Evdeki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?


Hemen hemen evde görülen küf ve rutubet yeterince hava alamayan alanlarda oluşan kötü koku saçan bir durum. Peki, evdeki rutubet kokusu nasıl giderilir merak edenler için bu içeriği oluşturmak istedik. Küf kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabını bulabileceğiniz bu içerikte yazının son kısmında %100 küf kokusuna iyi gelecek yöntemleri de sizlerle paylaşacağız. Evdeki rutubet kokusu ve lekeleri için ilk olarak aşağıdaki videoyu izleyerek başlayalım:


Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?

Rutubet kokusu nasıl giderilir?

Her ne kadar evin her yerinde olabilecek bir durum olsa da kokusundan rahat bir şekilde evde oturmaya fırsat vermeyen rutubet bir nem birikmesi sonucunda meydana gelmektedir. Özellik ile kış aylarının gelmesi ile birlikte ortaya çıkan evdeki rutubet nasıl giderilir sorusuna yanıt aramaya başlayan ev sahipleri de bu durumdan oldukça mustariptir. Soğuk havalarda yağmakta olan yağmurun evin bulunduğu binanın duvarlarına zarar vermesinden sonra ortaya çıkan bu rutubet kokusunun rahatsız edici etkisinden kurtulmak ve sağlığınızı korumak için bu kokudan kurtulmak en doğru yol olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Duvardaki küf lekesi nasıl çıkar işte detaylar!


Rutubet Kokusu Nasıl Gider?

Evdeki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?
Rutubet kokusu nasıl gider?

Odadaki rutubet kokusu nasıl gider sorusunun cevabı ise tek bir seçenek üzerinden değil birden çok şık olarak ev sahiplerine sunulmaktadır. Bu şıkların ilki ise evin sürekli olarak havalandırılmasıdır.

Yaz ayları haricinde özellik ile de evde bulunmadığınız zamanlarda camları bütün gün açık bırakmanız rutubet kokusunun oluşmasını önleyecektir. Bunun ile birlikte bir çorba kaşığı kahve telvesini yine bir çorba kaşığı hardal ile birlikte karıştırarak rutubetin bulunduğu yere dikkatli bir şekilde sürmeniz gerekiyor. Bu karışım ile birlikte iyice ovduğunuz duvar birkaç işlemden sonra düzelmeye başlayacaktır.


Eğer hardal kullanmak istemiyor iseniz evdeki rutubet kokusu için yalnızca kahve de kullanabilirsiniz.

Rutubet kokusu nasıl geçer?

Evdeki Rutubet Kokusu Nasıl Önlenir?

Evdeki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?
Rutubet kokusu nasıl önlenir?

Odadaki rutubet oluşmasını önleyebilmek için ilk olarak bahsetmiş olduğumuz gibi evi sürekli olarak havalandırmanız yeterli olacaktır. Bunun ile birlikte rutubet kokusuna çözüm önerileri olarak sunulan bir başka seçenek de rutubetin oluşmasından korktuğunuz duvarın bulunduğu odada kesinlik ile çiçek bulundurmamanızdır. Zira çiçekler odada yer alan bütün nemi arttırdığı gibi bu durum da aynı zamanda rutubet kokusunu arttırmaya başlar.


İlginizi Çekebilir: Klima temizliği nasıl yapılır işte tüm detaylar!

%100 İşe Yarayan Rutubet Çözümleri

Evdeki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?
Rutubet kokusuna yüzde yüz çözüm

Rutubet çözümleri olarak sunulan bir başka seçenek ise kedi kumudur. Rutubetin bulunduğu yere koyacağınız kedi kumu nemi hızlı bir şekilde kendisine çekecektir. Bundan dolayı gözden uzak bir yerde kedi kumu koymanız rutubet sorununu kolay bir şekilde çözecektir.


Ayrıca karbonat ve tuz ikilisinin de rutubete karşı oldukça faydalı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Rutubetin olduğu noktaya tuz ya da karbonat konulur ise hem karbonat hem de tuz ikilisinin rutubeti nasıl yok ettiğini görebilirsiniz.

Son olarak kış aylarında kalorifer peteklerinin önünü açmanız da rutubetin oluşmasını engelleyecek bir eylem olacaktır. Zira bu durum evinizde bulunan nem oranını oldukça düşürecektir.


İlginizi Çekebilir: Petek temizliği için tıklayın!

Rutubetin düşmanları konusunda bilgi alacağınız öneriler:

Rutubetin düşmanları
Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x