Jaluzi Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Yazlık Ev için Yapılması Gereken 9 Mühim Hazırlık

Evinizi Dikkat Çekici Hale Getirecek 18 Öneri

Kitapseverlerin Bayılacağı Kitap Dekorasyon Fikirleri

Evin Dekoru Nasıl Olmalı?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 23 Haziran 2015

Bugün sizlerle bir “Evin dekoru nasıl olmalı?” sorusunu cevaplandırmak istiyorum. Aslında bu soru Dekordiyon.com sitemin de genel şablonunu oluşturuyor. O yüzden detaylara girmeden sizlere tavsiyelerde bulunmaya çalışacağım. Özellikle yeni evlenecekler için ev dekorasyonu hakkında güzel öneriler sizleri bekliyor.

antre-giris-dekorasyonu

Antre Giriş Dekorasyonu

Bence bir eve ilk defa girdiğinizde en etkileyici yanının antre, giriş ya da koridor kısmıdır. Dolayısıyla antre dekorasyonu bir evin nasıl döşendiği ile ilgili önemli ip uçları verir. Evini güzel dekore etmek isteyenler mutlaka giriş dekorasyonuna önem vermelidir. (Antre giriş dekorasyonu hakkında ilgili kategoriye ulaşmak için “Antre giriş dekorasyonu” kelimesine tıklayınız.)

salon-dekorasyonu

Salon ve Oturma Odası Dekorasyonu

Vaktimizin büyük çoğunluğu kuşkusuz salon ve oturma odasında geçmektedir. Dolayısıyla en güzel dekorasyon hamlelerini bu odalarda yapmamız gerekiyor desek yalan söylemiş olmayız. Peki, oturma odası dekorasyonu için bizleri neler bekliyor? Oturma odası dekorasyonu için duvar renginden, mobilya rengine ve tarzına kadar tüm detaylar sizleri bekliyor. İyi bir planlama ve tercih listesi ile işin üstesinden geleceğinize inanıyorum. (Salon ve oturma odası dekorasyonu hakkında ilgili kategoriye ulaşmak için “Salon ve oturma odası dekorasyonu” kelimesine tıklayınız.)

mutfak-dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

Biz hanımlar evin en çok mutfağında vakit geçirdiğimize göre mutfak dekorasyonunda çok ince bir şekilde yapılması gerekiyor. Mutfakta tezgâh ve dolap seçimine, duvar boyasından, mutfak masasına ve mutfak aletlerine kadar tüm detayları bir kâğıda not ederek işe başlamanızı öneriyorum. (Mutfak dekorasyonu hakkında ilgili kategoriye ulaşmak için “Mutfak dekorasyonu” kelimesine tıklayınız.)

yatak-odası-dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası da hakikaten evin önemli alanlarından bir tanesidir. Yatak odasında yapılacak en önemli dekorasyon hamlelerinin başında doğru seçilmiş dinlendirici renklerdir. Hem mobilya rengi için hem de duvar boyası ya da kâğıdı için bu detayı atlamamanızı öneriyorum. Çünkü bütün günün yorgunluğunu uyuyarak atacağınız bu odanın yaşam enerjiniz açısından farklı olduğunu düşünüyorum. (Yatak odası dekorasyonu hakkında ilgili kategoriye ulaşmak için “Yatak odası dekorasyonu” kelimesine tıklayınız.)

cocuk-odasi-dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuksuz ev olmaz diyenlerdenseniz ve tüm planları çocuklarınıza göre yapan bir yaşamınız söz konusuysa işte çocuk odası dekorasyonu da sizleri bekliyor demektir. Çocuğunuzun yaş grubuna göre yapacağınız düzenlemelerle ona ayrı ve özel bir yaşam alanı hazırlamalısınız. Örneğin iki tane çocuğunuz varsa yer tasarrufu için ranza seçimi doğru olabilir. Ya da çocuğunuz 2-3 yaşında ise oyuncaklarla dolu sade bir dekor çocuğunuzun gelişimi için harika olabilir. (Çocuk odası dekorasyonu hakkında ilgili kategoriye ulaşmak için “Çocuk odası dekorasyonu” kelimesine tıklayınız.)

Bu yazımda sizlere evin dekoru nasıl olmalı sorusunu cevaplandırmaya çalıştım. Daha öncede belirttiğim gibi bir evin dekoru çok boyutludur ve tüm detaylar doğru hesaplanarak işe başlanmalıdır. Dekordiyon.com sitesi de zaten sizlere doğru fikir ve öneriler sunabilmek için kurulmuş bir sitedir. Mutlu dekorasyonlar 🙂

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

dilan 4 Ocak 2016

Evin dekoru nasıl olmalı sorusuna güzel çözümler üretmişsiniz uzun zamandır takip ediyorum sitenizi teşekkürler…

Enfiyeci_adam 17 Mayıs 2016

Evin dekoru evin hanımına kalmıştır istediğin gibi şekil verebilir….

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!