perde siparişi

Yeni Eve Alışmanın Püf Noktaları için 18 Fikir!Bu yazımızda sizlere taşındığınız yeni eve alışmanın püf noktaları hakkında bilgiler paylaşacağız. Çok yakın bir zamanda “Evim evim güzel evim” sözünü diyebilmenin yöntemlerini sunacağız. İşte detaylar: 1. İlk İş Yatağı Yapmak: Dinlenmenin en güzel yolu uyumaktır. Dolayısıyla eve alışmanın en iyi yolu yatağınızı yapmaktan geçiyor. En azından karyolanızı çıkarın ve çok özenmeden uyumaya hazır hale getirin.
 2. Işıklandırmayı Yapın: Evinizde bulunan özellikle masa lambalarını açarak evinizi aydınlatabilirsiniz. Masa üzerindeki lambalar eve bir başka hava katıyor.
 3. Ortalığın Tozunu Alın: Normal şartlarda ev sahibinin evi size temiz bırakması gerekiyor ancak genellikle temiz olmayan eve taşınıldığı için evinizin tozunu almaya hazırlıklı olun.
 4. Banyo Düzeni: Banyonuzun duşunu hemen düzenleyin ve havlu, sabun, tuvalet kağıdı gibi malzemeleri yerleştirerek banyo düzeninizi sağlayın.
 5. Müzik Dinle: Eğlenecek zaman değil dediğinizi duyar gibiyim ancak en sevdiğiniz şarkıları dinlerken evi düzene sokmak güzeldir.
 6. İnterneti Açın: Yeni bir eve taşınınca bu işi halletmek sizi ayrıca rahatlatacaktır. İnternetsiz yaşayamaz hale geldiğimizi unutmayın.
 7. Mum Terapisi: Eski evdeki mumlarınızı yakın ve eski evinizde gibi hissettirecek ve evinize alışmanızı kolaylaştıracak bu terapiyi yapmayı es geçmeyin.
 8. Temel İhtiyaçları Alın: Buzdolabınızın boş olduğunu ve süt, yumurta, ekmek, tereyağı, peynir, meyve gibi ihtiyaçlarınızın olduğunu fark edin ve boş buzdolabı izleniminden uzaklaşın.
 9. Yeni Sokağınızı Turlayın: Yapılacak önemli bir hamle de mahallenizi ya da sokağınızı yani evinizin çevresini turlamanızdır. Emlakçının bahsettiği kadar güzel bir sokakta mı oturuyorsunuz test etme zamanı.
 10. Perdeleri Asın: Evinizin perdeleri takılı değilse eve alışmak zorlaşır. Bu nedenle perdelerinizi bir an önce asmayı deneyin.
 11. Tek Oda ile Rahatlayın: Yatak odasını ya da oturma odasını seçmeniz sizi oldukça rahatlatacak yeni eve alışmanızı sağlayacaktır. Seçtiğiniz odadaki kutuları ortadan kaldırın, mobilyalarını yerleştirin ve kullanıma hazır hale getirin. Bu size diğer odaları yaparken enerji sağlayacaktır.
 12. Yeni Komşulara Merhaba: Örnek davranışlar arasında olan komşularla tanışmak sizi yeni evinizde oldukça rahatlatacaktır. Hele ki yalnız yaşıyorsanız yeni komşulara merhaba demeyi unutmayın.
 13. Fotoğraflarla Rahatlayın: Duvara bir şey asmak hem zor hem de kolaydır. Ancak mutlaka denemelisiniz, duvara asacağınız aksesuarlarınız sizi eve daha çabuk ısındıracaktır.
 14. Duvarların Rengini Değiştirin: Bir odanın ya da tüm evin rengini değiştirmek sizi başkasının evi modundan kurtaracaktır. Ev sahibinizden aldığınız izinle birlikte hemen evinizin rengini değiştirmeyi deneyin.
 15. Boş Kutuları Toplayın: Yavaş yavaş açacağınız boş kutuları tek bir odaya toplayın ve diğer işlerinize konsantre olun.
 16. Bitkilerinize İyi Bakın: Bitkiler mekana güzel bir hava katar. Bakamam telaşına düşenler için sulu bitkileri tercih etmeniz lehinize olacaktır.(kaktüs türü bitkiler)
 17. Misafir Planı: Birkaç hafta sonra misafir çağıracakmış ya da evde toplantı yapacakmışsınız gibi planlama yapmanız size yerleşme ve organize olma konusunda enerji sağlayacaktır.
 18. Evinizde Zaman Geçirin: Yeni evinizde zaman geçirerek evinize ısınma turları yapın. Evde ne kadar çok vakit geçirilirse evi benimseme de o kadar yüksek olur. Mesela haftada 3-5 gün evde yemek pişirmeye, bir köşeye oturup kitap okumaya çalışın.
MUTLAKA OKUYUN:  Stüdyo Daire Dekorasyonu Yaparken Bilmeniz Gereken +6 Bilgi

Bu yazımızda sizler için yeni eve alışmanın püf noktaları konusunu sunduk. Umarız yeni evinize en kısa zamanda alışır, keyifli ve mutlu vakitler geçirirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x