirsiniz. Aklıma hemen gelmişken eski gazete ya da dergi sayfalarından külahlar yaparak güzel bir kapı süsü tasarlayabilirsiniz. Ya da kır bahçesinden topladığınız esnek ağaç parçaları bile işinizi görebilir. Kozalaklar da kapı süsü için ideal malzemeler içinde yerini alıyor. İşte bu ve buna benzer birçok kapı süsü örneği bulabileceğinizi unutmayın.

Kapı süsü yapımında size yardımcı olacak en önemli kısım çember şeklindeki destek aracıdır. Bu destek aracını plastik tabakların orta kısmı keserek yapabileceğiniz gibi sert karton satın alarak yuvarlak şekle getirip orta kısmı delerek de tasarlayabilirsiniz. Destek kısmını tasarladıktan sonra etrafını kendi zevk ve düşüncenize uygun şekilde çeşitli objelerle süsleyebilir, kendi kapı süsünüzü kendiniz tasarlayabilirsiniz.

El yapımı kapı süsleri her geçen gün daha çok tercih edilmektedir. Bu tercihte kişilerin kendi zevkine göre ürün ortaya çıkarmaları ve kapı süslerinin ortama keyifli ve samimi bir ortam yaratması da etkili olmaktadır.

Kapı süsleri sadece dış kapı için değil şimdilerde evin çocuk odası kapıları için de tasarlanmaktadır. Benim hem kız hem de erkek çocuk odaları için tasarlanan kapı süsleri çok hoşuma gidiyor.

Lafı çok uzatmadan dış kapı ya da çocuk odası için kapı süsü örneği arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Aklınıza gelebilecek ve evinizde olmasını isteyeceğiniz 24 kapı süsü örneği ile sizleri baş başa bırakıyorum.

1. Yapay gül ile tasarlanmış sade kapı süsü örneği

kapi-susu-ornegi-22

2. Deniz temalı ev dekorasyonu yapanlar için örnek bir kapı süsü

kapi-susu-ornegi-17

3. Erkek çocuk odasına çok yakışacak bir kapı süsü

kapi-susu-ornegi-1

4. Kır bahçesinden toplanan esnek odunlarla yapılan kapı süsü

kapi-susu-ornegi-11

Sizlerin çok daha hoşuna gidecek diğer 20 kapı süsü örneği için sizi galeriyi gezmeye davet ediyorum. Yorumlarınızı yorum alanından benimle paylaşabilirsiniz. En sevdiğiniz modeli merak ediyorum 🙂

Daha önce kaleme aldığım “en güzel kapı süsleri ve yapımı” isimli konumu okumanızı öneriyorum. Cevizden nasıl kapı süsü yapıldığını merak edenlere tavsiye ederim. 🙂

Bana bunlar yetmez daha farklı kapı süsleri istiyorum diyenler tıklasın.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here