perde siparişi

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri 2021Renklerin hayat içerisinde insan üzerindeki etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Bu noktada insanın üzerine giydiği kıyafetten oturduğu eve, bindiği arabaya kadar renk kavramı oldukça önemli bir yere sahiptir. Sizlere bu yazıda yaşam alanımız olan evlerde kullanabileceğiniz evi aydınlık gösteren boya renkleri ile evi ferah gösteren boya renkleri ilgili önemli bilgiler sunacağım. Evi aydınlık göstermenin yolları ile en çok tutulan duvar boya renkleri ve evi ferah gösteren renkler burada bulabileceksiniz.Evi aydınlık gösteren boya rengi için tavsiyeler

Evde duvar rengi olarak kullandığımız boya renkleri bir evi daha küçük göstere bildiği gibi daha büyük de gösterebilir. Veyahut seçeceğiniz renk daha loş bir ortam oluşturacağı gibi mekanın daha ferah görünmesine de yardımcı olabilir.

Ev dekorasyonu içinde duvarlar oldukça geniş alan kapladığı için kullanılan rengin de bir kadar büyük etkisi olabilmektedir. Bu noktada iç mimarlar duvar rengi ve duvar dekorasyonu ile özel ilgilenme gereksinimi duyarlar.

Dekorasyonda ev boya renkleri ve kullanımı titizlik gerektiren ince işçilik kapsamında düşünülmelidir. Duvar dekorasyonu için pürüz olmayan, ferah ve aydınlık bir duvara ihtiyaç vardır.

MUTLAKA OKUYUN:  Duşakabin Ölçüleri Nelerdir? | Standart Duşakabin Ölçüleri


Şehrin yoğunluğundan evlerin daha az güneş gören ve daha küçük alanlarda tasarlanması özellikle apartman daireleri için odayı evi ferah gösteren boya renkleri konusunu gündemimize alıyor.

Güzel, sağlıklı ve dekoratif bir eve sahip olmak için en önemli şartlardan biri olan ferah ve aydınlık mekanları oluşturmak gerek. Peki, evi ferah göstermek için dekorasyon çözümlerinden evi renkli ve pırıl pırıl gösterecek duvar boyası renkleri neler?

Evi aydınlık gösteren boya renkleri için 5 harika fikir burada…1.Evi aydınlık gösteren duvar boyası rengi: Gri

Evi aydınlık gösteren duvar rengi gri

Gri son zamanlarda bir evin hemen hemen tüm odalarında kullanılan en önemli renkler arasında yerini almış durumda. Ev dekorasyonunda moda renkler içinde düşünülebilecek gri duvar boyası rengi için birçok ton belirlemek mümkün.

Evi ferah gösteren renkler için gri odalarda derin ve ferah atmosfer yaratacak ender renklerdendir. Stil sahibi bir dekorasyona sahip olmak isteyenler için gri tonları duvar rengi olarak kullanılabilir. Özellikle beyaz renk ile kombin edildiğinde harika bir uyumun yakalandığını yukarıdaki görseli de inceleyerek görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Çakıl taşı rengi duvarda nasıl durur merak edenler için önceden kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.
2.Evi geniş gösteren duvar boyası rengi: Uçuk mavi

Evi geniş gösteren boya renkleri için uçuk mavi, yüksek enerjisi ve göz alıcı tonları ile oldukça huzurlu bir renk olarak karşımıza çıkıyor.

Sıcak ve canlı renklerden olan mavi duvar boyası rengi, açık tonları duvarda modern bir dekorasyon oluşturmanız için tercih edilebilir bir ton olabilir. Altın sarısı mobilya renkleri ile uçuk mavi duvar boyası kombin yapıldığında oldukça şık bir dekorasyona sahip olmanız mümkündür.

3.Evi ferah gösteren duvar boyası rengi: Açık yeşil

Yeşil rengin insanları ferahlatan ve dinlendiren bir renk olduğu bilinir. Ev dekorasyonu içinde de açık yeşil duvar boyası kullanılabilecek renkler arasında yerini alıyor.

Huzurlu ve sakin bir modern dekorasyon için açık tonlara sahip yeşil rengi, beyaz ile çift renk boya rengi olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle yatay ya da dikey oluşturulacak derinlik ile hem aydınlık bir görünüm hem de geniş bir mekan algısı kazandırılabilir.

İlginizi Çekebilir: Dyo beliz rengi için fikir arayanlara!

4.Evi aydınlatan boya rengi: Beyaz ve tonları

Beyaz rengin aydınlık katan havasını bilmeyen yoktur. Beyaz ve tonlarını(kırık beyaz) evi aydınlatan renk olarak kullanılacaksa yoğunluğuna dikkat etmek gerekiyor.

Beyaz renk fazla kullanıldığında boğucu bir renk olarak görünebilir. Tavandan tabana kadar beyaz renk kullanımı sanıldığı gibi ferah ve aydınlık yapmak yerine odayı daha dar ve karanlık gösterebilir.

Beyaz renk duvar boyası kullanılacaksa özellikle mobilyaları koyu renk tercih ederek ortamın renk dengesinin ayarlanması gerekiyor, diğer türlü beyaz renk sanıldığı gibi sade sonuçlar veremeyebilir.

5.Odayı ferah gösteren renkler: geçiş renkleri

Dekorasyonda renkler konusunda neredeyse sınır yok. Eğer ilk dört renk size göre değilse, geçiş renklerini de tercihe edebilirsiniz. Geçiş renkleri ile aydınlığı sınırlandırmadan mekanı daha nezih gösterebilirsiniz.

Geçiş renklerinden örnek bir renk olan krem renk duvar boyası, ev dekorasyonunda kullanılan en temel renklerden sadece bir tanesi.

İlginizi Çekebilir: Boya badana nasıl yapılır merak edenler için fikir verecek detayları bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bu içerikte sizlere evi aydınlık gösteren boya renkleri ile alternatif duvar boyası renklerinden bahsettik. Bu içeriği sevdiklerinizle paylaşarak bize destek olabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


7
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x